Pazartesi , Ekim 14 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
MertDuman yazdı:Merhaba büyüklerim. Ben dönem 1 öğrencisiyim.

Öncelikle belirtmek istediğim bir kaç husus var, ben yurtdışında eşit ağırlıktan mezun olan birisiyim. Tıp ile ne alaka diye soracak olursanız şöyle izah ediyim. Yurtdışında Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı yapılarak Türkiye'de üniversiteye yerleşiyoruz.

Neden tıpı seçtim? Ne parası ne de havası. Gerçekten istiyorum bu mesleği ve parası olmadığını da biliyorum. Bunun bilincindeyim. Mesleğin bana uygunluğunu tartışmak olmaz çünkü isteyerek geldim.

Peki neden sayısalı seçmedim? Bu mesleği seçmemde son yıl etkili oldu. Eşit ağırlıktan da kazanabilme şansım vardı ve eşit ağırlıkta devam ettim. Sınavda 100 üzerinde 98 aldım ve bu sınav yüzde 70 matematik ağırlıklı. Anlayacağınız matematiğim iyiydi.

Gelelim asıl meseleye. Ben üniversitede çok zorlanıyorum, akşamları evde lise biyolojisine kimyasına bakıp yetişmeye çalışıyorum ama hangi birine yetişiyim? Acaba dondursam mı ve dershaneye mi yazılsam dedim. Bırakmayı asla istemiyorum. Ne yapmalıyım gerçekten fikirlerinize ve düşüncelerinize ihtiyacım var, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim..

Bir de ezber yapıp sınıfı geçersem ileride tökezlemez miyim meslek hayatımda.. Buna da cevap verirseniz sevinirim
Cikmis sorulari ezberle gec en iyi not 60 en kotu not 59dur. Zaten herseyi intornlukte ogreniceksin.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Merhabalar
Allah yardimcin olsun. Pes etme. Bende ayni yollardan geçtim 4. Sinifa geldim. Hersey olacagina varir sen yeterki calis. Öyle cikmis ezberle gir olayida yok bizim icin yabanci oldugumuzdan. Cok caliscaksin. Herkesten cok calismalisin gecebilmek icin. Bende öyleydi. Kefiyli hale getir. Zorda olsa basarirsin inan kendine.
Selamlar
tussonuncusu yazdı:
MertDuman yazdı:Merhaba büyüklerim. Ben dönem 1 öğrencisiyim.

Öncelikle belirtmek istediğim bir kaç husus var, ben yurtdışında eşit ağırlıktan mezun olan birisiyim. Tıp ile ne alaka diye soracak olursanız şöyle izah ediyim. Yurtdışında Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı yapılarak Türkiye'de üniversiteye yerleşiyoruz.

Neden tıpı seçtim? Ne parası ne de havası. Gerçekten istiyorum bu mesleği ve parası olmadığını da biliyorum. Bunun bilincindeyim. Mesleğin bana uygunluğunu tartışmak olmaz çünkü isteyerek geldim.

Peki neden sayısalı seçmedim? Bu mesleği seçmemde son yıl etkili oldu. Eşit ağırlıktan da kazanabilme şansım vardı ve eşit ağırlıkta devam ettim. Sınavda 100 üzerinde 98 aldım ve bu sınav yüzde 70 matematik ağırlıklı. Anlayacağınız matematiğim iyiydi.

Gelelim asıl meseleye. Ben üniversitede çok zorlanıyorum, akşamları evde lise biyolojisine kimyasına bakıp yetişmeye çalışıyorum ama hangi birine yetişiyim? Acaba dondursam mı ve dershaneye mi yazılsam dedim. Bırakmayı asla istemiyorum. Ne yapmalıyım gerçekten fikirlerinize ve düşüncelerinize ihtiyacım var, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim..

Bir de ezber yapıp sınıfı geçersem ileride tökezlemez miyim meslek hayatımda.. Buna da cevap verirseniz sevinirim
Cikmis sorulari ezberle gec en iyi not 60 en kotu not 59dur. Zaten herseyi intornlukte ogreniceksin.
Evet çıkmış sorulara bakacağım dediğiniz gibi, komiteye az kaldı zaten, intern olmak başka bi duygudur umarım görebilirim:)
Nergiz93 yazdı:Merhabalar
Allah yardimcin olsun. Pes etme. Bende ayni yollardan geçtim 4. Sinifa geldim. Hersey olacagina varir sen yeterki calis. Öyle cikmis ezberle gir olayida yok bizim icin yabanci oldugumuzdan. Cok caliscaksin. Herkesten cok calismalisin gecebilmek icin. Bende öyleydi. Kefiyli hale getir. Zorda olsa basarirsin inan kendine.
Selamlar
Merhabalar, sizde mi yabancı statüsünden kazandınız? Keyifli hale getirmeye çalışıyorum, başka bakış açıları ile bakmaya çalışıyorum hep, geçmek hedefim şu an, seneye de oturtursam finalsiz geçmek istiyorum
dr_nlp yazdı:pes etmek için pek erken, eğer gerçekten sadece doktor olmak isteği ile devam edersen emin ol hepimizin yaptığı gibi üstesinden rahatlıkla gelebilirsin...
Merhabalar öncelikle, aslında pes etmek istemiyorum sadece dondurup tekrar mı başlasam diyordum, büyük bir istekle devam edeceğim:)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Bir yola girmişsin ve severek girdiğini söylüyorsun. Bence doğru bir yola girmişsin, yol uzun ve maşşekatlı ama eminim ki başaracak ve hiç de pişman olmayacaksın. Eğer bırakırsan asıl o zaman bunalır ve pişman olursun.
Durmak yooook yola devam.

l

#3345795  gönderen rainbows
 23.10.2015 - 12:07:55
Doktor olacak kapasitede isen almadığın lise biyolojisinin bir önemi kalmaz halledersin
nickthechopper yazdı:Bir psikiyatri doçenti de senin gibi biyoloji vb okumadığını söylemişti,
Bi aralarsistem bötleymiş. Bak ama hoca olmuş
Temeli olmadan fakülteye devam etti demek istediniz değil mi?

Re: l

#3346044  gönderen MertDuman
 23.10.2015 - 17:38:49
rainbows yazdı:Doktor olacak kapasitede isen almadığın lise biyolojisinin bir önemi kalmaz halledersin
Evet gerekli niteliklerden bahsediyorsanız araştırma, çalışma sürekli okuma yapabilirim sıkılmadan
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
DR-53 yazdı:Bir yola girmişsin ve severek girdiğini söylüyorsun. Bence doğru bir yola girmişsin, yol uzun ve maşşekatlı ama eminim ki başaracak ve hiç de pişman olmayacaksın. Eğer bırakırsan asıl o zaman bunalır ve pişman olursun.
Durmak yooook yola devam.
Evet başka meslekte olmak istemiyorum, anlayacağınız severek yani
Kullanıcı avatarı
MertDuman yazdı:
nickthechopper yazdı:Bir psikiyatri doçenti de senin gibi biyoloji vb okumadığını söylemişti,
Evet ve de prof oldu:)
Psikiyatrist
nickthechopper yazdı:
MertDuman yazdı:
Evet ve de prof oldu:)
Psikiyatrist

tebrik ederim hocam siz de doçent olmuşsunuz :D