Perşembe , Ekim 17 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

Pediatride ne okumalıyım?

#3918916  gönderen supersamo48
 17.06.2017 - 21:05:18
Bu sene stajlar pediatriyle başlıyor. Bende pediatrist olmak isteyen biri olarak işi iyi öğrenmek istiyorum, ders notlarının yanında hangi kitabı tavsiye edersiniz? :) :)
Kullanıcı avatarı

#3918917  gönderen tabibehanim
 17.06.2017 - 21:06:55
Olcay neyzi
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3918938  gönderen Jeanne
 17.06.2017 - 21:18:17
Pediatrinin textbook'u Nelson'dur . 'pediatrinin temelleri' şeklindeydi sanırım öğrenciler için olanını rahat okur bitirirsin. İki ciltli 1000sayfalik kitapları öğrencilere satmaya çalışıyorlar almayın okusanız da boşa okursunuz kolaydan başlamanız lazim. Artı bir sürü para verdin aldın rafa koydun diyelim sen asistan olana kadar o kitap artık güncel olmayacak yeni baskısı çıkacak. Sonuc: nelson'un öğrenciler icin olan versiyonu

Re:

#3919120  gönderen hemeezost
 17.06.2017 - 23:28:42
Jeanne yazdı:Pediatrinin textbook'u Nelson'dur . 'pediatrinin temelleri' şeklindeydi sanırım öğrenciler için olanını rahat okur bitirirsin. İki ciltli 1000sayfalik kitapları öğrencilere satmaya çalışıyorlar almayın okusanız da boşa okursunuz kolaydan başlamanız lazim. Artı bir sürü para verdin aldın rafa koydun diyelim sen asistan olana kadar o kitap artık güncel olmayacak yeni baskısı çıkacak. Sonuc: nelson'un öğrenciler icin olan versiyonu
asistanlığa başlamadan önce bişey alıp okumaya başlayayım mı sizce
Kullanıcı avatarı

Re:

#3919126  gönderen Jeanne
 17.06.2017 - 23:32:34
hemeezost yazdı:
Jeanne yazdı:Pediatrinin textbook'u Nelson'dur . 'pediatrinin temelleri' şeklindeydi sanırım öğrenciler için olanını rahat okur bitirirsin. İki ciltli 1000sayfalik kitapları öğrencilere satmaya çalışıyorlar almayın okusanız da boşa okursunuz kolaydan başlamanız lazim. Artı bir sürü para verdin aldın rafa koydun diyelim sen asistan olana kadar o kitap artık güncel olmayacak yeni baskısı çıkacak. Sonuc: nelson'un öğrenciler icin olan versiyonu
hevesliysen tabii ki hoş olur. 'pediatristin el kitabı' ya da o tarz bir kitap mantıklı. başta ihtiyacınız olacak rutinler hakkında fikir sahibi olmak için..

Re:

#3919231  gönderen hemeezost
 18.06.2017 - 00:48:30
Jeanne yazdı:
hemeezost yazdı:
hevesliysen tabii ki hoş olur. 'pediatristin el kitabı' ya da o tarz bir kitap mantıklı. başta ihtiyacınız olacak rutinler hakkında fikir sahibi olmak için..
teşekkür ederim jeanne hocam

Re:

#3919315  gönderen levi
 18.06.2017 - 01:33:54
Stajerseniz pediatrinin temelleri
Asistan için; şimdilik hiçbi şey almayın :)
Textbook nelson alın.
Çeviri kitap almayın
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3919325  gönderen levi
 18.06.2017 - 01:39:40
Jeanne yazdı:
hemeezost yazdı:
El kitabı piyasa için sanki. Pediatri eğitimi alacaklar için soru işareti
Kullanıcı avatarı

Re:

#3919579  gönderen Jeanne
 18.06.2017 - 07:43:49
levi yazdı:
Jeanne yazdı:
hemeezost yazdı:asistanlığa başlamadan önce bişey alıp okumaya başlayayım mı sizce
Başlarken nelson'un 1.sayfasindan başlayıp sonuna kadar okudunuz heralde :D napsinlar ne okusunlar. İlk başladıklarında şaşırmamaları amaç.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3919580  gönderen kutsaclirapunzel
 18.06.2017 - 07:55:19
stajyerin pediatri kitabı olcay neyzidir, nelsona filan bulaşma.

Re:

#3919585  gönderen levi
 18.06.2017 - 08:11:13
Jeanne yazdı:
levi yazdı:
Jeanne yazdı: hevesliysen tabii ki hoş olur. 'pediatristin el kitabı' ya da o tarz bir kitap mantıklı. başta ihtiyacınız olacak rutinler hakkında fikir sahibi olmak için..
Başlarken nelson'un 1.sayfasindan başlayıp sonuna kadar okudunuz heralde :D napsinlar ne okusunlar. İlk başladıklarında şaşırmamaları amaç.
"Asistan için; şimdilik hiçbir şey almayın"
Şunu 2 yaş öncesine yazmayın şunu hiç yazmayın denen ilaçlarl yazıyor el kitabı o yüzden .
Ayrıca okumuş olamaz mıyım neden olmasın 😂😳
Kullanıcı avatarı

Re:

#3919592  gönderen Jeanne
 18.06.2017 - 09:41:41
levi yazdı:
Jeanne yazdı:
levi yazdı: El kitabı piyasa için sanki. Pediatri eğitimi alacaklar için soru işareti

Şunu 2 yaş öncesine yazmayın şunu hiç yazmayın denen ilaçlarl yazıyor el kitabı o yüzden .
Yani Amerika'da 'ben nelson'un hepsini okudum' dersen psikozda olduğunu düşünüp ambulans çağırırlar :D ama bizim sacma bir sınav sistemimiz oldugu icin bilemiyorum okumuş da olabilirsin, ben de hepsini degil ama onemli bir kısmını okudum :D normal şartlar altında nelson bisey merak ettiğinde açıp orasını okumak icin evinde/işinde bulundurman gereken kitap tabii. El kitabı biz yenilere alın diyoruz sorarlarsa ama tedavi kısımlarını kendimiz anlatıyoruz daha cok muayene ve ayırıcı tanıları okumaları faydalı oluyor. Ben de almıştım ve tedavi bölümlerini degil o şekilde okumuştum. Tedavi zaten her yerin kendi rutinlerine bağlı biraz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3919624  gönderen levi
 18.06.2017 - 12:01:55
Jeanne yazdı:
levi yazdı:
Jeanne yazdı: Başlarken nelson'un 1.sayfasindan başlayıp sonuna kadar okudunuz heralde :D napsinlar ne okusunlar. İlk başladıklarında şaşırmamaları amaç.
Semiyolojiyse amaç Rutinler de önerilebilir, isminin pediYatri olması dışında güzel kitap.

Yani Amerika'da 'ben nelson'un hepsini okudum' dersen psikozda olduğunu düşünüp ambulans çağırırlar :D ama bizim sacma bir sınav sistemimiz oldugu icin bilemiyorum okumuş da olabilirsin, ben de hepsini degil ama onemli bir kısmını okudum :D normal şartlar altında nelson bisey merak ettiğinde açıp orasını okumak icin evinde/işinde bulundurman gereken kitap tabii. El kitabı biz yenilere alın diyoruz sorarlarsa ama tedavi kısımlarını kendimiz anlatıyoruz daha cok muayene ve ayırıcı tanıları okumaları faydalı oluyor. Ben de almıştım ve tedavi bölümlerini degil o şekilde okumuştum. Tedavi zaten her yerin kendi rutinlerine bağlı biraz.
Semiyoloji , rutinler de önerilebilir o açıdan . pediYatri diye yazılması dışında güzel kitap