Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

ne yapmaliyim

#3867423  gönderen suulleeyymmaann
 30.04.2017 - 16:15:23
Direkt konuya dalacagim kurullardan sırasıyla 38, 64, 50, 64 aldim. Son kurul noroydu %15 etkili diğerleri %8-11 falan. Simdinonumde %8 ve %4 etkili 2 kurul daha var.komiteler %40 Finalde malum %60 etkili. Ben şimdiden final çalışmaya başladım hatta bu hafta sonu 1. Kurulu mikrobiyoloji hariç calistim. aslında ilk kurula da çalışmistim o zaman ama malum hocaların insafına kaliyoruz sınavlarda. Hocalar hep alindigndan elimizdeki yarım yamalak çıkmışlar da işe yaramıyor. Hatta sağolsun bi hocalsrimiz her notunu vermiyor. Sizce hala umut var mi. Final için 1 hafta boşluk vercekler. Sizce bu saatten sonra nappmaliyim. Final ağırlıklı mi yoksa son 2 kurul ağırlıklı mi. Biyokimya ve fizyolojiyi biraksam anatomi histoloji mikrobiyoloji ağırlıklı mi çalışsam yoksa hepsine su 2 ay içinde hakim olmaya mi çalışsm çalışırken nasıl bi yöntem izlemeiyim. Okul derslerine girmeden final mi kassam. But final arasu 2 hafta bu arada.Deneyimlerinize büt anılarınıza tavsiyelerinize ihtiyacim var😧 :roll:
Kullanıcı avatarı

Re: ne yapmaliyim

#3871091  gönderen ishynum846
 04.05.2017 - 12:03:34
Son 2 kurula sağlam çalıştığın taktirde %12'lik bir payın var, ek olarak da finalde de bu kurullardan%15-20 bandında soru çıkacağını düşünürsek, geçmiş kurullardan da sınav sonrası öğrendiğin yanlışları hesaba katarsak kabaca oradan sorulacak %80 payın %40'ını yaptın mı yeter sana..

Kısacası, son 2 kurula kasmayıp finale şimiden odaklanırsan, son 2 kurulun %12sini kaçırmakla kalmazsın finale bu kadar erken başladığın için de finalden alacağın oran da düşer..

Son 2 kurula sağlam çalış, finale kalan 1 hafta da final için otur sabah akşam çalış..

Sonuçlarını da paylaş :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: ne yapmaliyim

#3948544  gönderen suulleeyymmaann
 20.07.2017 - 15:33:18
Merhaba arkadaşlar
Öncelikle notlarımı yazayım 38, 64, 50, 65, 65, 76
Son kurul %4 diğerleri de %10 civarı. Finalde malum %40.
Finalde 62 almam lazımdı ama ben 58 aldım. Çünkü biyokimya ve fizyolojiden baraj yedim. Ama 4 puan toparlarım diye düşündüm. Final çalışırken tek haftam hiç çıkmış bakmamamdı. Notlar açıklanır açıklanmaz çalışmaya başladım. 2 haftam vardı. Bu arada denize gittim, misafirliğe gittim misafirler geldi yatılı, bayram yaptım 2 gün hiç çalışmadım. Anlayacağınız rahattım ama planım şöyleydi sbaah 8 9 gibi kalkıp 3e kadar çalıştım. 3tane 7ye kadar doktorlar izliyordum :))) ilk hafta tüm notları okudum ama kurul derslerinden bıraktıklarım da vardı mesela Biyokimyanın tamamı biraz ekg nin zor kısımları gibi. Bunun yerine hormonları tüm mikrobiyolojiyi histolojiyi tekrar ettim çünkü zor olanı çalışıcam derken bildiklerimi de yapamam ihtimalim vardı kendimi garantiye aldım bi yerde. Son günler yurttaydım. Hatta sınavdan önceki gün hiç anatomi bilmeyen bi arkadaşa baştan sona anatomi anlattım ve tüm senelerin final çıkmışlarına baktık. Anlayacağınız hız çok önemli arkadaşlar. Işte ilk hafta notları bitirip diğer hafta full çıkmış baktım ama eski senelerde hiç görmediğimiz yerleri bulmaya öğrenmeye çalışmadım kafamı karıştırmak istemedim çünkü. Ha vardır ya ekgde 1. Sa ama 2. Purkinje olabilir mi diye sorular vardır neyin 2.si abi soru bile tam değil. Neyse.. Ama şöyle mesela dalak ayırt edici özellikleri diye sormuş gidip o notu bi daha okuyordum dalak ve timusta ne vardı diye yani notlarla paralel gidiyordum. En önemlisi de kendime güvendim. Ve sınav günü geldi 10daydı bizim sınav. Kopya düzeni aldık ama ben verecem arkadaşlara hoca tabi herkesin yerini değiştirdi. Yanından kalkmak zorunda kaldığım arkadaş niye gittin diye küstü yanına gittiğim arkadaş niye kopya vermedin diye. Ya sınıfta 2 asistan 2 hoca var el insaf. Neyse tıp fakültesinde böyle tiplerle çok karşılaşacaksınız. Ben her sınavda kaç sorum garanti diye hesaplarım. Son 15 dk var baktım net 65 alırım çıktım sınavdan ama bi yandan da korkuyorum ya aynı finaldeki gibi baraj yersem diye. Çıkışta arkadaşların zoruyla soruları çıkarttık geçiyorum tamam ama diğer arkadaşlar yurtta yüzüme bile bakmıyor sabah yanımdakilere selam verdi isim isim bilerek bemin yüzüme bile bakmadı lan diyorum ben paratonerim de sorunlu insanları mı çekiyorum. Bunlardan biri de sınavdan önce tüm gün anatomi anlattığım insan ki benim anatomi ihtiyacım yoktu zaten 2 yanlışım çıktı 24 sorudan. Neyse iyilik yap denize at misali bırak kötü bilsinler beni. Aramızı ben bozdum ikisiyle de sansın millet. Ve sonuçlar açıklanır 79 almışım :))))) kalmam inşallah derken ortalamamı yükselttim
Diğer 2 arkadaş da 76ya giriyordu sakın bana güvenip de bu not alınabilirmiş demeyin ben düşük aldıktn sonra ipin ucunu hiç bırakmadım ha çok yüksek alamadım ama kısmet büteymiş. Belki tıp fakültesine çok uygun değilsinizdir. Ama bu sizin zeki olduğunuz ve onlardan daha iyi bir doktor olabileceğiniz gerçeğini değiştirmez. Bak bana mühendis kafasını al tıpa koy oldu mu olmadı demi. O misal işte. Neyse gençler ben sene kalmadan bitiririm inşallah da siz siz olun böyle **** saçma tavırlarla arkadaşlarınızı üzmeyin sene kaybetseniz bile hadi aeo