Pazartesi , Eylül 23 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

dönem 1.si olmak

#3352443  gönderen supersamo48
 29.10.2015 - 15:52:36
şu ana kadar 88+ notlar aldım 2. sınıfım. 1. olabilirim böyle gidersem dönemde. ezberlemiyorum genelde mantığını anlamaya çalışıyorum, günlük yapıyorum çalışmaları farklı kaynaklardan okuyorum vs. o yüzden sınavdan sonra vs unutmuyorum genelde. sizce bu bilgi birikiminin tusa katkısı olur mu böyle 6 sene boyunca devam ederse?
En son supersamo48 tarafından 30.10.2015 - 01:14:48 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.

Re: dönem 1.si olmak

#3352454  gönderen vitritis
 29.10.2015 - 16:03:57
Eğer mantığını anlayarak ve mekanizmaları kafada çözümleyerek çalışıyorsanız tabii ki ilerisi için çok kolaylık olur. Ama TUS başarısı ile üniversite başarısı her zaman doğru orantılı olmuyor. TUSun kendine ait ayrı bir mantığı var, benim bazı sınıf arkadaşlarım zamanında çok yüksek notlar alıp derece yapmalarına rağmen TUSda istedikleri zamanda ve istedikleri bölümleri kazanamadılar. Başarılar dilerim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3352485  gönderen supersamo48
 29.10.2015 - 16:53:33
zenginebanyok yazdı:Dönem 1 in 1. si
Şişmek için çok erkenken, patlamak neden?
hocam 2'nin ilk komitelerde açıklandı bir sorayım dedim :D
Kullanıcı avatarı

#3352497  gönderen johncartermd
 29.10.2015 - 17:17:40
Aralarda not için hocalara gidip ağlayanlar olacaktır." Hocam benim birinci olma ihtimalim var da 80 değil de 90 verseniz bla bla bla" eğer bu insanları geçebilirsen birinci olabilirsin.
Bu ülkede hak ederek bi yerlere gelmek maalesef çok zor.
Kullanıcı avatarı

#3352594  gönderen Murid
 29.10.2015 - 19:41:41
Tebrik ederim kardeşim. Rabbim başarını arttırsın. Sen bu şekilde öğrenmekten mutlu olduğun surece birinci olmuşsun olamamışsın çok da önemli değil. Sen mutlu olduğun işi yapıyorsun ya bu en güzel mükafat bence. Hem merak etme Rabbim sana TUS'ta da istediğin başarıyı nasip eder inşallah bu azmin ve çalışkanlığın sürdükçe :)

Re:

#3352599  gönderen tutancomeon
 29.10.2015 - 19:45:29
öyle bi anlatmışsın ki dönem 1. si olabilirim başıma bir iş gelir mi? nolur yardım edin tarzı olmuş. keşke ucuna falan kadın doğum yada beyin cerrahi istiyorum da ekleseydin baya hit olurdu başlığın. neyse okulu 1. bitirirsen ki bu mümkün bana göre bu tusa katkı sağlar ama olamazsan bilmiyorum nolur. işin zor dostum ya 2. olursan? aman Allahım :no: :abschied:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3352791  gönderen MertDuman
 30.10.2015 - 00:26:50
supersamo48 yazdı:şu ana kadar 88+ notlar aldım 2. sınıfım. 1. olabilirim böyle gidersem dönemde. ezberlemiyorum genelde mantığını anlamaya çalışıyorum o yüzden sınavdan sonra vs unutmuyorum genelde. sizce bu bilgi birikiminin tusa katkısı olur mu böyle 6 sene boyunca devam ederse?
Çalışma stilin hakkında detaylı bilgiyi buradan ya da özelden verebilir misin acaba.. Ben dönem 1im ve komiteye 1 hafta kaldı, daha çook konu not var çakacam kesin:/

#3352840  gönderen zenginebanyok
 30.10.2015 - 00:56:20
MertDuman yazdı:
supersamo48 yazdı:şu ana kadar 88+ notlar aldım 2. sınıfım. 1. olabilirim böyle gidersem dönemde. ezberlemiyorum genelde mantığını anlamaya çalışıyorum o yüzden sınavdan sonra vs unutmuyorum genelde. sizce bu bilgi birikiminin tusa katkısı olur mu böyle 6 sene boyunca devam ederse?
Çalışma stilin hakkında detaylı bilgiyi buradan ya da özelden verebilir misin acaba.. Ben dönem 1im ve komiteye 1 hafta kaldı, daha çook konu not var çakacam kesin:/
Çalışma stilinin detaylarını çözeyim derken çakacaksın
Çocuk söylemiş işte mantığımı kullanıyorum diye
Sor sor
Nereden almış mantığını
Koş sen de al hemen
Kullanıcı avatarı

#3352866  gönderen the_dr
 30.10.2015 - 01:20:13
bir ara stillerle ilgili araştırma yapmıştım tekrar paylaşayım.
the_dr yazdı:Tıp fakültesi çalışma stilleri

1-Birmingham style : Bu İngiliz stilinde sabahları çok erken kalkılır , okula en önden gidilir en önden yer kapılır . Bizim ülkedeki uygulamaya benzerdir. 17 e kadar alınan dersler sadece dinlenilir not edilmez , 17 de çay arasından sonra bilgiler geri çağırma yöntemiyle kağıda dökülür , çok önermiyorum unutma yüzdesi yüksektir.

2-Harward style : Amerikan ekolü biraz daha farklıdır , teorik derslerde her kelimenin not edilmesi temel alınmıştır. Pratik uygulamalarda hem yazma hem uygulama sıkıntı çıkardığı için pratiğin biraz güdük kalabilir.

3-Seth style : Bu teknik Hindistan da daha çok kullanılır , en temel özelliği notların saman kagıdına alınmasıdır , çok hızlı not alanlarda bu kağıtta okunma oranı düştüğü için eve geçince temize geçme zorluğu en büyük dezavantajıdır.
Kullanıcı avatarı

#3353109  gönderen Murid
 30.10.2015 - 04:06:24
Marifet iltifata tabidir. Genç arkadaşımızı yüreklendirecek azmini arttıracak sözler söylenmeli. İnanıyorum ki tıp fakültelerinden; başarı peşinde koşan, çalışkan ve işini gerçekten seven hekimler mezun olacak. Ve her zaman özlemini çektiğimiz, imrenerek okuduğumuz ve izlediğimiz başarıları vakti gelince bu gençler gerçekleştirecek. Ve bu gençlerin yetiştireceği yeni nesil gelecek adına umudumuz olacaklar.
Çalışkanlık ve azim dalga geçilecek değil takdir edilecek meziyetlerdir.
Kullanıcı avatarı

#3353165  gönderen Keramibeyamca
 30.10.2015 - 07:04:29
the_dr yazdı:bir ara stillerle ilgili araştırma yapmıştım tekrar paylaşayım.

1-Birmingham style : Bu İngiliz stilinde sabahları çok erken kalkılır , okula en önden gidilir en önden yer kapılır . Bizim ülkedeki uygulamaya benzerdir. 17 e kadar alınan dersler sadece dinlenilir not edilmez , 17 de çay arasından sonra bilgiler geri çağırma yöntemiyle kağıda dökülür , çok önermiyorum unutma yüzdesi yüksektir.

2-Harward style : Amerikan ekolü biraz daha farklıdır , teorik derslerde her kelimenin not edilmesi temel alınmıştır. Pratik uygulamalarda hem yazma hem uygulama sıkıntı çıkardığı için pratiğin biraz güdük kalabilir.

3-Seth style : Bu teknik Hindistan da daha çok kullanılır , en temel özelliği notların saman kagıdına alınmasıdır , çok hızlı not alanlarda bu kağıtta okunma oranı düştüğü için eve geçince temize geçme zorluğu en büyük dezavantajıdır.
bence turkish style da olmalıydı eksik olmuş
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3353215  gönderen the_dr
 30.10.2015 - 14:31:43
Keramibeyamca yazdı:

4-Turkish style : Bu teknik komitelerde sınava 3-4 gün kalana kadar yatmayı tavsiye eder. Bu maksimum gezme ve tozmaya imkan sağlar. Ders derste dinlenmemeli , mekanlarda ortam yapılmalıdır. Beyaz önlükle dışarıda gezmek tavsiye edilir. Sınav günleri çalışkan öğrencilere konuşlanmaya dikkat edilmelidir . "Ay bu sınava hiç çalışamadım" diyen çalışkan berkecan ve elifsu dikkate alınmamalıdır.
herkes biliyor diye paylaşmamıştım , güncelleyeyim araştırmamı.
Kullanıcı avatarı

#3353231  gönderen supersamo48
 30.10.2015 - 14:51:15
the_dr yazdı:
Keramibeyamca yazdı:
herkes biliyor diye paylaşmamıştım , güncelleyeyim araştırmamı.

:D :D :D :D
Kullanıcı avatarı

#3353357  gönderen queenofspades
 30.10.2015 - 16:44:19
okuldan dereceli mezun olanların daha sonra atamalarda vs bir avantajı oluyor mu? sanki yıllar once başasistanlıkta bir avantajı var denmişti gibi kalmış aklımda?
not: mezunum, meraktan soruyorum tamamen :)