Perşembe , Ekim 24 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Sınıfı geçme ihtimalim var mı?

#3807965  gönderen umutsuzumAbiler
 05.02.2017 - 20:43:30
1. sınıfım.ilk komitem 24 ikinci komitem 22. İlkine pek çalışamadım ama 2.'sine gerçekten çalışmıştım çok moralim bozuldu.(en zor komite 2. komite oluyormuş)
Şimdi önümde 2 komite ve 1 final var sizce geçebilir miyim sınıfı ?

Re: Sınıfı geçme ihtimalim var mı?

#3807992  gönderen drjkr
 05.02.2017 - 21:04:51
2. komiteye çok çalışıp yine de düşük aldıysan çalışma stilini değiştirmen gerekir. Benim tavsivem çıkmış sorulara ağırlık ver.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3808025  gönderen hayda
 05.02.2017 - 21:39:25
umutsuzumAbiler yazdı:
drjkr yazdı:2. komiteye çok çalışıp yine de düşük aldıysan çalışma stilini değiştirmen gerekir. Benim tavsivem çıkmış sorulara ağırlık ver.
bu sene için umut var mı peki
geçme notu kac? Final yüzde kac?

#3808034  gönderen umutsuzumAbiler
 05.02.2017 - 21:47:08
hayda yazdı:
umutsuzumAbiler yazdı:
drjkr yazdı:2. komiteye çok çalışıp yine de düşük aldıysan çalışma stilini değiştirmen gerekir. Benim tavsivem çıkmış sorulara ağırlık ver.
geçme notu 60 final %40

#3808039  gönderen drjkr
 05.02.2017 - 21:52:48
umutsuzumAbiler yazdı:
...
En son drjkr tarafından 05.02.2017 - 22:13:57 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3808051  gönderen hayda
 05.02.2017 - 21:59:57
umutsuzumAbiler yazdı:
hayda yazdı:
umutsuzumAbiler yazdı: bu sene için umut var mı peki
geçme notu 60 final %40
yüksek not alanlara nerden çalıştiklarini nasil calistiklarini sor illa biri der slayt calisirsin doğru dürüst cikmaz öğrenci notu daha iyidir ya da tam tersi olur ,kaynak da onemli ya da çıkmış soru çıkıyor mu ne sıklıkta cikiyor aslinda hepsini ust dönemlerden öğrensen daha iyi.finalden 75 alsan diğer 2si de 77 olmalı zaten son 2sinden 80 alırsan finalden de 75 alma ihtimalin yüksek şimdiden ne yapilacagini nasil çalışacağını ogren ve en onemlisi calismaya basla diger yuksek alanlardan farkın yok ancak düzgün ve etkili calismayla basarirsin inşallah

#3808059  gönderen umutsuzumAbiler
 05.02.2017 - 22:10:52
hayda yazdı:
umutsuzumAbiler yazdı:
hayda yazdı: geçme notu kac? Final yüzde kac?
geçme notu 60 final %40
yüksek not alanlara nerden çalıştiklarini nasil calistiklarini sor illa biri der slayt calisirsin doğru dürüst cikmaz öğrenci notu daha iyidir ya da tam tersi olur ,kaynak da onemli ya da çıkmış soru çıkıyor mu ne sıklıkta cikiyor aslinda hepsini ust dönemlerden öğrensen daha iyi.finalden 75 alsan diğer 2si de 77 olmalı zaten son 2sinden 80 alırsan finalden de 75 alma ihtimalin yüksek şimdiden ne yapilacagini nasil çalışacağını ogren ve en onemlisi calismaya basla diger yuksek alanlardan farkın yok ancak düzgün ve etkili calismayla basarirsin inşallah
ses kaydı+slayt+çıkmışlarla çalıştım tüm arkadaşlarım da böyle çalışıyor. 22 puanın 18'i Biyokimya'dan(25 soru biyokimya) diğer 4 dersten 4 puan gelmiş hepsine de aynı yöntemle çalışmıştım.Açıkcası bu sene için pek umudum kalmadı.Birde 2. senemde kazanmıştım 2 haftadır çok üzgünüm.
Kullanıcı avatarı

#3808066  gönderen Kusbeyinli_ankakusu
 05.02.2017 - 22:18:33
Umutsuz kardeşim, öncelikle umutsuz olmaktan vazgeç. Umudunu kaybedersen bitersin. İnan şuanda benim de moralimi bozacak çok fazla şey var, ama kendi kendimi sürekli motive etmeye çalışıyorum. Realist olmak gerekirse ilk iki komitede iyi sıvamışsın, işin zor ama imkansız değil. Belli ki bir yerde yanlış yapmışsın, çalışma stilin yanlış olabilir. Etrafındakiler nasıl çalışıyor iyi analiz et, ilk iki notunu unut. Okulun yeni açıldığını hayal et, düşün ki amfinin en iyi notuna oynuyorsun, derece yapacaksın. Böyle çalışırsan en az 80 alırsın. Sakın pes etme, sonuna kadar mücadele et. Bazen önemli olan hedefe ulaşabilmek değil, hedef için çalışmış olmaktır. Başaramasan bile en azından elimden geleni yaptım dersin. Korkma, telaşlanma, kaybedecek hiçbir şeyin yok.

Sadece dene.

Birinci sınıfta başlarda zor adapte olup sonradan açılan çok adam tanıdım. İlerde arkadaşlarına anlatacağın adrenalinli bir anı olarak kalacak bu dönem.

Sonucunu bu sayfaya paylaşmayı unutma. Şimdiden kolay gelsin genç kardeşim ; )

#3808069  gönderen umutsuzumAbiler
 05.02.2017 - 22:26:50
[quote:="Kusbeyinli_ankakusu"]Umutsuz kardeşim, öncelikle umutsuz olmaktan vazgeç. Umudunu kaybedersen bitersin. İnan şuanda benim de moralimi bozacak çok fazla şey var, ama kendi kendimi sürekli motive etmeye çalışıyorum. Realist olmak gerekirse ilk iki komitede iyi sıvamışsın, işin zor ama imkansız değil. Belli ki bir yerde yanlış yapmışsın, çalışma stilin yanlış olabilir. Etrafındakiler nasıl çalışıyor iyi analiz et, ilk iki notunu unut. Okulun yeni açıldığını hayal et, düşün ki amfinin en iyi notuna oynuyorsun, derece yapacaksın. Böyle çalışırsan en az 80 alırsın. Sakın pes etme, sonuna kadar mücadele et. Bazen önemli olan hedefe ulaşabilmek değil, hedef için çalışmış olmaktır. Başaramasan bile en azından elimden geleni yaptım dersin. Korkma, telaşlanma, kaybedecek hiçbir şeyin yok.

Sadece dene.

Birinci sınıfta başlarda zor adapte olup sonradan açılan çok adam tanıdım. İlerde arkadaşlarına anlatacağın adrenalinli bir anı olarak kalacak bu dönem.

Sonucunu bu sayfaya paylaşmayı unutma. Şimdiden kolay gelsin genç kardeşim ; )[/quote:]

Çok teşekkür ediyorum. Tam da ihtiyacım olan şeyleri yazmışsın.Telefonuma not düştüm 30 Mart tarihinde sonucumu burda paylaşacağım. Yarından itibaren çalışmaya başlıyorum. Hayırlısı. Tekrar teşekkürler.