Cumartesi , Aralık 14 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

3 senedir sınıfta kalıyorum

#3883196  gönderen ittihatveterakkici
 16.05.2017 - 01:03:46
Merhaba. Birinci sınıf tıp öğrencisiyim. Daha önce iki defa sınıfta kaldım. Bu sene de geçmek için finalden 80 almam gerekiyor. komite ortalamam 47 civarında ve eski komitelere dair pek fazla şey hatırlamıyorum özellikle ezberim çok kötü gerçekten. Aslında hiç disiplinli çalışmadım şu ana kadar, çalışsam yapabilir miyim bilmiyorum ama gerçekten zorlanıyorum çalışırken. bütünlemeye iki aydan biraz az zaman kaldı. 80 gibi bir not alabilir miyim düzenli çalışsam bu süreçte, iki ayda yetişmesi mümkün mü? Hekim olmayı çok istiyorum ama okuması çok zor gerçekten ve bu sene de geçemezsem bölüm değiştirmeyi düşünüyorum artık.
Motive edici eleştirilerinizi ve tavsiylerinizi bekliyorum.
Kullanıcı avatarı

#3883214  gönderen Dr_fb03
 16.05.2017 - 01:10:49
İttihat ve terakkicilerin kalmaması lazım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: 3 senedir sınıfta kalıyorum

#3883223  gönderen JustAnotherKinase
 16.05.2017 - 01:13:40
ittihatveterakkici yazdı:Merhaba. Birinci sınıf tıp öğrencisiyim. Daha önce iki defa sınıfta kaldım. Bu sene de geçmek için finalden 80 almam gerekiyor. komite ortalamam 47 civarında ve eski komitelere dair pek fazla şey hatırlamıyorum özellikle ezberim çok kötü gerçekten. Aslında hiç disiplinli çalışmadım şu ana kadar, çalışsam yapabilir miyim bilmiyorum ama gerçekten zorlanıyorum çalışırken. bütünlemeye iki aydan biraz az zaman kaldı. 80 gibi bir not alabilir miyim düzenli çalışsam bu süreçte, iki ayda yetişmesi mümkün mü? Hekim olmayı çok istiyorum ama okuması çok zor gerçekten ve bu sene de geçemezsem bölüm değiştirmeyi düşünüyorum artık.
Muhtemelen dehab ınız var, psikiyatriye başvurun, ilaç takviyesiyle geçme şansınız olabilir.

#3883227  gönderen nuretta
 16.05.2017 - 01:17:28
Dr_fb03 yazdı:İttihat ve terakkicilerin kalmaması lazım.
komik mi bu şimdi
Kullanıcı avatarı

#3883229  gönderen Murid
 16.05.2017 - 01:19:06
Kardesim alinamayacak not yoktur. Seninle ayni okulu kazanmis diger arkadaslarindan 80 ve uzeri not alanlar varsa sen de alabilirsin. Bir kez kalinca insanda kalma psikolojisi olusuyor, bir daha sanki hic gecemeyecekmis gibi. Bunu kirmalisin. Otur finale ne olursa olsun gececegim dusuncesiyle calis. Ama cok calis. Daha sonra omrumde boyle ders calismamistim diye anlatacak kadar cok calis :)
Gayret senden basari Allah'tan. İnsaallah hayirli bir basari elde edersin. Asla umitsiz olma.
Bu arada cikmis soru bakmayi ihmal etme. Cikmislardan ve asagi yukari konu olarak cikmislara benzer yerlerden gelir sorular.
Hadi simdi dersinin basina :) Allah zihin acikligi versin.

#3883233  gönderen nuretta
 16.05.2017 - 01:20:07
2 ayda yetişmesi mümkün tabi .ama bence biraz da destek al psikiyatriye git mutlaka .bi de rehber hoca uygulaması varsa onunla görüş.aynı sınıfı 3 kez tekrar edip okul 3. olan birini tanıorum şu an da plastik cerrah kendisi ankarada ayda 60 bin tl kazanıyor .
Kullanıcı avatarı

#3883321  gönderen Pia_again
 16.05.2017 - 02:10:16
Murid yazdı:Kardesim alinamayacak not yoktur. Seninle ayni okulu kazanmis diger arkadaslarindan 80 ve uzeri not alanlar varsa sen de alabilirsin. Bir kez kalinca insanda kalma psikolojisi olusuyor, bir daha sanki hic gecemeyecekmis gibi. Bunu kirmalisin. Otur finale ne olursa olsun gececegim dusuncesiyle calis. Ama cok calis. Daha sonra omrumde boyle ders calismamistim diye anlatacak kadar cok calis :)
Gayret senden basari Allah'tan. İnsaallah hayirli bir basari elde edersin. Asla umitsiz olma.
Bu arada cikmis soru bakmayi ihmal etme. Cikmislardan ve asagi yukari konu olarak cikmislara benzer yerlerden gelir sorular.
Murid pasam :P
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3883339  gönderen JustAnotherKinase
 16.05.2017 - 02:19:46
Pia_again yazdı:
Murid yazdı:Kardesim alinamayacak not yoktur. Seninle ayni okulu kazanmis diger arkadaslarindan 80 ve uzeri not alanlar varsa sen de alabilirsin. Bir kez kalinca insanda kalma psikolojisi olusuyor, bir daha sanki hic gecemeyecekmis gibi. Bunu kirmalisin. Otur finale ne olursa olsun gececegim dusuncesiyle calis. Ama cok calis. Daha sonra omrumde boyle ders calismamistim diye anlatacak kadar cok calis :)

Kardeşim mürid bana küsmüştü dün, fakat bu espriyi yapmazsam dayanamam. Barışma hediyesi olarak hoşgörülü mürid paşama armağan ediyorum

Kullanıcı avatarı

#3883386  gönderen Murid
 16.05.2017 - 03:17:50
Pia_again yazdı:
:D Marko pasam.
Buyurun soz sizin :)
Kullanıcı avatarı

#3883394  gönderen Murid
 16.05.2017 - 03:22:32
JustAnotherKinase yazdı:
Pia_again yazdı:

Kardeşim mürid bana küsmüştü dün, fakat bu espriyi yapmazsam dayanamam. Barışma hediyesi olarak hoşgörülü mürid paşama armağan ediyorum

Kirginlik, kuskunluk belki ama kin tutmayiz kimseye hocam. Bize uzatilan eli havada birakmak yakismaz degil mi :) Bu da benim size armaganim olsun ;

#3883426  gönderen ittihatveterakkici
 16.05.2017 - 04:41:52
JustAnotherKinase yazdı:
ittihatveterakkici yazdı:Merhaba. Birinci sınıf tıp öğrencisiyim. Daha önce iki defa sınıfta kaldım. Bu sene de geçmek için finalden 80 almam gerekiyor. komite ortalamam 47 civarında ve eski komitelere dair pek fazla şey hatırlamıyorum özellikle ezberim çok kötü gerçekten. Aslında hiç disiplinli çalışmadım şu ana kadar, çalışsam yapabilir miyim bilmiyorum ama gerçekten zorlanıyorum çalışırken. bütünlemeye iki aydan biraz az zaman kaldı. 80 gibi bir not alabilir miyim düzenli çalışsam bu süreçte, iki ayda yetişmesi mümkün mü? Hekim olmayı çok istiyorum ama okuması çok zor gerçekten ve bu sene de geçemezsem bölüm değiştirmeyi düşünüyorum artık.
Muhtemelen dehab ınız var, psikiyatriye başvurun, ilaç takviyesiyle geçme şansınız olabilir.
Dikkat dağınıklığım var evet. bir ay önce psikiyatriye gittim. modiwake verdi onu kulanıyorum ama çok fark etmedi açıkçası.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3883430  gönderen JustAnotherKinase
 16.05.2017 - 08:25:35
ittihatveterakkici yazdı:
JustAnotherKinase yazdı:
Dikkat dağınıklığım var evet. bir ay önce psikiyatriye gittim. modiwake verdi onu kulanıyorum ama çok fark etmedi açıkçası.
O işine yaramaz, bir ilaç daha var onunla ilgili uzman görüşü al
Kullanıcı avatarı

#3883450  gönderen Greenberginbabasi
 16.05.2017 - 11:29:49
Hocam ilk 3yil boyunca 50alim gecim modunda takildim. Bi ara baya abartmistin. 2komite toplamin 53du. Finale girmek icin 85gerekiyordu son komiteden 88aldim gectim. Yani biraz strese girince yapiliyor. Bira stres iyidir. Ama ona ragmen okumaya hevesin yoksa ona birsey diyemem belki de sevmiyorsundur tipi genel olarak. Komiteye hic girmeyip diger konutelerde toparlayan arkadaslar da vardir. Otur dusun eger gecmek istiyorsan gunde 7-8saat calisip gecersin

#3883547  gönderen drvelespit
 16.05.2017 - 14:39:31
80i bilmem de 78 almam gerekiyordu 1.sınıfta bütden. 2 soru ile geçmiştim sınıfı. 1 ay aralıksız 13'er saat ders çalışarak. Hey gidi günler...

Modiwake işe yarar. Ritalin veya Concerta da başlanabilir eğer endikasyon varsa. Gerçekten DEHB isen. Ama demekki psikiyatrist arkadaş Modiwake'i uygun görmüş, ki dikkati arttırsalar da hiçbirisi "eşeği at yapmaz". Teşbihte kusur olmaz. Öncelikle kendini motive etmelisin. Sonrası ilaç vs...