Çarşamba , Eylül 18 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

tıp 1. sınıf çalışma stili

#3315529  gönderen drabcdef
 21.09.2015 - 14:20:27
Merhaba. Bu sene tıp 1. sınıfa başlıyorum. Çalışma stilleri hakkında biraz araştırma yaptım. Başlarda çalışmayıp soona bırakınca çok yığılma oluyormuş. Günü gününe çalışmak istiyorum şöyle bir şey düşündüm. Kırtasiyeden teksir kağıdı aldım. Okulda buna rastgele not tutcam hem hızlı yazabilirim müsvette olduğu için. ( Defter düzenine önem veririm o yüzden) Yurda gidince de dersin defterine geçirsem nasıl olur? Başlarda yapıp sonradan zorlama ihtimali var mı konular ağırlaştıkça? Her akşam böyle yapsam tekrarlarım çok iyi olur. cumartesi günü de o haftanın genel tekrarını yapıp pazar gününü tamamen kendime ayırmayı düşünüyorum.

#3316931  gönderen drnorlevo
 23.09.2015 - 05:38:49
Bütün günleri kendine ayır kardeşim ilk 3 sene gez dolaş.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3316936  gönderen LORD_58
 23.09.2015 - 07:03:04
Ronaldoyu forvete diğerlerini ortasahaya defansa kaktır gitsin

#3316938  gönderen smnltn
 23.09.2015 - 07:46:56
Oyle çalışılmaz. Sınavlar test. Hocaların slaytlarini fotokopiden alacaksın. Okuyacaksın. Sadece okuyacaksın . eğer ki derslere gideceksen hocanın ustunde durduğu yerleri işaretlerin daha bi özenle okursun. Sonra sınava yakın geçen yılların çıkmış sorularını alıp bakacaksın. Bu kadar. Yazarak değil okuyarak çalışacaksın. Ezbere gerek yok. Test tekniği çağrışım yapsın yeter. Tıpta başarının sırrı bu bence

Re:

#3316945  gönderen isimbulamadim
 23.09.2015 - 10:24:05
Her fakültenin sistemi farklıdır
İlk önce üst sınıflardan arkadaş bul kendine sana bütün incelikleri anlatsın
En saglami bu olsa gerek,

Baktım zor bir tarafı yok, o zaman 4. Sınıfa kadar dibine kadar gez toz, zira o yılları bir daha istesen de bulamayacaksin
Kullanıcı avatarı

#3316992  gönderen the_dr
 23.09.2015 - 13:52:30
Tıp fakültesi çalışma stilleri

1-Birmingham style : Bu İngiliz stilinde sabahları çok erken kalkılır , okula en önden gidilir en önden yer kapılır . Bizim ülkedeki uygulamaya benzerdir. 17 e kadar alınan dersler sadece dinlenilir not edilmez , 17 de çay arasından sonra bilgiler geri çağırma yöntemiyle kağıda dökülür , çok önermiyorum unutma yüzdesi yüksektir.

2-Harward style : Amerikan ekolü biraz daha farklıdır , teorik derslerde her kelimenin not edilmesi temel alınmıştır. Pratik uygulamalarda hem yazma hem uygulama sıkıntı çıkardığı için pratiğin biraz güdük kalabilir.

3-Seth style : Bu teknik Hindistan da daha çok kullanılır , en temel özelliği notların saman kagıdına alınmasıdır , çok hızlı not alanlarda bu kağıtta okunma oranı düştüğü için eve geçince temize geçme zorluğu en büyük dezavantajıdır.

Re:

#3317067  gönderen nibelungs
 23.09.2015 - 16:09:27
Esas olan dersleri geçmek olduğu için hoca slaytlarından çalışmak gerek, üzerine ister textbook bakarsın ister ufaktan tusa aşina olayım dersin o sana kalmış
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3317069  gönderen tabipibrahim
 23.09.2015 - 16:10:53
the_dr yazdı:Tıp fakültesi çalışma stilleri

1-Birmingham style : Bu İngiliz stilinde sabahları çok erken kalkılır , okula en önden gidilir en önden yer kapılır . Bizim ülkedeki uygulamaya benzerdir. 17 e kadar alınan dersler sadece dinlenilir not edilmez , 17 de çay arasından sonra bilgiler geri çağırma yöntemiyle kağıda dökülür , çok önermiyorum unutma yüzdesi yüksektir.

2-Harward style : Amerikan ekolü biraz daha farklıdır , teorik derslerde her kelimenin not edilmesi temel alınmıştır. Pratik uygulamalarda hem yazma hem uygulama sıkıntı çıkardığı için pratiğin biraz güdük kalabilir.

3-Seth style : Bu teknik Hindistan da daha çok kullanılır , en temel özelliği notların saman kagıdına alınmasıdır , çok hızlı not alanlarda bu kağıtta okunma oranı düştüğü için eve geçince temize geçme zorluğu en büyük dezavantajıdır.
sesli güldüm :D :D :D :D

Re:

#3317071  gönderen lagrange
 23.09.2015 - 16:12:16
bol bol ezber yapacaksın çalışma stilin bu olmalı.