Perşembe , Eylül 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Okulu Bırakmak Tavsiyeniz Lazım

#3720753  gönderen Westfaliaa
 09.11.2016 - 21:59:40
Bu sene kazandım üniversiteyi,en iyi 3-4 tıp fakültesinden birindeyim.Sınava girene kadar herahangi net bir hedefim olmadı.Tıp veya mühendislik net birşey söylemiyordum.Sonuçlar açıklanınca açıkcası pek araştırmadan(çevre etkeni mağlum) tıp yazdım.Şuan inanılmaz mutsuzum.Adam akıllı ezberleyemiyorum ilgim olmayınca.Mezun olunca tus kazanamayacağımdan eminim.

İş garantisi var diye kalmak ne kadar mantıklı?

İleriki dönemlerde fikir değişirmi?

ODTÜ mezunu mühendis aç kalırmı?

Her türlü yorumunuza açığım.
Kullanıcı avatarı

Re: Okulu Bırakmak Tavsiyeniz Lazım

#3720761  gönderen littlemisssunshine
 09.11.2016 - 22:05:37
Doktor olup olmak istemediğini düşün. Ezber teknikleri hallolur sen bu işi yapmak istiyorsan.
Bırakmayı düşünmek için çok erken. Kaç ay oldu ki daha başlayalı. Olmadı bırakmadan tekrar öss ya da işte şimdi girdiğiniz sınava ne deniyorsa ona çalışırsın bir yandan.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3720766  gönderen Westfaliaa
 09.11.2016 - 22:10:08
littlemisssunshine yazdı:Doktor olup olmak istemediğini düşün. Ezber teknikleri hallolur sen bu işi yapmak istiyorsan.
Bırakmayı düşünmek için çok erken. Kaç ay oldu ki daha başlayalı. Olmadı bırakmadan tekrar öss ya da işte şimdi girdiğiniz sınava ne deniyorsa ona çalışırsın bir yandan.

Doktorluk meslek olarak güzel gelsede,tus u kazanamama durumunda bir artısı olmuyor gibi geliyor bana.

Sınava hazırlanmama gerek yok aldığım puanla geçiş yapabiliyorum.
Kullanıcı avatarı

#3720771  gönderen Iyimser2016
 09.11.2016 - 22:13:26
Pilot ol

#3720779  gönderen Prtsyndr
 09.11.2016 - 22:16:33
Bence acele etme,dün bir bugün iki daha.
Sonradan pişman olabileceğin ani kararlar verme sabret.
Herkes seninle aynı durumdadır aşağı yukarı.sıkıntın ezberlemekse zamanla alışıyor insan.Tusu kazanıp kazanamayacağını şuan düşünme.

#3720780  gönderen gzdgzd
 09.11.2016 - 22:16:49
biraz kliniklerde dolaş belkide teorik yükten ziyade bir hastayla ilgilenmek daha güzel gelebilir.yada lab araştırmaları ilgini çekiyorsa bıraz onları araştır. çünkü kalıcı degıl o sıralar , elbette gececek ve dusunceler cok hızlı değişecek. ayrıca daha sımdıden tusu kazanamam demişsin. sanırım bır hayalkırıklıgı ve buhranın ıcındesın.yoksa 6 7 yıl sonrasının kıyasını bu sekılde yapamazsın.ayrıca tıp ezber olduğu kadar cok tekrara bakan bir branş ve alışmadan yapamazsın. bunuda kendıne göre zevkli hale getirmeye bak.cogu ınsandan cok cok sanslısın.sureklı olumsuz elestırılere kapat kendini ağlayan insan cok bizim sektörde. halbuki iyi bir gözlem yapsan yerınde olmak ısteyen milyonlarca insan vardır. ama yınede hersey insanın kendısınde biter.eger bi 10 yıl sonra hastalarını azarlayan mutsuz kendisine bile faydası olmayan biri olacaksan elbetteki simdi geçmen daha hayırlı.ama bunuda bilemezsin herkes nasibını yasar. inşallah hakkında hayırlısı olur kardeş.biraz uzun oldu ama :) ayrıca muhendıs iş bulamazmı demişsin bulur ama daha zor ve kıvrımlı bir yolla ..

#3720790  gönderen jackrose
 09.11.2016 - 22:25:32
Ilk yil zaten tipla alakali bisey goremedigin icin sevmemen mantiksiz okuldan az uzaklas gez toz spor yap dersleri abartma imzanoluyosa yeter ilk yil.kendine dusunecek zaman birakma. Pisman olursun ozel sektordekiler muhendisler agir sartlarda calisiyor. Tipda alan genis muhakkak sana gore de bi bolum vardir.birakma bu gercektenyyanlış bi düşünce
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3720792  gönderen jackrose
 09.11.2016 - 22:28:25
Tus nerden cikti belki ilerdetus bile istemeyeceksin abi nerden ogreniyosunuz boyle sacma seyleri ya.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3720795  gönderen dr_spring
 09.11.2016 - 22:37:03
Olmadı pratisyen ol , tsm de çalış , iş yeri hekimi ol , tus sart degil

#3720819  gönderen DKare
 09.11.2016 - 23:17:59
Westfaliaa yazdı:Bu sene kazandım üniversiteyi,en iyi 3-4 tıp fakültesinden birindeyim.Sınava girene kadar herahangi net bir hedefim olmadı.Tıp veya mühendislik net birşey söylemiyordum.Sonuçlar açıklanınca açıkcası pek araştırmadan(çevre etkeni mağlum) tıp yazdım.Şuan inanılmaz mutsuzum.Adam akıllı ezberleyemiyorum ilgim olmayınca.Mezun olunca tus kazanamayacağımdan eminim.

İş garantisi var diye kalmak ne kadar mantıklı?

İleriki dönemlerde fikir değişirmi?

ODTÜ mezunu mühendis aç kalırmı?

Her türlü yorumunuza açığım.

Okula başladıktan sonra 2. aydı sanırım ekim veya kasımdı aileme dedim ki yapamıyorum bırakacağım. Babam nasıl istersen, senin tercihin, ben ne yaparsan başaracağına inanıyorum yalnızca sakince yarın düşün bu kadar kısa sürede neden okulu sevmedin diye? düşündüm aslında insanları yardım etmeyi sevdiğimi tıbbı da sevebileceğimi düşündüm o gece. sonra sorunun okuldan değil yıllardan ailenin yanında kalırken bi anda kendimi yabancı insanların arasında, yurt gibi hiç alışık olmadığım bi yaşam düzenine geçtiğim için oldugunu fark ettim. şimdi mezunum 1,5 aydır pratisyenlik yapıyorum iyiki bırakmamışım diyorum. sorun okuldan mı çevreden mi iyi karar ver bırakmadan önce. sonra pişman olma. daha yolun çok başındasın sakince karar ver. ne kadar verirsen ver arkasında dur. hiç bir zaman keşke deme.
Kullanıcı avatarı

#3720821  gönderen forrester
 09.11.2016 - 23:23:05
aklin varsa kac. bu ulkede doktorluk yapilmaz. iyisi kotusu farketmez hacettepeliside surunuo ankaralisida çapalisida. kesinlikle arkana bakma. birakmazsan ilerde pisman olursun
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3720839  gönderen Murid
 09.11.2016 - 23:40:40
Rızık Allah'tadır. Rızık korkusuyla meslek seçmemelisin kendine. Yapmak istediğin, ilgin olan işi yapma imkanın varsa bu imkanı tepmemelisin.
Doktor olarak görüyorsan kendini bırakma okulu. Yok mühendis olarak görüyorsan kendini mühendis ol.

#3720953  gönderen yersinozdikey
 10.11.2016 - 01:49:03
sen mezun olana kadar 50000 hekim daha olacak.fark yaratamazsan ya işsiz kalır ya da üç kuruşa talim edersin.iş garantisi zaten hiç bir yerde yok artık.
bir de şehir değiştirip yeni bir hayata başlamışsan kafan bunlarla meşgul daha adapte olamamışsındır.ilk sene zaten eve çıkma arkadaş bulma okula alışma vs. derken saçma sapan geçer.benim ev arkadaşım depresyona girmişti.ha
bana da sorarsan ilk üç yıl komple sıkıcı ben de hiç sevemedim.hastanede poliklinikte acilde serviste falan takıl ortamı kokla bi.az buçuk fikir edinirsin neler yapıldığına dair.
bir de eğer ciddi manada mühendislikte ben çok iyi yaparım ben bunun için doğmuşum diyosan git direkt.sıradan bir şekilde mezun olacaksan uğraşma bence .insanların büyük çoğunluğu öyle her gün tıpta yeni bir devrim yaparak güle oynayarak süper memnuniyet içinde işe gitmiyor geçirmiyor. manevi yön bakımından bütün mesleklerden üstün olsa da sonuçta her meslek gibi para için yapılıyor.bir de ilk seneden hiç bir mesleği anlayamazsın tam olarak.