Perşembe , Ekim 24 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

TM'CİYİM

#3317373  gönderen MertDuman
 24.09.2015 - 02:20:39
Merhaba doktor adayları, öncelikle herkese iyi bayramlar. Benim sizlere bir sorum olacaktı. Ben bir TM öğrencisi olarak kazandım tıpı. Sizce temeli zayıf biri olarak yanlış mı yaptım? Yoksa tıp sıfırdan başlama deyimi ile mi gidiyor? Ve hani FM puanı yüksek olupta sınıf tekrarı oluyor bazı arkadaşlarda, korkmadımda değil. :?
Kullanıcı avatarı

#3317433  gönderen doktoreray
 24.09.2015 - 03:15:47
Abi nerelere gelmiş olaylar.ilk defa duyuyorum TM den tip kazanma.tebrik ediyorum genç kardeşim.
Çalistiktan sonra sıkıntı olacağını dusunmuyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3317442  gönderen kullaniciseysi
 24.09.2015 - 03:22:19
Doktor adayı mı
Biz doktoruz hemşerim
Sen yanlış geldin
Kullanıcı avatarı

#3317447  gönderen kullaniciseysi
 24.09.2015 - 03:25:38
Sen değil tm ci olup sana tıp kazandıran sistem utansın.benim komşum 40 yaşında teyze 2 yıl hazırlanıyordu bu sene tıp kazandı. Ankara tıp. Zamanında hacettepeye girmek için az uğraşmadık şimdi nerdeyse 10bininci giriyor nasıl iş anlamadım.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3317451  gönderen Brendamd
 24.09.2015 - 03:28:31
Ooo tebrikler. Sayısaldan hukuk kazanan arkadaşlarım oldu ama ilk defa tm den tıp duydum. Zoru başarmışsınız. Hiç endişelenme. Bak çok istemişsin ki başarmışsın.Neden yapamayasın? Bu azimle başarırsın sen. Tekrardan hayırlı olsun ve sana da iyi bayramlar.

Re:

#3317599  gönderen MertDuman
 24.09.2015 - 13:12:57
Değerli büyüklerim burada öncelikle doktor adayı dedim çünkü özellikle dönem 1lerin ve 2lerin cevaplamasını istedim ve tabiki siz büyüklerimde deneyimlerinizi paylaşın istedim yanlış anladınız:) ya slaytlarda tanıtımlarda ve kitaplarda sanki alt yapı istiyor gibiydi. Ondan sordum.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3317600  gönderen dr_mocuishle
 24.09.2015 - 13:22:09
tm den tıp kazanan yeni duydum pardon da sıralama kaç?
temel meselesine gelince çok kasmaz biyokimyanın içinde organik kimya var o belki zorlar belki tıbbi biyoloji ama sadece diğerlerinden biraz daha fazla zorlanırsın bu derslerde...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#3322935  gönderen -Zehra-
 02.10.2015 - 22:40:46
Muhtemelen uluslararası öğrencisindir ben de aynı durumdayım çünkü. İlk kazanınca ben de çok sorgulamıştım acaba uyum sağlayabilir miyim diye. Düzenli ve sıkı çalıştıktan sonra sınıfta kalmazsın emin ol yalnız başlarda senin diğerlerinden biraz daha çok çalışman gerekecek derslere yetişebilmen için zamanla tempoya uyum sağlıyorsun zaten. Derslere gelince genelde sıfırdan başlanıyor ama organik kimyada temelim olmadığı için anlamakta baya zorlanmıştım ben. 1. sınıfta beni en çok zorlayan dersti. Onun dışında tıbbi biyoloji genetik biyokimya histoloji anatomi vs. tüm 1. sınıf derslerini sen ne kadar bilmiyorsan sınıftakiler de o kadar bilmiyor o konuda endişen olmasın. Üst dönemlerdeki dersler de aynı şekilde..

Re:

#3322966  gönderen MertDuman
 03.10.2015 - 00:19:42
-Zehra- yazdı:Muhtemelen uluslararası öğrencisindir ben de aynı durumdayım çünkü. İlk kazanınca ben de çok sorgulamıştım acaba uyum sağlayabilir miyim diye. Düzenli ve sıkı çalıştıktan sonra sınıfta kalmazsın emin ol yalnız başlarda senin diğerlerinden biraz daha çok çalışman gerekecek derslere yetişebilmen için zamanla tempoya uyum sağlıyorsun zaten. Derslere gelince genelde sıfırdan başlanıyor ama organik kimyada temelim olmadığı için anlamakta baya zorlanmıştım ben. 1. sınıfta beni en çok zorlayan dersti. Onun dışında tıbbi biyoloji genetik biyokimya histoloji anatomi vs. tüm 1. sınıf derslerini sen ne kadar bilmiyorsan sınıftakiler de o kadar bilmiyor o konuda endişen olmasın. Üst dönemlerdeki dersler de aynı şekilde..
Zehra abla mı diyim kardeş mi diyim belli ki büyüksün abla diyim:) tam da beni anlattın. karbon hibritleşiyorda metil bağlanıyorda ohoo. oturdum şu an organik kimya çalışıyorum alken alkan temeli ile yani. Evet çoğu zaman acaba sınıfta mı kalacam dedim açıkçası. geçme notumuz 60. 4 komitenin ilki 1 ay sonra, oturdum bir gün bile duraksamadan millete yetişmeye çalışıyorum. Davranış bilimi, aile hekimliği vs kolayda tıbbi biyolojide de tereddüt ettim, millet bilmiyorsa normal ama bana biliyorlarmış gibi geliyor