Pazartesi , Eylül 16 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Biraz abartılmıyor mu?

#3819303  gönderen drjkr
 21.02.2017 - 22:24:39
İyi akşamlar arkadaşlar,

Ben dönem 2'deyim. Fakülteye başladığımdan beri okulda hocalar sürekli "herkes doktorlara düşman, kimse doktorları sevmez, herkesin gözü doktorun maaşında" vb. olumsuz şeyler söylüyor. Bu forumda takılıyorum burda da aynı şeyler söyleniyor. Ama çevremde hiç bu şekilde tepkiyle karşılaşmadım. Tıp okuduğumu öğrenenlerden hep olumlu tepkiler alıyorum.

Ailemde başka doktor yok, tıp kazanmadan önce de çevremde doktorlarla ilgili olumsuz bir şey duymadım. Tıp fakültesi 1. sınıftan itibaren herkes birbirini buna inandırıyor gibi geliyor bana. Dönem 2 olmamıza rağmen arkadaşlarımın hepsinde bu düşünce yerleşmiş durumda.

Bu konudaki görüşlerinizi merak ediyorum.
Kullanıcı avatarı

Re: Biraz abartılmıyor mu?

#3819312  gönderen dridiopatik
 21.02.2017 - 22:27:55
hocalarının abi ablalarının tecrübelerine güven, içinde bulunduğun toz pembe zamanları hepimiz yaşadık gerçekleri yaşadıkca görüceksin evlat
En son dridiopatik tarafından 21.02.2017 - 22:33:08 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3819319  gönderen yubice
 21.02.2017 - 22:31:34
işte bu sistemin bug'ı. İnsanlar tıp öğrencilerini seviyor fakat doktorları sevmiyor.

#3819321  gönderen drjkr
 21.02.2017 - 22:33:11
dridiopatik yazdı:hocalarının abi ablalarının tecrübelerine güven, içinde bulunduğun tos pembe zamanları hepimiz yaşadık gerçekleri yaşadıkca görüceksin evlat
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Ama dediğim gibi tercih zamanında da kiminle konuştuysam hepsi "doktorluk çok kutsal, saygın bi meslek, tıp seç" gibi hep olumlu şeyler duydum.

#3819323  gönderen drjkr
 21.02.2017 - 22:35:36
yubice yazdı:işte bu sistemin bug'ı. İnsanlar tıp öğrencilerini seviyor fakat doktorları sevmiyor.
Cevap için teşekkürler, ben tıp kazanmadan önce de çevremden doktorlarla ilgili olumsuz bir söz duymadım. Bazen hastana ortamında bulunduğumuzda "doktoroların çalışma şartları çok zor, çok kutsal bi meslek" gibi sözler duyuyordum. Tıp kazanmadan önceki zamanlardı.
Kullanıcı avatarı

#3819324  gönderen dankaufman
 21.02.2017 - 22:35:44
doktor olmayan kişiler yüzüne güler ardından dedikodunu yapar ve gerçekten akılları hep aldığın ücrettedir ancak genellikle doktorlarda aynını yapar. yani onlarda yüzüne gülüp ardından konuşur. gerçek arkadaşın doktor olarak çok az olacaktır.

#3819327  gönderen drjkr
 21.02.2017 - 22:37:40
dankaufman yazdı:doktor olmayan kişiler yüzüne güler ardından dedikodunu yapar ve gerçekten akılları hep aldığın ücrettedir ancak genellikle doktorlarda aynını yapar. yani onlarda yüzüne gülüp ardından konuşur. gerçek arkadaşın doktor olarak çok az olacaktır.
Cevap verdiğiniz için teşekkürler ama dediğim gibi tıp kazanmadan önce de (bu arada ailemde başka doktor yok) hiç doktorlarla ilgili olumsuz bir söz duymadım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3819328  gönderen dridiopatik
 21.02.2017 - 22:39:23
drjkr yazdı:
dridiopatik yazdı:hocalarının abi ablalarının tecrübelerine güven, içinde bulunduğun tos pembe zamanları hepimiz yaşadık gerçekleri yaşadıkca görüceksin evlat
Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Ama dediğim gibi tercih zamanında da kiminle konuştuysam hepsi "doktorluk çok kutsal, saygın bi meslek, tıp seç" gibi hep olumlu şeyler duydum.
cevrenin söyledikleri güzel seyler gözlerini kör etmesin hergün en az bir şiddet haberi duyuyoruz bunlar medyaya yansıyan kısmı yansımayan o kadar cok şey var ki neyse seni şimdiden soğutmayalım meslekten :D

#3819331  gönderen drjkr
 21.02.2017 - 22:41:23
dridiopatik yazdı:
drjkr yazdı:
cevrenin söyledikleri güzel seyler gözlerini kör etmesin hergün en az bir şiddet haberi duyuyoruz bunlar medyaya yansıyan kısmı yansımayan o kadar cok şey var ki neyse seni şimdiden soğutmayalım meslekten :D
Belki de siz haklısınız benim çevremdekiler genelde eğitimli olduğu için toplumun genelinden farklı düşünüyor olabilirler.
Kullanıcı avatarı

#3819381  gönderen dridiopatik
 21.02.2017 - 23:06:37
drjkr yazdı:
dridiopatik yazdı:
drjkr yazdı: Öncelikle cevap verdiğiniz için teşekkürler. Ama dediğim gibi tercih zamanında da kiminle konuştuysam hepsi "doktorluk çok kutsal, saygın bi meslek, tıp seç" gibi hep olumlu şeyler duydum.
Belki de siz haklısınız benim çevremdekiler genelde eğitimli olduğu için toplumun genelinden farklı düşünüyor olabilirler.
bizi seven teşekkür etmesini bilen hastalarımız da oluyor onlar sayesinde güzelleşiyor meslek hevesini kırdım galiba herşeye rağmen güzel meslek seveceğine eminim :) yani inşallah :)

#3819386  gönderen drjkr
 21.02.2017 - 23:08:16
dridiopatik yazdı:
drjkr yazdı:
dridiopatik yazdı: cevrenin söyledikleri güzel seyler gözlerini kör etmesin hergün en az bir şiddet haberi duyuyoruz bunlar medyaya yansıyan kısmı yansımayan o kadar cok şey var ki neyse seni şimdiden soğutmayalım meslekten :D
bizi seven teşekkür etmesini bilen hastalarımız da oluyor onlar sayesinde güzelleşiyor meslek hevesini kırdım galiba herşeye rağmen güzel meslek seveceğine eminim :) yani inşallah :)
Teşekkürler :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3819432  gönderen Drmerry
 21.02.2017 - 23:27:50
İşin en acı tarafı hocalarının biraz da mübalağa ederek anlattıkları tutumu daha çok kendi meslektaşlarından görecek olman. Kliniğe geçince yavaş yavaş dahilicilerin cerrahlara cerrahların dahilicilere sonra tüm hastanenin temel bilimcilere atıp tutmalarına şahit olursun zaten. Bu serzenişlerin haklı yanı yok da denemez çünkü şu an ülkedeki sağlık sistemi sağlıklı bir sistem değil maalesef.
Biraz ileriyi görebilen, kısa sürede büyük işler hedefleyen insanlar da artık doktorluğa öykünmüyor pek. Daha güzel çalışma şartlarında çok daha güzel maaşlarla yapılabilecek meslekler var. Baktın "itibarında" maaşında gözü olan biri mi var mezun olana kadar ve sonrasında anlatacak bir sürü acınası anısı oluyor insanın, biraz onları anlatır biraz da hedef şaşırtıp sdfghjk mutlu mesut yaşayan tıpdışı arkadaşlarını örnek verince vah vah moduna geçiyor insanlar. İlla istiyorsan Allah'tan ümit kesilmez diyip devam ediceksin mecbur :roll:
Kullanıcı avatarı

#3819433  gönderen Dr_sinco
 21.02.2017 - 23:29:29
Dönem ikisin daha ne görmüş olabilirsinki...uff olmuş sana göre...bekle ve gör sadece düşmanı da dostu da

#3819545  gönderen Electroshock
 22.02.2017 - 00:34:54
Drjkr, sanıyorum ki olması gerektiği gibi düşünen,çağdaş insanların arasında yetişmişsin. Doktorluk çok kutsal çok güzel bir meslek. Ama ülke şartlarında biraz yıpratıcı gerçekten. Ben Göğüs Hastalıkları uzmanı olarak istifa etmeye çalışıyorum önüme OHAL çıkıyor. Çünkü ben uzun zamandır mesleğimi yapamıyorum hasta memnuniyeti odaklı,siyaset yönetimli bir sistemde iş yapıp adaletsiz bir şekilde para kazanmaya çalışıyorum. 2006 mezunuyum pek çok yerde çalıştım ve sisteme asla uyum sağlayamadım.
Doktorluğu seviyorsan idealistsen bence kim ne derse desin umursama ama kendine gercek mesleğini yapabilecegin şartlar hazırla. Ingilizcen çok iyi olsun,yurt dışı ihtimalini istediğin uzmanlık branşında hangi ülkelerin hastanelerin iyi olduğunu şimdiden araştır. Yada ülkemizde kalmayı düşünüyorsan seçecegin branş için 5-10 yıl sonrasını bile düşün nerede olmak istediğini iyi planla ve olumsuzluklar sürpriz olmasın. Daha yolun çok başındasın dilerim ki cok iyi bir doktor olursun hiç hayal kırıklığı yasamazsın..