Cuma , Ekim 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Kendimi yetersiz hissediyorum

#3371481  gönderen drabcdef
 17.11.2015 - 15:14:41
Birinci sınıfım sınava günü gününe çalıştım. Böyle diyince iyi yaomam gerekiyormuş gibi geliyor ama benim sorunum şu her şeyi rzberliyorum. Unutuyorum yine ezberliyorum yine yine yine. Mantık oturtmayı başaramıyorum. 2. Kurulda mantık anlamaya çalışcam ama nasıl yapabilirim bunu bilmiyorum yardımcı olur musunuz lütfen zor durumdayım bu sınavıvnasıl toparlarım şu an biliyorum bişiler ama hep hiç birşey bilmiyormuşum gibi geliyor ve çok stresliyim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3371552  gönderen RhodococcusEqui
 17.11.2015 - 15:59:42
İlk senesinde yatay geçiş yapmış bir abin olarak kendi yaşadıklarımı anlatayım.Ben de yatay geçiş yapmak için her kurul başladığında günü gününe ve ezberleyerek çalışıyordum.Her gün bir önceki günün tekrarını yaparak çalışmaya başlıyordum ve her konuyu kelimesi kelimesine ezberliyordum.Hiç mantık kurmuyordum.Ancak bu çok yorucu ve çok yıpratıcıydı.Yıl sonu ortalamam 88 idi.Her şeyi bilemeyeceğimin farkına vardığımda 3.sınıftaydım.Artık konular o kadar artmıştı ki konuları yetiştiremez olmuştum.Bu yüzden şöle yapmanı tavsiye ediyorum.Konuları once bir kez oku daha sonra tekrar okuyup onemli yerleri işaretle,ve daha sonra tekrar oku.Aslında her şeyi görsel hafızana alabileceğini görmüş olacaksın ve mantık oturtmaya başladığını.Bu forumdaki birçok kişinin de diyeceği,hocalarının da diyeceği şey çok tekrar yapmak.Şunu unutma bir konuyu okuduğunda zor gelecek ancak ikinci ve üçüncü okuyuşlarında konuları daha rahat kavrayacaksın.Burada herkes konuları unutuyor yalnız değilsin,kurul bittikten sonra 1 hafta geçsin çoğu kimse bir şey hatırlayamaz.Klinikte çalışmaya başladığında hocalarının da akşamları konu çalıştığını,çoğu şeyi unutabildiklerini göreceksin. :wink:

#3371705  gönderen drabcdef
 17.11.2015 - 17:50:43
RhodococcusEqui yazdı:İlk senesinde yatay geçiş yapmış bir abin olarak kendi yaşadıklarımı anlatayım.Ben de yatay geçiş yapmak için her kurul başladığında günü gününe ve ezberleyerek çalışıyordum.Her gün bir önceki günün tekrarını yaparak çalışmaya başlıyordum ve her konuyu kelimesi kelimesine ezberliyordum.Hiç mantık kurmuyordum.Ancak bu çok yorucu ve çok yıpratıcıydı.Yıl sonu ortalamam 88 idi.Her şeyi bilemeyeceğimin farkına vardığımda 3.sınıftaydım.Artık konular o kadar artmıştı ki konuları yetiştiremez olmuştum.Bu yüzden şöle yapmanı tavsiye ediyorum.Konuları once bir kez oku daha sonra tekrar okuyup onemli yerleri işaretle,ve daha sonra tekrar oku.Aslında her şeyi görsel hafızana alabileceğini görmüş olacaksın ve mantık oturtmaya başladığını.Bu forumdaki birçok kişinin de diyeceği,hocalarının da diyeceği şey çok tekrar yapmak.Şunu unutma bir konuyu okuduğunda zor gelecek ancak ikinci ve üçüncü okuyuşlarında konuları daha rahat kavrayacaksın.Burada herkes konuları unutuyor yalnız değilsin,kurul bittikten sonra 1 hafta geçsin çoğu kimse bir şey hatırlayamaz.Klinikte çalışmaya başladığında hocalarının da akşamları konu çalıştığını,çoğu şeyi unutabildiklerini göreceksin. :wink:
çok teşekkürlet tavsiyelerin için. Aslında ben de sürekli okuyorum. Ama mesela okuduğumda eski konuların bazı yerlerini unutmuş oluyorum. Bu beni çok yıpratıyor. Hiç bir zaman tam hissetmemek çok kötü. Bugün genel olarak okuyacağım bir daha biyolojiyi. Elimden geleni yapcam artık bu kurulda. Diğer kurula dediğin gibi mantık oturtarak çalışıcam inşallah. Tekrar teşekkürler :))