Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Biyokimya ile ilgili ciddi sorunlarım var

#3479706  gönderen VrCr
 22.02.2016 - 17:50:22
Evet ben bu dersi hiç sevmedim, sevemedim. Daha birinci sınıfta bu kadar cephe alabileceğimi düşünmüyordum.

O kadar tiksindim ki bu dersten öyle böyle değil. Sadece sınıfı geçmek için uğraşıyorum bu dersle.

Benim sorularım mezun olmuş abilerime ve ablalarıma, ciddi bilgi desteğine ihtiyacım var, yoksa kitapları paramparça yapıcam sinirden.

Sorularım şunlar:
-Bu biyokimyayla şu an sınıfı geçmek için uğraşıyorum. İleride tus için ihtiyacım olacağını biliyorum. Ama temelim olmayacak, bu beni ne kadar etkiler? Aklımda ideallerim var, özellikle cerrahi alanına çok ilgim var ve bu lanet ders ile mezun olduktan sonra nasıl bir ilişkim olacak? Ya da hangi uzmanlık dalları biyokimyayla aşırı içli dışlı? İleride tus dershanesine gidince biyokimya açığımı kapatabilir miyim?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim, gerçekten yardıma ihtiyacım var
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Biyokimya ile ilgili ciddi sorunlarım var

#3479789  gönderen VrCr
 22.02.2016 - 18:30:43
mhurkan yazdı:Burayı bir incele;

http://goo.gl/ck1cYW
Hocam okudum, teşekkürler.
Diğer sorduğum sorulara da cevap verirseniz çok mutlu olurum. Hani biyokimyanın meslek hayatımızdaki önemi nedir, cerrahi ile olan ilişkisi ne durumda bunlar hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum. Hani google'dan aratmak da istemiyorum, direkt birinci ağızdan duysam çok rahatlicam
Kullanıcı avatarı

#3479795  gönderen mhurkan
 22.02.2016 - 18:34:53
VrCr yazdı:

Diğer sorduğum sorulara da cevap verirseniz çok mutlu olurum. Hani biyokimyanın meslek hayatımızdaki önemi nedir, cerrahi ile olan ilişkisi ne durumda bunlar hakkında bilgi verirseniz mutlu olurum. Hani google'dan aratmak da istemiyorum, direkt birinci ağızdan duysam çok rahatlicam
Daha bunları düşünmek için çok erken. Öğreneceğin tıbbın %1'ni bile görmedin. Ama sana şunu söyleyeyim;

Biyokimya, bedeninde olan herşeydir. Onu iyi anlarsan işini bilen bir doktor, cerrah olursun.

#3479814  gönderen VrCr
 22.02.2016 - 18:50:57
mhurkan yazdı:
VrCr yazdı:

Daha bunları düşünmek için çok erken. Öğreneceğin tıbbın %1'ni bile görmedin. Ama sana şunu söyleyeyim;

Biyokimya, bedeninde olan herşeydir. Onu iyi anlarsan işini bilen bir doktor, cerrah olursun.
Bu cevap yetti, teşekkürler :)

#3479898  gönderen nuhad
 22.02.2016 - 19:42:43
cok etkiler.fakultede pato ve farmanin uzerine dusmedim.sevemedim anlayamadim.fakultede staj yillarinda tusa hazirlanirken filan cok zorlandim bu derslerde. en cok yanlisi da bunlardan yaptim.halbuki anatomi gibi farma da ezber bi ders ama sevemedim iste.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3480118  gönderen VrCr
 22.02.2016 - 21:33:19
nuhad yazdı:cok etkiler.fakultede pato ve farmanin uzerine dusmedim.sevemedim anlayamadim.fakultede staj yillarinda tusa hazirlanirken filan cok zorlandim bu derslerde. en cok yanlisi da bunlardan yaptim.halbuki anatomi gibi farma da ezber bi ders ama sevemedim iste.
Teşekkürler, sevmekten başka çare yok bu dersi o zaman...