Salı , Ekim 22 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

Re:

#3512995  gönderen drela64
 09.04.2016 - 20:41:31
Kalirsan çok üzülme, hayatta 1 senenin cok önemi yok bunu unutma sağlık olsun.gecersen tabiki iyi olur kardeş sık azıcık kendini .olursa olur olmazsa da dünyanın sonu değil. ..

#3513027  gönderen mdloji
 09.04.2016 - 21:04:04
overcome yazdı:
mdloji yazdı:Hiç anatomi bilmeden 3e geçtim acaba kalsa mıydım diye çok pişmanım desem de inanma salla ya bilmemeyi, stratejik çalış bu saatten sonra, öğrenmeye çalışma.3te düşünürsün onu.
Çıkmış soran hocanın derslerine hiç çalışma direk çıkmış ezberle.kıl soracak adamın dersine de çalışma hiç. Geri kalanlara çalış gir güveniyoruz sana :D
Bu arkadaşı dinle. Ben denedim ve oldu ;)
Aynen drlola, nasıl iyi dinlediyse artık yakında doçentliğini göreceğiz hatta.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3513038  gönderen norcuron
 09.04.2016 - 21:13:38
öğrencilik zor zanaat

umarım kısa sürede bitirirsiniz...

istemeyerekte olsa çalışmaya devam edin
Kullanıcı avatarı
drlola yazdı:Hacettepe donem 2yim. Okula hiç de isteyerek gelmedim. Ama baska gidecek yerim de yok. Şu an notlarim çok sınırda. Nefes almadan calisirsam belki geçerim. Tabi bi de finalde hiç bilmediğim konulara çalışmak durumunda kalicam böyle...
Ilk komitemi antidepresanin yan etkileri vs mahvetti. Ikincide donem 2ye alisma evresini yaşadım. Şimdi de çok bunaldim çalışamıyorum zaten. Bi yandan da geçmek istemiyorum hicbisey bilmiyorum diye.. Boyle deyince biz de bilmiyoruz diyolar. Bilmedigini ogrenmekle unuttugunu hatirlamak ayni sey degil ki... Ama kalmak istemiyorum arkadaslarimdan ayrılmak istemiyorum. Ben yeni arkadas edinemem ki fazlasiyla depresif ve içe dönük bi kişiliğim. Tüm arkadaşlarım zaten liseden birlikte geldiklerimiz ve onlarin arkadaslari falan... Çalışamıyorum.. Ama geçmeyi isteyip istemediğimi de bilmiyorum. Notlarin bu kadar sınırda olması da çok sinir bi durum... Bazen diyorum ki keşke berbat olsalardi kesin kaliyo olsaydim da kafam rahatlasaydi. Geçmek için lablar falan yüksek olursa işte.. Bu komiteden 60 sonrakinden 70 ve finalden 60 almam gerekiyo... En çok çalıştığım komiteden 55 aldım. Sınava 10 gün var bundan 60 almam imkansiz.. Finalde de bilmedigim seyleri ogrenmeye calisicam zor olucak.. Pff... Bunu neden buraya yaziyorum. Bilmem.. Sizce bırakayım mı calismayi.. Böyle bişey bilmeden olmaz ki.. Ama kalıp da yapayalniz kalmak istemiyorum. Hoş belki calissam da gecemem. Calismak da istemiyorum. Kendimden nefret ediyorum.
Hemen salma oyle kendini belki hacettepede degildim ama ben de zamaninda tam da donem 2'de ciddi manada kalma potasindaydim oyle sinirda bile degildim. Calismak istemiyorsun cunku calismak zaten zor ve sen asiri streslisin. Bu durumda da o cok sevdigin arkadaslarin var ya onlarla calis, arkadas dedigin boyle zamanlarda belli olur. Toparlar, dustugun yerden kaldirir seni, motive ederler kendine gelirsin. Hani derler ya esmesen de gurle, kosmasan da emekle diye yapamicam diye salma kendini. Hic olmazsa vicdan azabi cekmezsin stresin de azalir boylelikle, ben bu sekilde donem sonunculugundan cikip bute kalmadan gectim mesela o donemi ha yapamayabilirdim de ama en azindan elimden geleni yaptim hayirlisi diyecektim. O zaman yasadigim stresi ben bilirim ama bak 4 yil sonra boyle anlatabiliyorsun bu durumu. Kalmis olsaydim da dunyanin sonu olmayackmis sonra sonra fark ediyor insan. Hicbir sey sagligindan onemli degil ve son olarak unutma bu dunyadaki asil gorevin ne basarili olmak ne doktor olmak once kendi sagligindan sorumlusun,
Kullanıcı avatarı

Re:

#3514257  gönderen mithrandir
 11.04.2016 - 00:31:33
Hepimiz yasadik bunlari.. ben de ilk sene kaldim, yillarca birakmayi dusundum ama sonunda 85 ortalama ile tip fakultesinden mezun oldum. Su an da hayatimdan memnunum. Isin icine girdikce daha cok seviyorsun. Yapacagin tek sey aile ve arkadas destegi ile bu donemi en hafif hasarla atlatman.. kolay gelsin ;)