Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

1. SINIFIN ÖNEMİ NEDİR

#3753305  gönderen DrTusAday
 14.12.2016 - 09:00:39
Bazı kişilerden 1. sınıfın pekde önemli olmadığını duydum geçseniz yeter ileride işinize yaramayacak çok şey var diye duyumlar alıyorum bunun bir doğruluk payı var mı ?
Kullanıcı avatarı

Re: 1. SINIFIN ÖNEMİ NEDİR

#3753308  gönderen norosirurjist
 14.12.2016 - 09:06:09
1. sınıf önemlidir.
Herkes kendine göre bir çalışma tekniği geliştirir. yazarak, okuyarak , altını çizerek, derste kendi eli ile not düşerek, fotokopi çektirerek... vs. vs...
Tıp a girmenin bi havası vardır orda.. Başta kasılırsın , sonra gevşersin.. Ortamlar oluşmaya başlar.
Derslere gelince eften püften dersler vardır, ne alkası var tıp ile dediğin ..
Olayı akışına bırak sen.. Herşeyin hayırlısı...

:yes:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3753314  gönderen dr_demirci
 14.12.2016 - 09:11:13
hayatının rahat geçireceğin son senesidir

#3753340  gönderen drhsbt46
 14.12.2016 - 09:51:08
ÖZLEDİĞİM SON YILIM 2001 YILI TIP FAKÜLTESİ 1. SINIF SONRASI HEP KİŞİSEL HAYATINIZDA YAŞAYACAĞINIZ BUĞRANLAR:))

#3759705  gönderen Dr_Eser34
 18.12.2016 - 22:32:05
1. sınıfta istediği kadar birşeyler yapmaya çalış ilerde sana faydası olacak bir tek ders olabilir:Biyofizik.O da zaten 2. sınıfta fizyolojiye dönüşüyor yani bir nevi hazırlık oluyor.Onun dışında eşşek gibi yoğun anlatılan biyokimya veya varsa anatomi falan aklında 1 kelime dahi kalmaz.Ondan dolayı çok da takılması gereken bir sınıf değil sadece sınıfta kalmayın yeter.
Kullanıcı avatarı

#3759921  gönderen tabibehanim
 19.12.2016 - 00:07:20
biyofizik fizyolojiye mi dönüştü cidden
baya fransız kalmışım vay be

Re:

#3775778  gönderen MertDuman
 06.01.2017 - 20:02:16
Bende klinik eğitimi hakkında soruyum bari :) 4-5-6 da öğrenme ayaküstü mü ? bazen fakültede klinikçileri görüyorum sınıfta ders işliyorlar. Nasıl oluyor açıklar mısınız rica etsem :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3775783  gönderen drhattorihanzo
 06.01.2017 - 20:06:47
MertDuman yazdı:Bende klinik eğitimi hakkında soruyum bari :) 4-5-6 da öğrenme ayaküstü mü ? bazen fakültede klinikçileri görüyorum sınıfta ders işliyorlar. Nasıl oluyor açıklar mısınız rica etsem :)
sabredin hocam nassıl olsa saatlerce süren visitlerde küfür ettiğiniz günleri ömür boyu unutmayacaksınız yavaş yavaş öğrenirsiniz :D şaka bir yana sabahları genelde hasta başı visitler olur soru cevap hocaların stajyerleri tokatlaması falan sonra bazı stajlarda poliklinik ameliyathane sürekli bişeyi kendi kendine öğrenme çabaların olur. genelde öğleden sonra da sınıflarda dersler olur. sabah 8de girdiğin hastaneden yorulmuş gururun kırılmış yıpranmış şekilde 5te falan çıkarsın. diğer gençler çimlerde yuvarlanırken sen eve gider ders çalışma programı ve sonrası sözlüde kolay hoca gelmesi duası ettikten sonra atılır gidersin :D

Re:

#3775792  gönderen MertDuman
 06.01.2017 - 20:10:44
drhattorihanzo yazdı:
MertDuman yazdı:Bende klinik eğitimi hakkında soruyum bari :) 4-5-6 da öğrenme ayaküstü mü ? bazen fakültede klinikçileri görüyorum sınıfta ders işliyorlar. Nasıl oluyor açıklar mısınız rica etsem :)
sabredin hocam nassıl olsa saatlerce süren visitlerde küfür ettiğiniz günleri ömür boyu unutmayacaksınız yavaş yavaş öğrenirsiniz :D şaka bir yana sabahları genelde hasta başı visitler olur soru cevap hocaların stajyerleri tokatlaması falan sonra bazı stajlarda poliklinik ameliyathane sürekli bişeyi kendi kendine öğrenme çabaların olur. genelde öğleden sonra da sınıflarda dersler olur. sabah 8de girdiğin hastaneden yorulmuş gururun kırılmış yıpranmış şekilde 5te falan çıkarsın. diğer gençler çimlerde yuvarlanırken sen eve gider ders çalışma programı ve sonrası sözlüde kolay hoca gelmesi duası ettikten sonra atılır gidersin :D
Cevabınız için çok teşekkürler hocam :) her şey tamamda şu ayaküstü şu böyle şu şöyle yerine derste işleyip uygulamasını hasta üzerinde yapmak daha güzel olurdu :) bana göre yani :) ayaküstü zor olur (bazı uygulamalar hariç tabi)

Re:

#3775816  gönderen drhattorihanzo
 06.01.2017 - 20:41:36
MertDuman yazdı:
drhattorihanzo yazdı:
Cevabınız için çok teşekkürler hocam :) her şey tamamda şu ayaküstü şu böyle şu şöyle yerine derste işleyip uygulamasını hasta üzerinde yapmak daha güzel olurdu :) bana göre yani :) ayaküstü zor olur (bazı uygulamalar hariç tabi)
visitlerde ben daha çok şey öğrenirdim ama çünkü hasta üstünden anlatınca daha akılda kalıcı oluyordu ama dahiliye visitleri bitmek bilmezdi insanın ayakları varis olurdu :D en iyisi cerrahi visitleri olur çok hızlı dolu dolu hakaret azar sıfır bilgi :D

Re:

#3775834  gönderen MertDuman
 06.01.2017 - 20:57:12
drhattorihanzo yazdı:
MertDuman yazdı:
drhattorihanzo yazdı: sabredin hocam nassıl olsa saatlerce süren visitlerde küfür ettiğiniz günleri ömür boyu unutmayacaksınız yavaş yavaş öğrenirsiniz :D şaka bir yana sabahları genelde hasta başı visitler olur soru cevap hocaların stajyerleri tokatlaması falan sonra bazı stajlarda poliklinik ameliyathane sürekli bişeyi kendi kendine öğrenme çabaların olur. genelde öğleden sonra da sınıflarda dersler olur. sabah 8de girdiğin hastaneden yorulmuş gururun kırılmış yıpranmış şekilde 5te falan çıkarsın. diğer gençler çimlerde yuvarlanırken sen eve gider ders çalışma programı ve sonrası sözlüde kolay hoca gelmesi duası ettikten sonra atılır gidersin :D
visitlerde ben daha çok şey öğrenirdim ama çünkü hasta üstünden anlatınca daha akılda kalıcı oluyordu ama dahiliye visitleri bitmek bilmezdi insanın ayakları varis olurdu :D en iyisi cerrahi visitleri olur çok hızlı dolu dolu hakaret azar sıfır bilgi :D
Bayağı eğlenceliye benziyor :D

1. SINIFIN ÖNEMİ NEDİR

#3775900  gönderen rktn
 06.01.2017 - 21:43:28
DrTusAday yazdı:Bazı kişilerden 1. sınıfın pekde önemli olmadığını duydum geçseniz yeter ileride işinize yaramayacak çok şey var diye duyumlar alıyorum bunun bir doğruluk payı var mı ?
Açık ve net tip fakultesi hicbir isinize yaramayacak, sinifi gecin yeter...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3776041  gönderen MertDuman
 06.01.2017 - 22:43:06
the_dr yazdı:bence artık bu sorularla mertduman ilgilenmeli
Daha o mertebeye ulaşmak için bayağı zaman lazım hocam :d