Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Re: Dönem 2 tavsiyeleriniz

#3630121  gönderen Drmerveturkekul
 14.08.2016 - 21:58:04
neun yazdı:Gezip tozdum, sosyalleştim, sevdim, bir erkeğin elini tuttum, aşık oldum, sevgilim var, isyan ettim, bir hayat görüşüm var, farkındalığım var, ülkem ve dünya hakkında fikrim var, içinde bir sürü türden kitabın bulunduğu kocaman kitaplığım var ve 2. sınıfta Guyton'ı okudum. Hatta şu anda keşke 2. sınıfta daha çok çalışsaydım diyorum.
Şu anda yaz tatilinde olmama rağmen de tatilimi yapıp döndükten sonra dahiliye textbooku okumaya başladım.

Sana tavsiyem, Guyton'ı oku 2. sınıfta. Robbins'e de arada göz atabilirsin.
Gün 24 saat, 24 saat boyunca gezmek ya da 24 saati boyunca ders çalışmak imkansız zaten. Gezini de yaparsın dersini de.
Doktor olacak bir insan ders çalışmayı eziyet olarak görmemeli. Ben okuduklarımdan, öğrendiğim yeni ve beni daha iyi bir doktor yapabilecek bilgilerden zevk alıyorum.
Kardes nasil becerdin hem guyton okuyup hem bukadar sosyallesmeyi
Super insan olmalisin ☺😁
Kullanıcı avatarı

#3630128  gönderen soneryakamoz
 14.08.2016 - 22:03:24
neun yazdı:Gezip tozdum, sosyalleştim, sevdim, bir erkeğin elini tuttum, aşık oldum, sevgilim var, isyan ettim, bir hayat görüşüm var, farkındalığım var, ülkem ve dünya hakkında fikrim var, içinde bir sürü türden kitabın bulunduğu kocaman kitaplığım var ve 2. sınıfta Guyton'ı okudum. Hatta şu anda keşke 2. sınıfta daha çok çalışsaydım diyorum.
Şu anda yaz tatilinde olmama rağmen de tatilimi yapıp döndükten sonra dahiliye textbooku okumaya başladım.

Gün 24 saat, 24 saat boyunca gezmek ya da 24 saati boyunca ders çalışmak imkansız zaten. Gezini de yaparsın dersini de.
Doktor olacak bir insan ders çalışmayı eziyet olarak görmemeli. Ben okuduklarımdan, öğrendiğim yeni ve beni daha iyi bir doktor yapabilecek bilgilerden zevk alıyorum.
sevgilim var diyerek kahrettin bizleri
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3630134  gönderen neun
 14.08.2016 - 22:07:46
Drmerveturkekul yazdı:
Super insan olmalisin ☺😁
İroni mi yaptın anlamadım da gayet olası bir şey. Guyton'ın sayfalarını senedeki gün sayısına bölünce çok bir şey çıkmıyor. Günde 5-6 sayfa kitap okuyamayacak kadar gezmek kolay olmasa gerek.
Kullanıcı avatarı

#3630135  gönderen neun
 14.08.2016 - 22:08:47
soneryakamoz yazdı:sevgilim var diyerek kahrettin bizleri
Üzülme...

#3630138  gönderen Drmerveturkekul
 14.08.2016 - 22:11:58
neun yazdı:
Drmerveturkekul yazdı:
Super insan olmalisin ☺😁
İroni mi yaptın anlamadım da gayet olası bir şey. Guyton'ın sayfalarını senedeki gün sayısına bölünce çok bir şey çıkmıyor. Günde 5-6 sayfa kitap okuyamayacak kadar gezmek kolay olmasa gerek.
Ironi yapmadim..Ben okul notlarini ancak bitirebildigimden
Okul notu disinda not okumak ne bileyim bu kadar sosyalligin yaninda biraz fazla kapasite isteyen bi durum bence biz ortalama insanlar icin😃
Kullanıcı avatarı

#3630142  gönderen neun
 14.08.2016 - 22:17:02
Drmerveturkekul yazdı:Ironi yapmadim..Ben okul notlarini ancak bitirebildigimden
Okul notu disinda not okumak ne bileyim bu kadar sosyalligin yaninda biraz fazla kapasite isteyen bi durum bence biz ortalama insanlar icin😃
Bizim fizyoloji hocası kendi notundan değil, Guyton'dan soru sorduğu için okumak mecburiyet gibi oluyordu. Ben 1 kere okuyabildim, 2-3 defa baştan sona bitirenler biliyorum ve bizim sınıf aşırı sosyal bir sınıftı, ben o kadar değilim. Yapan yapıyor yani.
Kullanıcı avatarı

#3630168  gönderen steteskobumsekil
 14.08.2016 - 22:40:52
Bir başkasının görüşüne saygı duymayı beceremeyecek kadar insani yönlerimizi geliştirememişiz ama 'küçük' ya da 'büyük' sıfatını yapıştırabiliyoruz karşımızdakilere. Ne ironik!

Başlığı açan Ataberk kardeş dönem 5e geçen bir üye olarak konuşuyorum. İnsan kendini bilir. Nasıl çalıştığında daha başarılı olduğunu hangi kaynaklara baksa daha iyi not aldığını çözer bir süre sonra. Küçük küçük guyton ve robbins okumaları dışında(ki bak sadece bazı kısımlar bunlar hepsi değil) bir şey okumadım. Ses kayıtlarının hemen hepsini dinledim dinleyerek notlar üzerinden çalıştım, yazdım, notun notunu çıkardım. Çünkü ben yazarak anlayangillerdenim :)

Sen kimin ne dediğini umursama için nasıl rahat ediyorsa öyle çalış

Kendini daha yüksek not almalıyım diye zorlayarak değil, hayatının sadece tıp fakültesinden ibaret olmadığını anlayarak içinden nasıl geliyorsa öyle çalış.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3637338  gönderen drfurkank
 24.08.2016 - 22:53:11
soneryakamoz yazdı:

sevgilim var diyerek kahrettin bizleri
kahkaha attım :)
Kullanıcı avatarı

#3637352  gönderen tintin
 24.08.2016 - 23:03:54
ProofStriker923 yazdı:Kesinlikle bu şahısları dinlememeli çalışma denilen şeyi bu şahıslar gibi bir yük olarak algilamamali aksine hayatınızın en zevkli parçası haline getirmelisiniz

Özellikle yüzlerce textbook karıştırın hepsini okuyun demiyorum zaten o kadar vakit olmayacak fakat onların cizdikleri resimleri dahi gördüğünüzde ufkunuz genisleyecek ve yaptığınız işten zevk alacaksınız bugün hala bir dersten piyasada 100 kitap varsa ve bunların sadece 2 tanesi bizim dilimizde 2 tanesi de çeviri ise işte bu zihniyetler yuzundendir o ikişer taneyi yazanlar da bu zihniyetler arasından siyrilanlar sayesindedir
Bırakın böyleleri gezip tozmaya devam etsin

büyük işler yapmak için küçük adamlardan nasihat istemeyiniz..
"By proofstriker"
Abi hakkini helal et bi kac baslikta senle dalga gecmis olabilirim.
Arkandan konusmak gibi olmasin.
Uslubunu hic begenmedim orasi ayri tabi