Pazartesi , Eylül 16 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

#3782731  gönderen escherich
 12.01.2017 - 19:49:33
[quote:="aek_aek"]Fizik bölümüne geciş yaparsan merkezi yatay gecişle geçersin herhalde. Yani bu sürede yeniden sınava hazırlanman gerekmiyor. Ve her halukarda geçiş yapabilmek için temmuz ayını bekleyeceksin. Okulu şu an bıraksan bile temmuza kadar beklemek zorunda kalacaksın o nedenle Bence hazirana temmuza kadar kafanda geçiş yapsam mı meselesini düşünme ve şu andan itibaren derslerine sıkıca sarılmaya başla. Madem notların düşük geriye kalan komitelerinde 4 tekrar yaparak sınava girip yüksek notlar almaya çalış. (1.sınıfta çok konu olmuyor ama var olan konular sıkıcı ve zor bence) Ve sene sonunda sınıfı geçtiğinde bakalım hala geçiş yapmak istiyor musun ? Belki de üzerindeki stres geçince bu bırakma isteğinden vazgecersin. Ben birinci sınıftayken tamamen okumayı bırakmak istemiştim. Ama sınıfımı geçince bu düşüncelerim kaybolmuştu ve bence 2.sınıf her ne kadar çok daha fazla konu olsa da daha güzel bir sene. 1.sinif gerçekten çok sıkıcıydı. Umarım dediklerim işine yarar.[/quote:]

Zaten dersleri bırakmak gibi amacım yok ama birkaç komite daha kötü not alırsam geçmem mucize olacak o yüzden bırakıp gideceğim erkenden, e notlar iyi olur geçersem dediğiniz gibi tekrar düşünecem

Re:

#3792577  gönderen chuckcom
 23.01.2017 - 23:47:03
Dostum sen forumdonanim esherich misin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3792729  gönderen hkiblmayau
 24.01.2017 - 00:49:30
Ben de tıp 1 de 3. komiteden kalmıştım. 1 çok çirkin bir yıldı. "uf olmuş" kadar biliyorsun ama yine de öyle kolay değil. Bir daha hiç kalmadım çok şükür. Çünkü aklımı başıma getirmişti yazın ders çalışmak. Şimdi mezunum.
"bir doktordan daha fazlası" mottosunu yaşıyorum kendimi bildim bileli. Edebiyatla, ebru gibi geleneksel sanatlarla vs ilgileniyorum. İstanbul'da imkan daha çok gb ama sınıfta kafa dengimi bulamamıştım ben de. Tıpçılarda çok yönlülük, azınlıkta. Ama yok değil.
Annem istiyor diye, puanı yazık etmemek için tıp yazmıştım. Ama hemen havaya girip, cerrah olmak isteyerek fakülteye başladıktan sonra uzmanlıkta Aile hekimliğini tercih ettim. Aradaki uçurumu varın siz düşünün. İnsan değişen, gelişen bir varlık neticede. Fikirler de değişebilir. Endüstriyel tasarımcı olmayı hayal ederken doktor olmuş bir insan olarak bunu garanti edebilirim. Klinik araştırmalar yapmak ve toplum sağlığı ve okur-yazarlığına katkıda bulunmak istiyorum bugünlerde.
"Bırak,yerinde olsam hemen bırakırdım" diyenlere üzüldüm açıkçası. Doktorluktan hiç pişman olmadım, çok şükür. Bakış açısı çok değişken bir şey. O yüzden artıları eksileri iyice tartın, iyi karar verin derim.

Sözün özü;
Zor geçen nöbetler de gördüm, iyi ki dediğim günler de. Kolay değil ancak değecek bir meslek olduğu aşikar.
İnşallah hakkınızda hayırlısı olur. Kararınızla mutlu olursunuz.

Re:

#3792759  gönderen imran2015
 24.01.2017 - 01:50:06
Birak.net
Kullanıcı avatarı

Re:

#3792874  gönderen escherich
 24.01.2017 - 12:53:02
hkiblmayau yazdı:Ben de tıp 1 de 3. komiteden kalmıştım. 1 çok çirkin bir yıldı. "uf olmuş" kadar biliyorsun ama yine de öyle kolay değil. Bir daha hiç kalmadım çok şükür. Çünkü aklımı başıma getirmişti yazın ders çalışmak. Şimdi mezunum.
"bir doktordan daha fazlası" mottosunu yaşıyorum kendimi bildim bileli. Edebiyatla, ebru gibi geleneksel sanatlarla vs ilgileniyorum. İstanbul'da imkan daha çok gb ama sınıfta kafa dengimi bulamamıştım ben de. Tıpçılarda çok yönlülük, azınlıkta. Ama yok değil.
Annem istiyor diye, puanı yazık etmemek için tıp yazmıştım. Ama hemen havaya girip, cerrah olmak isteyerek fakülteye başladıktan sonra uzmanlıkta Aile hekimliğini tercih ettim. Aradaki uçurumu varın siz düşünün. İnsan değişen, gelişen bir varlık neticede. Fikirler de değişebilir. Endüstriyel tasarımcı olmayı hayal ederken doktor olmuş bir insan olarak bunu garanti edebilirim. Klinik araştırmalar yapmak ve toplum sağlığı ve okur-yazarlığına katkıda bulunmak istiyorum bugünlerde.
"Bırak,yerinde olsam hemen bırakırdım" diyenlere üzüldüm açıkçası. Doktorluktan hiç pişman olmadım, çok şükür. Bakış açısı çok değişken bir şey. O yüzden artıları eksileri iyice tartın, iyi karar verin derim.

Sözün özü;
Zor geçen nöbetler de gördüm, iyi ki dediğim günler de. Kolay değil ancak değecek bir meslek olduğu aşikar.
İnşallah hakkınızda hayırlısı olur. Kararınızla mutlu olursunuz.
Yorumunuz için teşekkürler. Bırakmanın mantıksız olduğuna karar verdim. İnşallah böyle bir düşünce bir daha aklıma gelmez.