Pazar , Ekim 20 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
arkadaşlar merhaba . yorumlarınız benim için gerçekten çok önemli hepinizden tavsiye ve yorum beklediğimi belirtmek isterim.konuma gelirsek : üniversitenin ilk 2 yılı arkadaşlarıyla birlikte çalışan onlarla tekrar atan ayrıca okulun aktivitelerine de katılan hiç bir komite stres yapmayan 2. sınıfta 72 ortalamayla geçen birisiydim. 3. sınıfta memleketime farabi denedim. çok çalışmam gerektiğinin farkındaydım çünkü hep arkadaşları ile çalışan birisiydim oyle de yaptım . sosyal aktivitelerimi azalttım ama tabi ki hiç bi zaman yani üniversitede inek bir öğrenci olmadığım için dersle yatıp dersle kalkmadım. fakat ilk komiteden itibaren ilk dönem beni baya hüsrana ugrattı. çalışmamın karşılığını alamamıştım. acaba eksik mi çalıştım diye kendimi sorguladım durdum. ilk 3 komite 3 tekrar attığımı hatırlıyorum ona ragmen ortalamam 50 idi. yarıyıl finali falan da aynı seyırde devam etti açıkcası final için 1 haftamız vardı ve ben çok çalışmadım sadece ve sadece çıkmış tüm soruları çözdüm. neyse 2. döneme başladığımda üst dönemden arkadaşlar moral verdiler .. gecen yıl herkesin ikinci dönem ort. yükseltttiğini soylediler . bu arada ilk dönemden sonra 10 kişi 3.sınıfı bıraktı (sınavlara gelmiyolar) velhasıl kelam şuan 7. komiteme 2 hafta var ve benim kendime olan inancım sürekli gidiyor geliyor bu arada da calışmaktan sıkıldım. halaaaa problemi kendimde arıyorum acaba yeterince çalışmadım mı diyorum ama bu zamana kadar vizdanım çok rahattı yeterince çalıştığımı düşünüyordum. şimdi ise çalışırken surekli acaba yanlış mı çalışıyorum hala yazarak çalşmasam mı ses kaydı mı dinlesem bana biri ders anlatsa diye düşünüyorum. aklımda sürekli deli sorular ve bu yılı geçmeyi deli gibi istiyorum son 3 komiteden 70 80 80 alsam ve finalden de 75 alsam geciyorm . ama bu zamana kadar 60 ın uzerine ÇIKAMADIM !!!sınav esnasında sorular çok farklı geliyo bana 3 şıkkı biliyosam 2 şıkkı bilmiyorum ve ynlış yapıyorm ya da bazı dersleri yetistiremiyorum artık çalışırken . umarım okursunuz yardımlarınızı beklıyorum. yanlışım nerede sizce sistem mi zor geldi ve zordu da ?

#3857118  gönderen Ecesav
 19.04.2017 - 08:17:19
Umarım sonraki komitelerinizle bu seneyi kayıpsız halledersiniz öncelikle.Ben de şuan 2.sınıfım ve seneye memlekete Farabi yapmayı düşünüyorum neden Farabi yaptığınıza pişman oldunuz acaba biraz açıklayabilir misiniz? Birde sene kaybım olmasın istiyorum ders saydırmayı nasıl yapmalıyım?Tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009