Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

Bi yardim lutfen

#3445114  gönderen Hekiim
 21.01.2016 - 17:57:25
Donem 1 im.Komite sonuçlarımi yukseltemiyorum. Artık neye nasıl calisacagimi şaşırdım. Okula mi alismadim,bölüme mi, eski çalışma stiline ters olduğu için adapte mi olamadım bilmiyorum ama çok canım sıkkın. Ya lütfen yardım edin köşeye sıkıştım
Kullanıcı avatarı

Re: Bi yardim lutfen

#3445117  gönderen steteskobumsekil
 21.01.2016 - 18:00:47
Hekiim yazdı:Donem 1 im.Komite sonuçlarımi yukseltemiyorum. Artık neye nasıl calisacagimi şaşırdım. Okula mi alismadim,bölüme mi, eski çalışma stiline ters olduğu için adapte mi olamadım bilmiyorum ama çok canım sıkkın. Ya lütfen yardım edin köşeye sıkıştım
Zamanla oturur. hangi fakültedesin bilmiyorum ama bölümüne hocasına göre nabız şerbet yapacaksın
kaldı ki ezbersiz de olmaz mantık bir yere kadar
yapabildiğince ezberlemelisin
bence
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3445123  gönderen Hekiim
 21.01.2016 - 18:10:13
steteskobumsekil yazdı:
Hekiim yazdı:Donem 1 im.Komite sonuçlarımi yukseltemiyorum. Artık neye nasıl calisacagimi şaşırdım. Okula mi alismadim,bölüme mi, eski çalışma stiline ters olduğu için adapte mi olamadım bilmiyorum ama çok canım sıkkın. Ya lütfen yardım edin köşeye sıkıştım
Zamanla oturur. hangi fakültedesin bilmiyorum ama bölümüne hocasına göre nabız şerbet yapacaksın
bence

Öyle ama bu durum beni çok yıpratıyor. Özellikle ikinci komite yüksek gelsin diye yaşamadım resmen, birincisinden bir puan düşük geldi. Çevremdeki arkadaşlarım finalsiz geçecekler gibi. Çalışma şekline bakıyorum bariz bir farklılık yok. Tamam bazı insanların anlama gücü fazladır kabul, ama ben de onlardan çok eksik olsam tıbba gelemem. Bunu ilk başta dile getirdigimde insanlar kıskançlık olarak algılıyorlar ama ben kendi hatami yakinimdakilere bakarak bulmaya çalışıyorum halbuki.
Kullanıcı avatarı

#3445127  gönderen steteskobumsekil
 21.01.2016 - 18:13:25
Hekiim yazdı:
steteskobumsekil yazdı:
bence

Öyle ama bu durum beni çok yıpratıyor. Özellikle ikinci komite yüksek gelsin diye yaşamadım resmen, birincisinden bir puan düşük geldi. Çevremdeki arkadaşlarım finalsiz geçecekler gibi. Çalışma şekline bakıyorum bariz bir farklılık yok. Tamam bazı insanların anlama gücü fazladır kabul, ama ben de onlardan çok eksik olsam tıbba gelemem. Bunu ilk başta dile getirdigimde insanlar kıskançlık olarak algılıyorlar ama ben kendi hatami yakinimdakilere bakarak bulmaya çalışıyorum halbuki.
haklısın sinir bozucu ama yapabileceğin de çalışmaktan başka bir şey değil
hiç kimse olağanüstü tekniklerle olağanüstü notlar almıyor
herkes inek bu diyarda unutma
'bazıları hariç'

kaldı ki bir zaman sonra amaan geçeyim de 80 almasam da olur aldım durdum da madalya verdiler sanki demeye başlıyorsun

stajlarda gözünün içine baka baka hakkını yediklerinde daha da sinirin bozulacak şimdiden alış
not için yıpratma kendini
Kullanıcı avatarı

#3445130  gönderen Hekiim
 21.01.2016 - 18:21:53
steteskobumsekil yazdı:
Hekiim yazdı:
steteskobumsekil yazdı: Zamanla oturur. hangi fakültedesin bilmiyorum ama bölümüne hocasına göre nabız şerbet yapacaksın
bence

'bazıları hariç'

kaldı ki bir zaman sonra amaan geçeyim de 80 almasam da olur aldım durdum da madalya verdiler sanki demeye başlıyorsun

stajlarda gözünün içine baka baka hakkını yediklerinde daha da sinirin bozulacak şimdiden alış

Çalışma taktiginiz falan var miydi
Kullanıcı avatarı

#3445134  gönderen steteskobumsekil
 21.01.2016 - 18:25:46
Hekiim yazdı:
steteskobumsekil yazdı:
Hekiim yazdı:
'bazıları hariç'

ben hep yazarak çalışmaya çalışıyorum
yazmak çok vakit kaybettiriyor ama geri dönüp baktığımda da yazdığım stajlarda daha yüksek not almışım mesela

taktik olur mu bu bilemiyorum
yaptığım bu diyeyim kısaca
Kullanıcı avatarı

#3445140  gönderen Hekiim
 21.01.2016 - 18:45:58
steteskobumsekil yazdı:
Hekiim yazdı:
steteskobumsekil yazdı: haklısın sinir bozucu ama yapabileceğin de çalışmaktan başka bir şey değil
'bazıları hariç'

ben hep yazarak çalışmaya çalışıyorum
yazmak çok vakit kaybettiriyor ama geri dönüp baktığımda da yazdığım stajlarda daha yüksek not almışım mesela

taktik olur mu bu bilemiyorum
yaptığım bu diyeyim kısaca
Anladım. Ya bizim şimdiki dersler çok sıkıcı. Biyokimya ,tıbbi biyoloji,genetik vs vs . Derslerde kafamı dik tutmak için çok çaba sarf ediyorum. Bi kısmında ses kaydı alıyorum. Bazı hocalar izin vermiyo zaten. Slayta ses kaydını geçir, çıkmış bak(okul köklü olduğu için çıkmış yıllarda soru çok fazla),vakit kalırsa el yazması oku. Ben böyle çalışıyorum. Bazı hocaların slaytlari çok karışık,uzun oluyor onlarda yazıyorum,kisaltiyorum falan bu kadar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3445144  gönderen dr_samsa
 21.01.2016 - 18:54:26
notçunuz yok mu?kırtasiyeden onları haftalık alıp haftalık olarak çalışırsan çok rahat olur.en mantıklı ve kolay olan bu.
Kullanıcı avatarı

#3445151  gönderen dr_demirci
 21.01.2016 - 19:18:21
finalsiz geçenleri çok dikkate alma, finalle geçersin sen de. can sıka şimdiden daha çok erken toparlarsın diğer komitelerde
Kullanıcı avatarı

#3445166  gönderen Hekiim
 21.01.2016 - 19:41:23
dr_samsa yazdı:notçunuz yok mu?kırtasiyeden onları haftalık alıp haftalık olarak çalışırsan çok rahat olur.en mantıklı ve kolay olan bu.
Notcumuz yok . Not tutanlar komite haftası canı isterse kirtasiyeye bırakıyor. Üst dönemlerden bırakan çok oluyor elyazmalari onları alıyoruz genelde. Yani genelde bazı derslerden ses kaydı,slayt ,el yazması,çıkmış sorular diye gidiyorum. El yazmasina vakit bulamadım genelde
Kullanıcı avatarı

#3445171  gönderen Hekiim
 21.01.2016 - 19:44:41
dr_demirci yazdı:finalsiz geçenleri çok dikkate alma, finalle geçersin sen de. can sıka şimdiden daha çok erken toparlarsın diğer komitelerde
Finalle geçerim tabi yani inşallah. Işte bu çalışma yanlışsa yine tokezlerim ben. Bi de o finalsizler psikolojik baskı uyguluyorlar bana. Böyle acir gibi bakiyolar falan ne haddine anlamıyorum . Daha iki komite geçti.