Pazartesi , Ekim 21 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Merhaba büyüklerim. Ben dönem 1 öğrencisiyim.

Öncelikle belirtmek istediğim bir kaç husus var, ben yurtdışında eşit ağırlıktan mezun olan birisiyim. Tıp ile ne alaka diye soracak olursanız şöyle izah ediyim. Yurtdışında Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı yapılarak Türkiye'de üniversiteye yerleşiyoruz.

Neden tıpı seçtim? Ne parası ne de havası. Gerçekten istiyorum bu mesleği ve parası olmadığını da biliyorum. Bunun bilincindeyim. Mesleğin bana uygunluğunu tartışmak olmaz çünkü isteyerek geldim.

Peki neden sayısalı seçmedim? Bu mesleği seçmemde son yıl etkili oldu. Eşit ağırlıktan da kazanabilme şansım vardı ve eşit ağırlıkta devam ettim. Sınavda 100 üzerinde 98 aldım ve bu sınav yüzde 70 matematik ağırlıklı. Anlayacağınız matematiğim iyiydi.

Gelelim asıl meseleye. Ben üniversitede çok zorlanıyorum, akşamları evde lise biyolojisine kimyasına bakıp yetişmeye çalışıyorum ama hangi birine yetişiyim? Acaba dondursam mı ve dershaneye mi yazılsam dedim. Bırakmayı asla istemiyorum. Ne yapmalıyım gerçekten fikirlerinize ve düşüncelerinize ihtiyacım var, zaman ayırdığınız için teşekkür ederim..

Bir de ezber yapıp sınıfı geçersem ileride tökezlemez miyim meslek hayatımda.. Buna da cevap verirseniz sevinirim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
MertDuman yazdı:Ya boşver ben de suç cesaretimi toplayıp deneyim sahibi büyüklerime soruyum dedim.
Kardeşim benim sana önerim bi tıbbi biyoloji için yıl dondurup dersaneye falan gitmeyi aklından çıkar,değmez
Otur güzelce çalış
Tıpta ne kadar çalışabilirsem kardır mantığıyla çalışan yol alır
Herşeyi mantıkla öğrenmiyoruz maalesef şu eğitim sisteminde,çoğu şeyi ezberleyip geçtik
Ben asistanlıkta ilgili olduğum konuları detaylı araştırma fırsatı buldum. Bunu da yayın için uğraşırken deneyimledim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
zeynebb yazdı:
MertDuman yazdı:Ya boşver ben de suç cesaretimi toplayıp deneyim sahibi büyüklerime soruyum dedim.
Kardeşim benim sana önerim bi tıbbi biyoloji için yıl dondurup dersaneye falan gitmeyi aklından çıkar,değmez
Otur güzelce çalış
Herşeyi mantıkla öğrenmiyoruz maalesef şu eğitim sisteminde,çoğu şeyi ezberleyip geçtik
Ben asistanlıkta ilgili olduğum konuları detaylı araştırma fırsatı buldum. Bunu da yayın için uğraşırken deneyimledim
ezberleyip geçsem ileride sıkıntı olmaz değil mi
Kullanıcı avatarı
MertDuman yazdı:
zeynebb yazdı:
Otur güzelce çalış
ezberleyip geçsem ileride sıkıntı olmaz değil mi
İleriyi yaşayan biri olarak burdan sana sesleniyorum sıkıntı olmadı :lol: :lol: