Cumartesi , Ekim 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Dönem 2 tavsiyeleriniz

#3621443  gönderen Ataberkkkkk
 04.08.2016 - 16:10:08
Merhabalar,

Dönem iki icin nasil bir calisma yontemi secilmelidir, ses kayitlari ve notlar yeterli midir yoksa textbook okunmali midir? Kisaca donem 2 icin tecrubelerinizden tavsiye verebilirseniz cok mutlu olurum : )
Kullanıcı avatarı

Re: Dönem 2 tavsiyeleriniz

#3621450  gönderen mhurkan
 04.08.2016 - 16:29:28
Ataberkkkkk yazdı:Merhabalar,

Dönem iki icin nasil bir calisma yontemi secilmelidir, ses kayitlari ve notlar yeterli midir yoksa textbook okunmali midir? Kisaca donem 2 icin tecrubelerinizden tavsiye verebilirseniz cok mutlu olurum : )
Forumun paşaları gelmeden ben cevaplayayım.

GEZ DOLAŞ. :wink:

Okulda sana verilen ders notları ile çalış, daha fazlasını yapma. Daha fazla kalan vaktini kendini sosyal olarak geliştirmeye harca. Tıp, sosyal bir meslek. Gez dolaş, yeni arkadaşlar edin, sevgili yap, felsefe oku, hobi edin, kendini şımart ......

Çünkü sonraki dönemlerde bu "ek" zamanlara sahip olamayacaksın.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3621730  gönderen tusuyerimkiben
 04.08.2016 - 22:51:14
Ders notları ve çıkmış sorular kafi... Merak gidermek ve bilgiyi analitik olarak biriktirmek istersen kitaplar elinin altında olabilir, açar bakar, kapatır kitaplığa koyarsın... Bir çoğumuzda oldugu gibi gelecekteki kutuphanene hazırlık olsun :)
Sosyal aktivite şart, yoksa insan süreci sorgulam durumunda kalıyor, bırakacak cesareti bulamazsın ziyan edersin enn güzel yıllarını...
Bulunduğun şehrin doga klupleri
Bisiklet topluluklari
Fotoğrafçılık toplulugu
Öğrenci grup/toplulukları
Tavsiyemdir... Dönem arkadaşlarım ve yeni tanışmakta olduğum hekim arkadaşlarımla konuşuyorum da, sen nasıl mezun oldun diyorlar...
Sosyal aktivite ile ruhsal bütünlüğü pekiştirebilirsen ogrenci basarinizda artacaktır , yaptım, oldu.. Gençliğinizi heba etmeyin derslik, sıra, kütüphane ve labaratuarlarda ;)
Dönemsel olarak dozajı ayarlar yoluna sokarsınız herbirini...
Mutlu bir öğrencilik dilerim, başarılar, esen kalın.
Kullanıcı avatarı

#3621733  gönderen the_dr
 04.08.2016 - 22:52:46
elimde hazır dönem 3 tavsiyeleri var , ama sana olmaz gibi.

#3622094  gönderen ProofStriker923
 05.08.2016 - 12:03:12
Kesinlikle bu şahısları dinlememeli çalışma denilen şeyi bu şahıslar gibi bir yük olarak algilamamali aksine hayatınızın en zevkli parçası haline getirmelisiniz

Özellikle yüzlerce textbook karıştırın hepsini okuyun demiyorum zaten o kadar vakit olmayacak fakat onların cizdikleri resimleri dahi gördüğünüzde ufkunuz genisleyecek ve yaptığınız işten zevk alacaksınız bugün hala bir dersten piyasada 100 kitap varsa ve bunların sadece 2 tanesi bizim dilimizde 2 tanesi de çeviri ise işte bu zihniyetler yuzundendir o ikişer taneyi yazanlar da bu zihniyetler arasından siyrilanlar sayesindedir
Bırakın böyleleri gezip tozmaya devam etsin

büyük işler yapmak için küçük adamlardan nasihat istemeyiniz..
"By proofstriker"
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3622106  gönderen yavuzgs
 05.08.2016 - 12:44:21
bol textbook oku üstüne dini kitap ekle kafan bir milyon olur yaşarsın kendi dünyanda.yoksa çekilmez zaten buralar.

#3622261  gönderen mdloji
 05.08.2016 - 16:58:25
the_dr yazdı:elimde hazır dönem 3 tavsiyeleri var , ama sana olmaz gibi.
zorlasan 4 de çıkar mı, yap be abi bi güzellik
Kullanıcı avatarı

#3622264  gönderen mhurkan
 05.08.2016 - 17:05:54
ProofStriker923 yazdı:Kesinlikle bu şahısları dinlememeli çalışma denilen şeyi bu şahıslar gibi bir yük olarak algilamamali aksine hayatınızın en zevkli parçası haline getirmelisiniz

Özellikle yüzlerce textbook karıştırın hepsini okuyun demiyorum zaten o kadar vakit olmayacak fakat onların cizdikleri resimleri dahi gördüğünüzde ufkunuz genisleyecek ve yaptığınız işten zevk alacaksınız bugün hala bir dersten piyasada 100 kitap varsa ve bunların sadece 2 tanesi bizim dilimizde 2 tanesi de çeviri ise işte bu zihniyetler yuzundendir o ikişer taneyi yazanlar da bu zihniyetler arasından siyrilanlar sayesindedir

"By proofstriker"
Bu şahıslar ya da küçük adamlar biz mi oluyoruz?

Gezip tozmayı bırakmış, hayatı yaşamayı unutmuş, sevmemiş, bir kızın (erkeğin) elini tutamamış, aşık olmamış, sosyalleşmemiş, isyan etmemiş, bağırmamış, kendini hep tek taraflı beslemiş, sadece tek taraflı yaşamış, başkalarının hayallerini ve fikirlerini övmüş, bir hayat bakışı görüşü olmamış, gerektiğinde bir "textbooku" ezbere söyleyebilen ama ülkesi ya da dünya hakkında hiç bir bilgisi, farkındalığı olmayan, insanlar yüzünden hayat bu şekilde çekilmez. Bu "zincirlenmiş, örümcek ağları ile dolu" kafalardan o kadar bıktım ki....

Sana bir şey söyleyeyim mi? Yaşım 38 ve etrafımdaki en başarılı doktorlar, klinisyenler, avukatlar, bilim adamlar, siyasetçiler en çok "inekleyip çalışan" değil. En çok dolaşıp, beynini en çok besleyenler.

O textbookları okumak için de vaktin olacak. Ama beynindeki ve kalbindeki boşlukları doldurmak için tek vaktin bu üniversite seneleri.... İyi kullan!!!!

Çok üzerine geldiğimi düşünebilirsin ama senin gibi sadece textbooka kapanıp hayatı yaşamayı unutanlar yüzünden benim gibi insanlar açı çekiyorlar. Bir kişi eksiltsem başarılı olmulş sayarım kendimi.
En son mhurkan tarafından 05.08.2016 - 17:15:14 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Kullanıcı avatarı

#3622270  gönderen Simurg
 05.08.2016 - 17:10:39
gez dolaş :)

hangi okulda okuguna bağlı.. her hocanın her okulun ayrı bir yoğurt yemesi var :)
Kullanıcı avatarı

#3622296  gönderen the_dr
 05.08.2016 - 18:17:13
mdloji yazdı:
the_dr yazdı:elimde hazır dönem 3 tavsiyeleri var , ama sana olmaz gibi.
zorlasan 4 de çıkar mı, yap be abi bi güzellik
dönem 4 tavsiyeleri hazırlanıyor , yeni dönemde tekrar başvurun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3622324  gönderen ProofStriker923
 05.08.2016 - 19:34:28
mhurkan yazdı:
ProofStriker923 yazdı:Kesinlikle bu şahısları dinlememeli çalışma denilen şeyi bu şahıslar gibi bir yük olarak algilamamali aksine hayatınızın en zevkli parçası haline getirmelisiniz

"By proofstriker"
Bu şahıslar ya da küçük adamlar biz mi oluyoruz?

Gezip tozmayı bırakmış, hayatı yaşamayı unutmuş, sevmemiş, bir kızın (erkeğin) elini tutamamış, aşık olmamış, sosyalleşmemiş, isyan etmemiş, bağırmamış, kendini hep tek taraflı beslemiş, sadece tek taraflı yaşamış, başkalarının hayallerini ve fikirlerini övmüş, bir hayat bakışı görüşü olmamış, gerektiğinde bir "textbooku" ezbere söyleyebilen ama ülkesi ya da dünya hakkında hiç bir bilgisi, farkındalığı olmayan, insanlar yüzünden hayat bu şekilde çekilmez. Bu "zincirlenmiş, örümcek ağları ile dolu" kafalardan o kadar bıktım ki....

Sana bir şey söyleyeyim mi? Yaşım 38 ve etrafımdaki en başarılı doktorlar, klinisyenler, avukatlar, bilim adamlar, siyasetçiler en çok "inekleyip çalışan" değil. En çok dolaşıp, beynini en çok besleyenler.

O textbookları okumak için de vaktin olacak. Ama beynindeki ve kalbindeki boşlukları doldurmak için tek vaktin bu üniversite seneleri.... İyi kullan!!!!

Çok üzerine geldiğimi düşünebilirsin ama senin gibi sadece textbooka kapanıp hayatı yaşamayı unutanlar yüzünden benim gibi insanlar açı çekiyorlar. Bir kişi eksiltsem başarılı olmulş sayarım kendimi.
Yaşınıza saygım var fakat bu da benim görüşümdür ki çalışmak için tavsiye isteyen şahsa "gez ,dolaş" diyen şahıs benim gözümde küçük adamlıktan öteye geçemez
Ha belki gerçek hayatta çok büyük adamdır o başka mesele
Dedim ya bu da benim şahsi dünya görüşüm

Memlekete Evliya Çelebi de lazım textbook'a kapanıp yaşamayı unutacak adam da lazım
hayatta herkesin "herşeyden bir şeyler taşıyan sosyal gruplar" projesine katılmasını beklemeyin

Bırakın da uçlarda yaşayan insanlar da olsun bu memlekette
Kullanıcı avatarı

#3630112  gönderen neun
 14.08.2016 - 21:44:45
Gezip tozdum, sosyalleştim, sevdim, bir erkeğin elini tuttum, aşık oldum, sevgilim var, isyan ettim, bir hayat görüşüm var, farkındalığım var, ülkem ve dünya hakkında fikrim var, içinde bir sürü türden kitabın bulunduğu kocaman kitaplığım var ve 2. sınıfta Guyton'ı okudum. Hatta şu anda keşke 2. sınıfta daha çok çalışsaydım diyorum.
Şu anda yaz tatilinde olmama rağmen de tatilimi yapıp döndükten sonra dahiliye textbooku okumaya başladım.

Sana tavsiyem, Guyton'ı oku 2. sınıfta. Robbins'e de arada göz atabilirsin.
Gün 24 saat, 24 saat boyunca gezmek ya da 24 saati boyunca ders çalışmak imkansız zaten. Gezini de yaparsın dersini de.
Doktor olacak bir insan ders çalışmayı eziyet olarak görmemeli. Ben okuduklarımdan, öğrendiğim yeni ve beni daha iyi bir doktor yapabilecek bilgilerden zevk alıyorum.

#3630116  gönderen Drmerveturkekul
 14.08.2016 - 21:53:17
Gez dolas...evde tv izleme... cafeleri kahvecileri barlari dolasma... yurtdisina cik....ulkeyi gez.. bilgini kulturunu artir....almanca ogren... gitar ogren... ebru yap.....osmanli tarihini ogren ..dunya dinlerini arastir... dunya klasiklerini oku... dersleride gecme notu alacak kadar calis sinifi gec....donem 2 yi essek gibi calisip ezberlesende donem 3 oldugunda ucup gidecek hersey...asil kendini kasip ders calismaya tus surecinde tus fasikulleriyle baslarsin.. ondan once asiri kasmak cok anlamsiz.. tusa bi faydasida olmuyor... genel kultrunu artiracak her turlu aktivitede bulun..bence
En son Drmerveturkekul tarafından 14.08.2016 - 22:00:12 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.