Cumartesi , Ekim 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Merhabalar, bahsettiğim fakülteler içinden bir seçim yapmam gerekiyor. Kocaeli tıp %60 oranında tutacak gibi, altına yazınca gitmeye değecek bir şey yazmam gerekiyor.

İstanbulda oturuyorum, 2 haftada bir git gel yapmak istiyorum en azından ilk sene. Sonraları değişebilir tabi.

En mantıklısı Trakya gözüküyor ama sıralaması diğerlerinden daha düşük. Bu da aklımı çeliyor. Hastanesi, tus başarısı falan düşük.

Bunları düşününce acaba dedim daha iyi olan mühendislik puanımla İTÜ Bilgisayara mı gitsem, kesin tutuyor orası da. Ayrıca en azından tıp kadar severim onu yapmayı da.

Surada aklımda olan büyük oranla Trakya-İTÜ ikilisi, trakya gitmeye değer mi istanbuldan?
En son valyria tarafından 31.07.2016 - 18:54:40 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bunların arasında ben olsam samsunu seçerdim..

Trakya tıpın binası çok kötü.. Eğitimi fena değil.. Edirne öğrenci için güzel bir şehir..düşünülebilir..

Hangisine gidersen git çok farketmeyecek.. Önemli olan tus.. Bol şans..:)
Ostar yazdı:Bunların arasında ben olsam samsunu seçerdim..

Trakya tıpın binası çok kötü.. Eğitimi fena değil.. Edirne öğrenci için güzel bir şehir..düşünülebilir..

Hangisine gidersen git çok farketmeyecek.. Önemli olan tus.. Bol şans..:)
Teşekkür ederim :) Samsun İstanbula uzak olduğundan pek düşünmüyorum. İyi olduğunu duydum ama :)

Başka görüşü olan?
Trakya derim eğer tıp seçeceksen. Yakınlık çok önemli hem binasını da biliyorum bence gayet büyük bir hastanesi var eski olabilir o ayrı.hem intörnlükleri rahat, istediğin gibi tus çalışabilirsin çok başarılı olan arkadaşlarım var.istanbula çok yakın 2,5 saat.istersen her haftasonu git.hem de Edirne çok huzurlu ilk başlarda sevmeyebilirsin ama sonra tadından yenmez :) git bir gör Edirne'yi derim sonra bana saydırma:) bence huzurlu sakin ve ailene en yakın şehirlerde tıp okuman en mantıklısı .bu söylediklerim itü den vazgeçtiysen geçerli. İtü - tıp ayrımı başlı başına ayrı bir konu 😀 Bol şans dostum. (Samsun vs macerasına hiç dalma en yakın yerleri yaz yoksa üzülürsün )
partemol yazdı:Trakya derim eğer tıp seçeceksen. Yakınlık çok önemli hem binasını da biliyorum bence gayet büyük bir hastanesi var eski olabilir o ayrı.hem intörnlükleri rahat, istediğin gibi tus çalışabilirsin çok başarılı olan arkadaşlarım var.istanbula çok yakın 2,5 saat.istersen her haftasonu git.hem de Edirne çok huzurlu ilk başlarda sevmeyebilirsin ama sonra tadından yenmez :) git bir gör Edirne'yi derim sonra bana saydırma:) bence huzurlu sakin ve ailene en yakın şehirlerde tıp okuman en mantıklısı .bu söylediklerim itü den vazgeçtiysen geçerli. İtü - tıp ayrımı başlı başına ayrı bir konu 😀 Bol şans dostum. (Samsun vs macerasına hiç dalma en yakın yerleri yaz yoksa üzülürsün )
Çoook teşekkürler bir nebze içim rahatladı :) sağ olun şu rahatlamanın hakkını ödeyemem