Salı , Ekim 22 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

Tıp 2 derslerin önemi

#3718788  gönderen Creative
 06.11.2016 - 13:28:50
Meraba abiler ablalar inşallah doğru yere başlık açmışımdır biraz yeniyim de:)) şimdi sizlere bir sorum olacak 1. Sınıfı sınavlara son günler kala açlışarak kurtardım hiç derslere girmedim aynısını 2 de de başarıyla uyguluyorum ama aklıma bir şey takıldı şimdi benim 2 sınıfta telafi edilmeyecek derslerim olacak mı yoksa tıp gerçekten de 3 te mi başlıyor
Kullanıcı avatarı

Re: Tıp 2 derslerin önemi

#3718811  gönderen dream_s
 06.11.2016 - 14:15:42
vicdanına sor bnce en iyi yanıtı o verir, son gün çalışarak geçmek seni rahatsız etmiyorsa burda yazılanlarla bazı şeyleri değiştirmek kolay olmayacaktır diye düşünüyorum..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Tıp 2 derslerin önemi

#3718818  gönderen dralfaroza
 06.11.2016 - 14:30:00
[quote:="Creative"]Meraba abiler ablalar inşallah doğru yere başlık açmışımdır biraz yeniyim de:)) şimdi sizlere bir sorum olacak 1. Sınıfı sınavlara son günler kala açlışarak kurtardım hiç derslere girmedim aynısını 2 de de başarıyla uyguluyorum ama aklıma bir şey takıldı şimdi benim 2 sınıfta telafi edilmeyecek derslerim olacak mı yoksa tıp gerçekten de 3 te mi başlıyor [/quote:]
Devamsızlık sıkıntı değil mi ya
Kullanıcı avatarı

#3718842  gönderen yubice
 06.11.2016 - 15:05:56
hayatın boyunca ortalamanın altında bir doktor olmak senin için sorun olmayacaksa böyle devam et, yok ama hayallerin varsa tusu önemsiyorsan tıpta tüm seneler önemli. okulu boşver, önemli olan tus, tusun okul ile alakası yok diyen kimseye kulak asma, 6 sene boyunca okula önem veren kişi tusa çalışırken 1 zorlanırsa okula çalışmayan kişi 10 zorlanır. eylül 2015 tus derecelerine bakabilirsin, hepsi zaten okulunda derece öğrencisi. "önemli olan tus ya, okul değil" çalışmak istemeyen öğrencinin bahanesidir. tıbbın 3 ten sonra başladığı filan da yalan. sen ilk 2-3 seneni yatarak geçirirsen ondan sonra dersler klinik hep senin için havada kalacak. belki gaza gelip çok çalışacaksın ama ilk 3 seneyi iyi değerlendiren kadar rahat anlayamayacaksın dersleri. tabi herşeyin istisnası var ama istisnaya uymak yerine çoğunluğa uymak daha mantıklı. para kazandığın, aile kurduğun yılları sıkıntı içinde geçirmek istemiyorsan öğrencilikte dişini sıkacaksın. ben şu an tıbba yeni başlayan biri olsaydım inan kitabın başından kalkmazdım. vaktinde kitabın başından kalkmayan arkadaşlarım ilk tuslarında güzel yerler kazanıp şu an tüm düzenlerini kurdular, ben ise hala tus yüzünden hayatımdaki herşeyi erteliyorum.
Kullanıcı avatarı

#3718852  gönderen tabibehanim
 06.11.2016 - 15:31:31
Ağlattın yubice:'(

Fizyo anatomi pato çok iyi öğren bence.
Gerçekten sonradan gaza gelince o gaz içinde patlıyormuş. Teorik derslerin en fazla yüzde 10una girmiş, hep sınırdan geçip kliniğe yeni gelmiş biri olarak hastalığın patofizyolojisini bilmeden tedavisini anlamaya çalışınca zorlandım.
guyton robbins oku 2 ve 3te.

#3718876  gönderen yersinozdikey
 06.11.2016 - 15:56:52
benim de nacizane bir tavsiyem olacak eğer dinlersen.ben ve bir çok arkadaşım sadece ders notları ve çıkmış sorulara çalışarak hiç uzatmadan okulu bitirdik.guyton harper robins gibi textbook kitapları da aldık fakat genelde okumadık.şimdi eskiye dönme fırsatım olsa bu kitapları daha fazla okur sağlam bir patofizyoloji temelim olması için çalışırdım.bunları okumak hem kliniğe oryantasyonunu geliştirip hem de bakış açını geliştirecek kendi doktorluğuna olan saygını attıracak hem de tus sürecinde işini kolaylaştıracak.4.sınıftan itibaren tus kitaplarını da al konuları hem ders notlarından hem de tus mantığına ısınmak için bu kitaplardan da oku.okulda çalıştığın duyduğun her şey ileriki yaşantında sana yardımcı olacaktır.ne kadar zorda olsa bütün derslere girmeye düzenli çalışmaya gayret et.en boş hocadan duyduğun tek bir şey bakış açını değiştirir bir daha böyle bir ortamı bulamayacaksın zaten.boş zamanlarını değerlendirip tatil yapıp dinlenmeye çalış.gez yurtdışına çık.her şeyi dolu doku yaşamaya çalış.zaten daha sonra tus ve asistanlık derken bunları yapamayacaksın istediğin gibi.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3718877  gönderen the_dr
 06.11.2016 - 15:59:11
tıp 2 derslerini çıkar geriye sarı seron kalır.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3718890  gönderen tarcinli_mocha
 06.11.2016 - 16:14:29
Ders çalışmanın da dinlenmenin gezmenin de hakkını ver...
Ama benim naçizane önerim stratejik çalışman..ne sadece geçmeye yönelik çalış ne de textbookların arasında çok kaybol...
Ben fakültede o kadar çok çalışıp o kadar yoruldum ki iş tus çalışmaya geldiğinde pilim tükenmişti..evt bir kez çalışmayla daha kolay aklımda kalıyordu doğru ama o bir kez çalışmayı yapmak için masaya oturmak çok zor geliyordu..neyse ama sonuç olarak iyi ve çok mutlu olduğum bi bölüme girdim..
Özetlersem sadece sınıf geçmeye yönelik çalışma, bu iş senin ekmeğin olacak, ama textbookların arasında da çok kaybolma...klinik temeli için fizyo ve patoyu çok iyi öğren guyton ve robbins öneririm ama mikrop farma vs için abartmaya gerek yok..
Yolun açık olsun başarılar...
Kullanıcı avatarı

#3719358  gönderen Creative
 07.11.2016 - 00:34:43
Hepinize çok çok teşekür ederim özellikle yubice ve yersinözdikey doktorlarıma... verdiğiniz bilgileri inşallah hayat yaşantıma aktarmaya çalışacağım bu bilgilerden bir kaç temel özet çıkardım ... tıp eğitimimin direklerini bunlarla sağlamlaştıracağım ama ne kadar kızarsanız canınız sağolsun derslere girmemek galiba artık kötü bir alışkanlık oldu sınavları yapabiliyorum notlardan çalışarak ama ders dinleme özelliğim liseden beri körelmiş durumda o yüzden kitapları alayım bi ben ...