1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Ozan anatomi mi arıncı anatomi mi ?

MesajGönderilme zamanı:29.08.2015 - 17:53:50
gönderen HalitSezai
Ozan anatomi mi arıncı anatomi mi ?

Re: Ozan anatomi mi arıncı anatomi mi ?

MesajGönderilme zamanı:29.08.2015 - 19:03:03
gönderen dr_mocuishle
arıncı yı bilmem nasıldır.ozan anatomi doyurucu ama belki biraz ağır kaçabilecek bir kitaptır.

MesajGönderilme zamanı:01.09.2015 - 05:16:50
gönderen cococugiller
ozana ağır deniyorsa arıncıya hiç bulaşmamak gerekir :) ozan sınava yönelik bi kitap, kendince bir sistem geliştirmiş hoca, anatomiyi yalnızca isimleriyle öğrenmek, sınavlarda yapmak istiyorsan ozan fazlasıyla ihtiyaçları karşılar. klinik bilgileri de apayrı bir dünya zaten. ancak iyi bir cerrah olmak için anatomi şart. ben şöyle tarif ediyorum, gözünü kapattığında bir alanı göz önüne getirip ordaki yapıların düzenini, seyrini, komşuluklarını vs. teker teker sayabiliyorsan ancak öyle anatomi biliyorsun demektir. tanrının elleri miydi, bi film vardı, orda vivien thomas köpek üzerinde hiç bakmadan ameliyat yapardı damarlarda. biri de sormuştu bakmadan nasıl yapıyorsun diye, o da demişti 'karanlıkta anahtarınla kapıyı açar da evine girersin, kapının kenarındaki lamba düğmesini elinle yoklayarak bulursun, çünkü onun orda bir yerde olduğunu bilirsin'. çok etkilenmiştim bu sözünden, tabii bakmadan ameliyat yapmamız mümkün değil ama bu düzeyde bilmek gerekiyor anatomiyi. işte arıncı böyle öğretir anatomiyi çok iyi çalıştığında. tek tek anlatır her şeyi eksiksiz olarak. ozandan çalıştığında histo çalışmış gibi öğrenirsin anatomiyi. ama arıncı çalışmak sabır gerektirir, çok emek ister. hele okulunuzda kullanılmıyorsa muhtemelen hevesle alırsın ama okumazsın bile. sen bilirsin, anatomiyi iyi öğrencem ben cerrah olucam diyorsan arıncı (ilerde de unutuluyor ama iyi öğrendiğinde kitaba baktığında hatırlıyorsun), komite geçicem teorik öğrenicem diyorsan ozan.

Re:

MesajGönderilme zamanı:01.09.2015 - 09:54:05
gönderen dr_07
Sorduklarının dışında bir yanıt vereceğim ama gerçekten kolay anlaşılır ve faydalı bulduğum için. Meserret cumhurun anatomi kitaplarını öneririm. Fonksiyonel anatomi, özellikle nöroanatomi için fonksiyonel nöroanatomiyi şiddetle tavsiye ederim.

Re:

MesajGönderilme zamanı:01.09.2015 - 10:22:32
gönderen sarisari
dr_07 yazdı:Sorduklarının dışında bir yanıt vereceğim ama gerçekten kolay anlaşılır ve faydalı bulduğum için. Meserret cumhurun anatomi kitaplarını öneririm. Fonksiyonel anatomi, özellikle nöroanatomi için fonksiyonel nöroanatomiyi şiddetle tavsiye ederim.
biz de fakultede bu kitabi okumustuk guzeldi ama ben ozan anatomiyi daha cok begendim.klinik bilgileri daha kolay ogrenmenizi sagliyor.anatomi kitabindan biraz fazla.tus icin ozan anatomi derim

Re:

MesajGönderilme zamanı:01.09.2015 - 21:05:55
gönderen tusiyer3434
ozan anatomiyi çöpe at