Perşembe , Ekim 17 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Ne yapmalıyım?

Hacettepe de devam et
7
58%
Başka tıpa geç ( cerrahpaşa )
2
17%
Mühendisliğe geç
3
25%

Gerçekten hayati bir konu lütfen bir bakın

#3864265  gönderen nilboard
 27.04.2017 - 04:27:21
Hacettepe tıp ingilizce 1. Sınıf öğrencisiyim. Ancak şuan not ortalamam 53-54 civarında ve kalma ihtimalim var. Çok iyi çalışmadım itiraf ediyorum ancak ezberim hiçbir zaman iyi olmamıştır zaten. Şimdi şunu düşünüyorum ben 1 de zorlanıyorum, diğer senelerde ne yapacağım? Üniversiteyi bırakıp başka bir tıpta mi başlamalıyım? Ama onu da yapabilir miyim bilmiyorum. Belki de tıp direk bana terstir. Çünkü ezberim kötü. Peki tıpı bıraksam ne yapacağım? Muhtemelen mühendislik okurum. Ama belki onda da zorlanırım. Şuan gerçekten kendime güvenimi kaybettim. Sizce ne yapmalıyım? İyi kötü de olsa fikrinizi almak istiyorum. Ezberim kötü olayı bir bahane olabilir mi sizce belki çalışsam yaparım. Ama bunun bir garantisi yok. Yani şuan hacettepe de devam etsem ilk sene kalsam bile diğer senelerde çalışarak bu kötü ezberle devam edebilir miyim? Başka bir tıpa geçsem durum değişir mi?

Yorumlarınızı bekliyorum.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Gerçekten hayati bir konu lütfen bir bakın

#3864271  gönderen Murid
 27.04.2017 - 08:06:35
Kardes oncelikle bu oyle hayati bir konu degil. Kafanda o kadar buyutme sikintini. 53-54 ortalama gecer bandinda bir ortalama, ayrica senin o okulu kazanan diger arkadaslarindan bir eksigin yok. Benim ezberim kotu ondan dusuk aliyorum bahanesine siginip da calismayi birakma. O okulda birileri 70-80 ortalama yapiyorsa sen neden yapamayasin. Dedigim gibi eksigin yok arkadaslarindan. Birinin ezberi iyidir, digerinin dersi derste dinleyip anlamasi daha iyidir. Bir digeri evinde calisir, bir baskasi kutuphanede. Birileri topluca calisarak daha iyi anlar, birileri yalniz basina. Senin yapman gereken nasil kalirim diye dusunmek degil nasil gecerim diye dusunmek. İnsaallah hayirlisiyla gecersin sinifini 2thumbs:
Bunlari soyleyen sinif tekrari yapmis ve tekrar ettigi sene, oncekinden daha dusuk ortalamayla finale girip gecmis bir abin :)
Eger tıp ıstedıgınden emınsen bırakma.baska bır tıpada gecsen bırsey fatketmez sonra hacettepeyı bıraktıgına pısman olabılırsın . Ust donemlerden ders durumu ıyı olanlardan tavsıyeler al nasıl calısacagınla ılgılı . komıtelere baslamadan once bı cıkmıs sorulara bık bıde komıteye gırmeden gekrar cıkmıslara bak . Ezberlerken okuyup aklında tutmaya calıs dırek gecme .hacettepeyı kazanmıssın onlarıda ezberleyebılecek kapasıteye sahıpsın . Once kendıne guven 😊

#3864359  gönderen manadura
 27.04.2017 - 10:42:45
bence b12 vitamini,tiroid fonksiyon testlerine baktır.sorun tıbbi ise bu halde destek almadan ilerlemen zor.Dahiliye polikliniğine başvurabilirsin.i

Re:

#3864542  gönderen DrReha
 27.04.2017 - 15:28:05
Dostum kendine güven... sadece kendine güven ve her ihtimale karşı git b12 ve tiroid hormon düzeylerine baktır.
Her kişinin çalışma mantığı farklıdır. Kimisi ezber yapar kimisi mantık arar. Tıp sadece ezber yeri değildir. Algoritmaları bilip hastaya göre uygulama yeridir.
Hekimlik yapmayı istiyorsan devam et.
Sınıfta kalmayı KESİNLİKLE KAFANA TAKMA!!!
ben tam 2 sene kaldım sınıfta... dönem 1 ve dönem 2 yi ikişer kere okudum. Sonra kafamda mantığı oturtup sınavları kayıpsız geçtim ve mezun olabildim.
Kendini tanı ve içinden geleni yap. Bu şekilde ne yaparsan yap başarılı olduğunu göreceksin sayın Meslektaşım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3864547  gönderen prntscrn
 27.04.2017 - 15:31:58
Ezberleme öğrenmeye çalış,tamam ezberlenecek yerler de var mutlaka ama çalıştığın her seyin mantığını anlamaya çalışmalısın.

...

#3864589  gönderen spironolakton
 27.04.2017 - 16:41:23
Hayatı tesbih yapmisim sallıyormuşum :)))
Kullanıcı avatarı

Re: ...

#3879170  gönderen ishynum846
 12.05.2017 - 12:33:40
Bende HÜTF İngilizce mezunuyum. Çoğunluğumuz lise çağından yüksek notlara alışık bir şekilde gelmiş iken 1. sınıfta komite sonuçlarıyla bir soğuk duş almıştık. Hepimiz aynı şeyi düşündük, daha 1. sınıfta böyleysek sonrası nasıl olacak? Sistem değişikliğine zamanla alışıyorsun ve ilerleyen yıllarda kendini kat ve kat daha fazla çalışıyor bulsan da daha rahat geçtiğini görüyorsun. Tıp'ı seviyorsan başka bir yere geçmeni tavsiye etmem, mezun olunca Hacettepe farkını anlayacaksın çünkü.. Gerçi eski Hacettepe'yi bırakmadılar da o ayrı bir konu..