Salı , Ekim 22 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

#3798020  gönderen murat001
 27.01.2017 - 20:16:13
zixiebixie yazdı:OMÜ,Pamukkale, Ankara , Dokuzeylül de komite sistemi yok. Direkt olmayanları söyleyim dedim.
Teşekkürler

#3799260  gönderen imaginejl
 28.01.2017 - 11:00:15
Consignes yazdı:Mersine gitme tr nin en leş tıp fakültesi
mersin tıp anadoludaki en iyi tıp fakültelerinden birisi (3 büyük şehir hariç). hoca kadrosuyla eğitim kalitesiyle vizyonuyla gayet iyi bir tıp. onlarca köyümsü şehirde psödo tıp fakültesi var. belki sınıfta çok kalmışsındır ondandır bu çamur atman. mersinin zor olması kötü olduğu anlamına gelmiyor. bursa adana ve antalyadan sonra anadoluda en iyisi mersin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3799605  gönderen fisilce
 28.01.2017 - 15:14:54
murat001 yazdı:
fisilce yazdı:akdeniz
Akdeniz'de mi okuyorsunuz? Tavsiye eder misiniz?
akdeniz mezunuyum tavsiye ederim eğitim açısından oldukça iyidir antalya da güzel tercih edebilirsin

#3800065  gönderen Consignes
 28.01.2017 - 21:15:27
imaginejl yazdı:
Consignes yazdı:Mersine gitme tr nin en leş tıp fakültesi
mersin tıp anadoludaki en iyi tıp fakültelerinden birisi (3 büyük şehir hariç). hoca kadrosuyla eğitim kalitesiyle vizyonuyla gayet iyi bir tıp. onlarca köyümsü şehirde psödo tıp fakültesi var. belki sınıfta çok kalmışsındır ondandır bu çamur atman. mersinin zor olması kötü olduğu anlamına gelmiyor. bursa adana ve antalyadan sonra anadoluda en iyisi mersin.
Mersin tıpda 3 sene okudum şu an başka şehirde okuyorum 4.sınıfım sene kaybetmedim çatır çatırda geçtim dönem dereceli arkadaslarım bıle yatayla cukurovaya gecıyor vizyonunu nedir her sene sınıfın 3 de 1 ini dönem tekrari yaptırması mı ?Gönül Aslanın Mhp li öğrencilere mikrobiyoloji soruları vermesi mi vizyon ?.Şuan intörn olanlardan bir grup adını vermıyorum soruları calıp dönem 3 ve bazı stajları gecmesımı vızyon ? Tus ortalaması 48 puan mı bılmem ne benım meü tıpdan şu an doktor olan abilerimde var dönem 2den yurtda kalırken tanıdıgım alt donem cocuklarda var çoğu memmun değil dediğim gibi 90 ortalamalı arkadaşım bile çukurova tıpda neyse psödo tıp fakultesıymıs :P
En son Consignes tarafından 02.02.2017 - 13:06:47 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.

Re:

#3800088  gönderen Consignes
 28.01.2017 - 21:22:53
Elim değmişken ben sana biraz bilgi vereyeyim dostum hayrım dokunsun.
Kocaeli 1.sınıf hariç normalmış dıye duydum eğitimide fena değilmiş komite sistemi.Gaziantep tıp eğitimi zorlu diyorlar ama 4 de sadece dahiliye zormus dığerler stajlar rahatmış orası da komite sistemi.Malatya inönü komite sistemi ama ilk dönem kalan fazlaymış , mersin dediğim gibi ama duydugum kadarıyla su an gönül aslanı şutlamışlar(eski dekan yardm) kolaylasmıs orasıda komite sistemiyle çalışıyor çukurova tıp aynı şekilde komite sistemi ama eğitimi kaliteli ve zorludur.Antalyada galiba komite ama orda okuyan arkadaşım yok son olarakda maraş ve kayseride komite sistemi hatda kayseride 60 altı aldıgın komıteyı yarıyıl yada sene sonunda verebılıyormuşsun bildiklerim bunlar kolay gelsin

Re:

#3800170  gönderen imaginejl
 28.01.2017 - 21:46:26
Consignes yazdı:Elim değmişken ben sana biraz bilgi vereyeyim dostum hayrım dokunsun.
Kocaeli 1.sınıf hariç normalmış dıye duydum eğitimide fena değilmiş komite sistemi.Gaziantep tıp eğitimi zorlu diyorlar ama 4 de sadece dahiliye zormus dığerler stajlar rahatmış orası da komite sistemi.Malatya inönü komite sistemi ama ilk dönem kalan fazlaymış , mersin dediğim gibi ama duydugum kadarıyla su an gönül aslanı şutlamışlar(eski dekan yardm) kolaylasmıs orasıda komite sistemiyle çalışıyor çukurova tıp aynı şekilde komite sistemi ama eğitimi kaliteli ve zorludur.Antalyada galiba komite ama orda okuyan arkadaşım yok son olarakda maraş ve kayseride komite sistemi hatda kayseride 60 altı aldıgın komıteyı yarıyıl yada sene sonunda verebılıyormuşsun bildiklerim bunlar kolay gelsin
genç dostum ben 11 yıllık doktorum 3 farklı üni de asistanlık yaptım. anadolunun neredeyse her fakültesini az çok bilirim. talebe değilim yani. bana anlatmana gerek yok. kocaeliymiş yok antepmiş yok malatyaymış.1-2 şeyden dolayı kötü diyemezsin. bir çok tıp fakültesinde her bölümde bir iki çakma hoca var ( genelde yrd doç). mersinde de asistanlık yaptım mikrobiyolojiyi bilmem de klinik bölümlerin çoğu gayet iyi hocalardan oluşuyor. anadoluda 8-10 tane doğru düzgün tıp fak var. adana antalya mersin konya meram kayseri samsun erzurum manisa vs. gerisi çok kötü.

Re:

#3800218  gönderen Consignes
 28.01.2017 - 21:55:55
imaginejl yazdı:
Consignes yazdı:Elim değmişken ben sana biraz bilgi vereyeyim dostum hayrım dokunsun.
genç dostum ben 11 yıllık doktorum 3 farklı üni de asistanlık yaptım. anadolunun neredeyse her fakültesini az çok bilirim. talebe değilim yani. bana anlatmana gerek yok. kocaeliymiş yok antepmiş yok malatyaymış.1-2 şeyden dolayı kötü diyemezsin. bir çok tıp fakültesinde her bölümde bir iki çakma hoca var ( genelde yrd doç). mersinde de asistanlık yaptım mikrobiyolojiyi bilmem de klinik bölümlerin çoğu gayet iyi hocalardan oluşuyor. anadoluda 8-10 tane doğru düzgün tıp fak var. adana antalya mersin konya meram kayseri samsun erzurum manisa vs. gerisi çok kötü.
Hocam nedir bu mersin aşkını anlamadım ama ben konuyu yazan için yazdım bu yazıyı amacını çözemedim ???? Haklı olabilirsin ama anladığım kadarıyla mersin mezunu değilsin sadece asistanlık yapmışsın ha doğrudur mersinde pediyatri de dahiliye kdogumda eli öpülesi adamlar var ona sözüm yok ben fakültenin yönetim tarzından bahsediyorum inan bana çok fazla haksızlıgın dedıkodunun döndüğü bir ortam bende uzaklasmak ve tus calısabılmek amacıyla geçiş yaptım fakülte tarihini hatırlamıyorum akredite olduktan sonra gereksiz zorlamaya başladı ve çok insanın kanına girdiler çok merak ediyorsan özelden yaz anlatayım gördüklerimi burayı meşgul etmek istemiyorum iyi akşamlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3800263  gönderen imaginejl
 28.01.2017 - 22:10:39
Consignes yazdı:
imaginejl yazdı:
Hocam nedir bu mersin aşkını anlamadım ama ben konuyu yazan için yazdım bu yazıyı amacını çözemedim ???? Haklı olabilirsin ama anladığım kadarıyla mersin mezunu değilsin sadece asistanlık yapmışsın ha doğrudur mersinde pediyatri de dahiliye kdogumda eli öpülesi adamlar var ona sözüm yok ben fakültenin yönetim tarzından bahsediyorum inan bana çok fazla haksızlıgın dedıkodunun döndüğü bir ortam bende uzaklasmak ve tus calısabılmek amacıyla geçiş yaptım fakülte tarihini hatırlamıyorum akredite olduktan sonra gereksiz zorlamaya başladı ve çok insanın kanına girdiler çok merak ediyorsan özelden yaz anlatayım gördüklerimi burayı meşgul etmek istemiyorum iyi akşamlar
şundan dolayı yazdım tüm bunları. anadoluda çok kötü tıp fakülteleri var bir çoğunda hoca yok. operasyonlar sonrası çoğu tıp fakültesinde kadrolar boşaldı mesela. bu da haksız yere o fakülteye girdiklerini gösteriyor. hakkaniyet olmadan giren adam zaten kalitesizdir hatta hoca bile değildir. mersinde hiç kadro eksilmedi. vizyondan kastım bu. hem hocalar hakkıyla oraya girmiş adamlar başarılı ve eğitim konusunda iyi hem de birçok fakülteyle kıyasladığında gayet fazla sayıdahoca var her bölümde. bazı tıp fakülteleri şu an bir çok bölümde hocasız ya da 1-2 hoca var. onlar da genelde yeterli değil. yazacak arkadaşlara faydası olsun diye yazdım. yoksa beni artık ne öğrencilik ne tus ilgilendiriyor. zordu hatırlıyorum özellikle 2 ve 3. sınıfta çok bırakırdı bizim öğrencilerden bilirdim ama zorluk kötü değil daha sık çalışmayı sağlar. bahsettiğin gibi idari problemleri olabilir onu bilmiyorum belki bahsettiğin gibi karaktersiz bir hocası da vardır bilemiyorum. tus başarısına bakarsan adana daha kötü :) genelde küçük üniversiteler yukarıda. nedeni az öğrenci olması ve rahat intörnlük. tus bir başarı ölçütü değil tıp fak için. iyi pratisyen yetiştirmek önemli olan. sonuç olarak sevgili meslektaşım söylemek istediğim başka yerleri bilmeden kötülememek lazım. o kadar kötü tıp fak var ki görmeden anlatmak zor. neyse polemiğe girmek için yazmadım dediğim gibi genç meslektaşlarıma yol göstermeye çalıştım. iyi akşamlar

Re:

#3800342  gönderen Consignes
 28.01.2017 - 22:34:25
imaginejl yazdı:
Consignes yazdı:
imaginejl yazdı: genç dostum ben 11 yıllık doktorum 3 farklı üni de asistanlık yaptım. anadolunun neredeyse her fakültesini az çok bilirim. talebe değilim yani. bana anlatmana gerek yok. kocaeliymiş yok antepmiş yok malatyaymış.1-2 şeyden dolayı kötü diyemezsin. bir çok tıp fakültesinde her bölümde bir iki çakma hoca var ( genelde yrd doç). mersinde de asistanlık yaptım mikrobiyolojiyi bilmem de klinik bölümlerin çoğu gayet iyi hocalardan oluşuyor. anadoluda 8-10 tane doğru düzgün tıp fak var. adana antalya mersin konya meram kayseri samsun erzurum manisa vs. gerisi çok kötü.
şundan dolayı yazdım tüm bunları. anadoluda çok kötü tıp fakülteleri var bir çoğunda hoca yok. operasyonlar sonrası çoğu tıp fakültesinde kadrolar boşaldı mesela. bu da haksız yere o fakülteye girdiklerini gösteriyor. hakkaniyet olmadan giren adam zaten kalitesizdir hatta hoca bile değildir. mersinde hiç kadro eksilmedi. vizyondan kastım bu. hem hocalar hakkıyla oraya girmiş adamlar başarılı ve eğitim konusunda iyi hem de birçok fakülteyle kıyasladığında gayet fazla sayıdahoca var her bölümde. bazı tıp fakülteleri şu an bir çok bölümde hocasız ya da 1-2 hoca var. onlar da genelde yeterli değil. yazacak arkadaşlara faydası olsun diye yazdım. yoksa beni artık ne öğrencilik ne tus ilgilendiriyor. zordu hatırlıyorum özellikle 2 ve 3. sınıfta çok bırakırdı bizim öğrencilerden bilirdim ama zorluk kötü değil daha sık çalışmayı sağlar. bahsettiğin gibi idari problemleri olabilir onu bilmiyorum belki bahsettiğin gibi karaktersiz bir hocası da vardır bilemiyorum. tus başarısına bakarsan adana daha kötü :) genelde küçük üniversiteler yukarıda. nedeni az öğrenci olması ve rahat intörnlük. tus bir başarı ölçütü değil tıp fak için. iyi pratisyen yetiştirmek önemli olan. sonuç olarak sevgili meslektaşım söylemek istediğim başka yerleri bilmeden kötülememek lazım. o kadar kötü tıp fak var ki görmeden anlatmak zor. neyse polemiğe girmek için yazmadım dediğim gibi genç meslektaşlarıma yol göstermeye çalıştım. iyi akşamlar
Türkiye burası şu an siyasetde açığa alma olsa hükümet düşer bunu hepimiz biliyoruz sen de haklısın iyi akşamlar hocam

Re:

#3800403  gönderen imaginejl
 28.01.2017 - 23:10:19
Consignes yazdı:
imaginejl yazdı:
Consignes yazdı: Hocam nedir bu mersin aşkını anlamadım ama ben konuyu yazan için yazdım bu yazıyı amacını çözemedim ???? Haklı olabilirsin ama anladığım kadarıyla mersin mezunu değilsin sadece asistanlık yapmışsın ha doğrudur mersinde pediyatri de dahiliye kdogumda eli öpülesi adamlar var ona sözüm yok ben fakültenin yönetim tarzından bahsediyorum inan bana çok fazla haksızlıgın dedıkodunun döndüğü bir ortam bende uzaklasmak ve tus calısabılmek amacıyla geçiş yaptım fakülte tarihini hatırlamıyorum akredite olduktan sonra gereksiz zorlamaya başladı ve çok insanın kanına girdiler çok merak ediyorsan özelden yaz anlatayım gördüklerimi burayı meşgul etmek istemiyorum iyi akşamlar
Türkiye burası şu an siyasetde açığa alma olsa hükümet düşer bunu hepimiz biliyoruz sen de haklısın iyi akşamlar hocam
Konu buraya nerden geldi ? Siyasi polemiklere girmek istemiyorum ve de ilgilenmiyorum. Sadece tıp fakülteleriyle ilgili genç meslektaşlara rehber olacak şekilde 1-2 bilgi vermeye çabaladım. Neyse saptırmadan kapatalım bu konuyu ve son ileti olsun iyi geceler.
Kullanıcı avatarı

#3801773  gönderen Creative
 29.01.2017 - 13:44:14
Mersin tıp mı kötü bence gayet iyi fakülte hocalar kaliteli zor soruyolar çıkmış sormuyorlar diye adı çıkmış 9 a inmez 8 e en çok kadavraya sahip fakültedir ki çoğu üni de kadavra görmeden dokunmadan mezun olan doktorlar var bana göre de mersin anadoluda ki en iyi bir kaç fakülteden biri ...

Re:

#3801780  gönderen murat001
 29.01.2017 - 13:49:50
Teşekkürler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3801782  gönderen murat001
 29.01.2017 - 13:52:56
fisilce yazdı:
murat001 yazdı:
fisilce yazdı:akdeniz
Akdeniz'de mi okuyorsunuz? Tavsiye eder misiniz?
akdeniz mezunuyum tavsiye ederim eğitim açısından oldukça iyidir antalya da güzel tercih edebilirsin
Akdeniz çok kalabalık ve zor deniliyor.Katılır mısınız buna?

Re:

#3900512  gönderen lonli
 31.05.2017 - 00:22:55
galiba yatay geçiş için sadece komite sistemi olması yetmiyor? (tabi 4-5. sınıfta geçiliyorsa bilmiyorum)