Pazar , Eylül 15 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3714917  gönderen kalpyerinekarbirator
 01.11.2016 - 02:23:53
optimist: asıl dikkat etmen gereken basit yerlerden çok detay abartı noktalarla daha çok ilgileniyosun. puanlar bu yüzden düşük.
pesimist: psikolojin bozuk. düzelt öle gel.
Kullanıcı avatarı

#3714920  gönderen kalpyerinekarbirator
 01.11.2016 - 02:28:11
drtus987_ yazdı:son 2 3 güne kadar neyi ne kadar ve nasıl okumuşsan oku hepsini son 2 3 gün icinde tekrar oku. Son tekrarın süresini kısa tutmalısın. Bence sen uzun hafızana yerleştirerek sınavlara girmeye çalışmışsın ama kısa hafızanı devreye sokmalısın. son haftaya 2 tekrar hedefi koy önümzdeki komite. Özet çıkarma görsel hafızana yüklen. Daha önce başaramadıgını unut. Komite başlarında kendine vakit ayır.
+1 bu da çok mantıklı
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3715157  gönderen dr_cpr
 01.11.2016 - 16:12:42
Bence antidepresani bırakmayı dene. Onun kognitif fonksiyon uzerine olumsuz etkilerini yaşıyor olabilirsin. Bu ilaçlari kullanıp da fayda gören pek fazla insan görmedim.

Re:

#3715226  gönderen drnsrdm
 01.11.2016 - 18:42:27
Tıp fakültesinde başarılı olmanın en kritik noktası bilgileri kısa süreli hafızaya atmak.Ama TUS'ta bu strateji değişiyor tabi.

Sana kendi çalışma taktiğimi söyleyeyim,kesinlikle başarılı olursun.Konuları sadece sorular üzerinden çalış.Önce hızlı bir okumayla komiteyi şöyle bir kafana yerleştir.Sonra gerek çıkmış soruları al önüne gerek ekstra test sorularını.Bir soruya bak.Sonra o sorunun notlarda geçtiği yeri bul ve oku.Teker teker bütün soruların notlardaki cevaplarını bul ve oku.Eminim başarılı olacaksın.Ben en fazla 2 haftalık çalışmalarla bütün komiteleri geçmiştim böyle.Şimdiden başarılar.
Kullanıcı avatarı

#3726350  gönderen Creative
 16.11.2016 - 05:36:06
Ablacım ben de zor bir fakültede dönem 2 yim.. benim de çok saçma ve dağınık çalışma stratejim var ama genelde hep yüksek alıyorum . Vence sen de kendine en uygun çalışma stilini bulmalısın ben kendiminkini özetliyeyim Derslere hemen hiç girmmem girsem de dinleyemem ( körelmiş artık) komiteye son 15 20 gün kala (ayarlamasını iyi yapıp) özet çıkarmaya başlıyorum hızlıca yazıyorum ve bu özetle notları 2 3 defa okumuş oluyorum sonra komiteye 3 4 gün kala çıkardığım özetleri tekrar ve çok yavaş bir şekilde okuyorum yani günlük 3 4 saat çalışmayla son 2 güne geliyorum .işte benim için en önemli günler bunlar her bir günde en az 10 saat çalışıyorum ki zaten son gün komiteye kadar yatmıyorum (farkımız tarzımız) :)) işte komite sabahı da 3 4 saat boyunca çıkmışlarq bakıp son 2 3 seneyi ezberleyip giriyorum .. bu yöntemi özenle yapınca 70 altına düşmedim bence sen de bir kere olsun dene ....!!
Şimdiden başarılar (biraz uzun mu oldu nee..)
Kullanıcı avatarı

Re:

#3726561  gönderen naomiwatts
 16.11.2016 - 16:38:22
Tüm derslere girip akşamına o dersleri tekrar et. Haftasonu da geride bıraktığın haftayı tekrar et. Canın çalışmak istemediği zaman çıkmışlara bak. Sık sık kendini yokla, çalıştığın konulardan kendine sorular sor, cevapların peşine düş. İyi çalışmalar.