Pazartesi , Ekim 21 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Aşağılandim

#3829751  gönderen Funora
 08.03.2017 - 21:42:57
Herkese merhaba...ben donem 2 ogrencisiym.size gecen hafta yasadgm olayi anlatmak istiyorm.amfide hoca 400 kisinin onunde onu yanlis anlamam yuzunden bana sen bu okulu nasil kazandin s*lak dedi kendimi cok kotu hissediyrm 1 haftadir okula gitmedim gidemiyorm bana yardimci olur musunuz ne yapmam gerekiyor sanki herkes beni konusuyormus gibi hissediyorm
En son Funora tarafından 08.03.2017 - 21:45:24 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

Re: Aşalandım

#3829756  gönderen drela64
 08.03.2017 - 21:47:10
Boşver takma.daha neler duyacaksin (umarım duymazsin )neler ozellikle 4e gec bi gör hasta başında renkten renge girmeleri :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3829758  gönderen aoera
 08.03.2017 - 21:48:02
Funora yazdı:Herkese merhaba...ben donem 2 ogrencisiym.size gecen hafta yasadgm olayi anlatmak istiyorm.amfide hoca 400 kisinin onunde onu yanlis anlamam yuzunden bana sen bu okulu nasil kazandin **** dedi kendimi cok kotu hissediyrm 1 haftadir okula gitmedim gidemiyorm bana yardimci olur musunuz ne yapmam gerekiyor sanki herkes beni konusuyormus gibi hissediyorm
o yaşına kadar kimse hiç laf etmedi mi sana güzel arkadaşım:) bu kadar içerlicek ne var. ilkse de son olmıcak emin ol paranoya yapmaya gerk yok. inzivaya çekildiğin için konuşuluyosundur bence :) intörnlükte de,asistanlıkta da illaki gıcık bi hoca çıkcak karşına ve laf söylicek. onları tatmin edim diye bi çaba içinde olma.işin doğası bu ne kadar kısa sürede buna alışıp üste çıkmayı öğrenirsen o kadar iyi. boşa da okuldan kaçma. giyin kuşan atla git yarın dersine. etrafına bakarsan zaten arkadaşın olsun, hocan olsun, asistanlar olsun herkesin o kadsar eksiği ve yanlışı varki kendininkilere bu kadar odaklanma hepimiz aynı yolun yolcusuyuz :)
Kullanıcı avatarı

#3829759  gönderen Iyimser2016
 08.03.2017 - 21:48:21
Buna benzer durumlara cok sahit oldum, yasadim da. Ama burada olay soyle isliyor. Hocanin yaptigi luzumsuzlugu kendisi haric herkes anliyor ve bu hos olmayan tavri yuzunden herkes asil ona kiziyor. Gercekten cok iyi bilman gereken birseyse bile tum ogrenci milleti bilir ki 'insanoglu yanlis yapabilir' en fazla arkandan yazik oldu, hoca ne kadar ayip etti demislerdir. Yerinde olsam hocaya bir sekilde iyi bir halinde bu soylediginden cok uzuldugumu soylerdim. Ama iyi zamanlama muhim. Okula da hic umursama git. Baska bir arkadasinin basina gelse ne hissedecgini dusunerek git.

Bunlar uzucu ama maalesef askeriye misali bir okulda okudugundan alisilmis. Gitmezsen dusune dusune gunlerce yasarsin. Okula gidersen belki sadece o gun biraz bunalirsin. Hem cogu coktan unutmustur bile

Re: Aşağılandim

#3829761  gönderen dedekorkut
 08.03.2017 - 21:51:49
hoca hoca olamamış egosunu tatmin etmek için başka yollar seçmeli kendisine ama sen unut gitsin bu yaşadığını emin ol hem öğrencilikte hem meslekte hakaret de işiteceksin belki şiddet de göreceksin ama bunlar yüzünden hayalini kurduğun emek verip geldiğin okulundan uzak kalman vazgeçmen büyük hata olur. kimseden de utanma belki sana bunu yapan hoca bozuntusu 1 haftadır her gün birilerine bunu yapıyordur gitmediğin için bilemezsin.

#3829763  gönderen Synarthrosis
 08.03.2017 - 21:54:41
isminin onunde birkac harf olmasi baskalarina hakaret etme hakki vermez kimseye. ayrica egitici konumunda olmasi her dediginin istisnasiz dogru oldugu anlamina da gelmez yasanan olayin ayrintilarini bilemem tabiki ama okula gitmemen cozum degil .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3829768  gönderen kizarmisekmek
 08.03.2017 - 22:00:03
bizde de 1.sınıfta amfide aynı böyle bi anestezi doc hoca arkadaşı terslemişti. daha liseden yeni çıkmış neyin ne olduğunu bilmiyorduk. sonra 4.sınıfta yb da vizit atarken abd başkanı bu aynı hocayı yaklaşık 15 20 kişi asis.int staj hocalar vs... herkesin içinde hakaret ettikten sonra şöyle occipitalden kafasına vurdu alaya aldı.
demem o ki bu camiada ezilen eziyor gücü yeten yetene. aslında erken yaşta bunlar gibi insanlığını kenara atmış vatandaşlarla tanışman iyi olmuş mezun olunca tercihinde bunları da hesaba katarsın
Kullanıcı avatarı

#3829771  gönderen dr_itachi
 08.03.2017 - 22:04:20
Hoca çok dan.galağın tekiymiş.

Fakat hiç takma. Diğer arkadaşların da dediği gibi 6 yılda neler nelere şahit olacaksın. Okula gitmemezlik etme. Kimsenin seni konuştuğu yok. Hoca 400 kişinin önünde kendisini küçük düşürmüş oldu sadece.

#3829776  gönderen Synarthrosis
 08.03.2017 - 22:10:04
eger hakliysan hoca bana takmasin diyip de susma saygi cercevesinde hakkini savun. asagilanmaya alismana gerek oldugunu dusunmuyorum nacizane fikrim

#3829778  gönderen akiltalari
 08.03.2017 - 22:10:59
Ohoo kliniğe geçin daha neler duyacaksınız . Üzülme ve alışman lazım . O durumda çoğu arkadaşın hocayı ayıplamıştır emin ol ve unutulur gider daha neler duyacaksınız.
Kullanıcı avatarı

#3829779  gönderen eftelya16
 08.03.2017 - 22:11:35
Tahmin edebiliyorum, o vakte kadar hocaların ailenin gözbebeği, parmakla gösterilen, herkesin tıp fakültesi kazandığın için gıpta ettiği bir öğrencilik hayatından sonra böyle toplum içinde küçük düşürülmek benim de zoruma giderdi. Şimdi bile boş beleş, hayatta bi yere gelememiş hastaların tavırları hala zoruma gider ama umursamamayı öğrendim. Sen de İnan zamanla unutacaksın, o yüzden okuluna git. Herkes çoktan unutmuştur. O hoca bozuntusu ile bir gün başka bir yerde başka şartlarda karşılaşman dileği ile.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3829781  gönderen Jeanne
 08.03.2017 - 22:12:07
Aklı başında bir hoca, 2.sınıf öğrencisi harbi bi s.laklık yapsa bile s.lak demez
Kendi çok mu akıllıydı sanki o yaşta acaba
:)
Kafaya takacak hiçbirşey yok. Büyütme. Sakın gurur yapıp sözlüde falan hatırlatmaya kalkma. Haftaya yeni bir sansasyon olur unutulursun
Kullanıcı avatarı

#3829785  gönderen aoera
 08.03.2017 - 22:14:58
Synarthrosis yazdı:eger hakliysan hoca bana takmasin diyip de susma saygi cercevesinde hakkini savun. asagilanmaya alismana gerek oldugunu dusunmuyorum nacizane fikrim
burayı nasıl kazandın diyip noktalanmış bişeye verilcek her cevap olayı gereksiz yere uzatmaktan öteye gitmicektir. asıl aşağılanmayı o zaman görme ihtimalin daha da artar kanımca:) olayda söyleniş biçimi nasıldı falan arkadaş net yazmamış ama çok takılcak bişey gibi gelmedi bana güler geçerdik biz yani öyle bi durumda. kastettiğimiz hep aşağılancaksın buna alış bu normal görüşü değildi. ama her zaman kaprisli en ufak şeyde eleştircek ve laf dicek bi hoca her yerde vardır sallamamak konusunda direnç geliştirmek lazım :)

#3829804  gönderen Synarthrosis
 08.03.2017 - 22:28:29
aoera yazdı:
Synarthrosis yazdı:eger hakliysan hoca bana takmasin diyip de susma saygi cercevesinde hakkini savun. asagilanmaya alismana gerek oldugunu dusunmuyorum nacizane fikrim
burayı nasıl kazandın diyip noktalanmış bişeye verilcek her cevap olayı gereksiz yere uzatmaktan öteye gitmicektir. asıl aşağılanmayı o zaman görme ihtimalin daha da artar kanımca:) olayda söyleniş biçimi nasıldı falan arkadaş net yazmamış ama çok takılcak bişey gibi gelmedi bana güler geçerdik biz yani öyle bi durumda. kastettiğimiz hep aşağılancaksın buna alış bu normal görüşü değildi. ama her zaman kaprisli en ufak şeyde eleştircek ve laf dicek bi hoca her yerde vardır sallamamak konusunda direnç geliştirmek lazım :)
kapris yap herseye cevap ver demedim. hakliysan konusmaktan cekinme dedim bosu bosuna birilerinin egosu icin hakaretlere gulup gecmesi gerektigini dusunmuyorum. yazilan yorumlarin neredeyse hepsi ilerde de karsilasacaksin alis cinsinden.belki de herkes cok alistigi icin sineye cekmeye onlar da bu yanlisi ustunluk saniyorlardir. bu kisir dongu de donup duruyor bi zamanlar asagilananlar firsati bulayim da asagilayayim diyor. herkesin yorumuna saygi duyuyorum bu da benim fikrim