Pazartesi , Ekim 14 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

#3337598  gönderen fistandantilus
 16.10.2015 - 15:58:02
Bu durumdaki insanlara net tavsiyem geçin mühendisliğe acımayın. Hele hele boğaziçi odtü bilkent elektronik bilgisayar ya da endüstri oluyorsa asla affetmeyin. Tıp pişmanlıktır.
Kullanıcı avatarı

Re:

#3337607  gönderen the_dr
 16.10.2015 - 16:08:16
tıp fakültesini bırakmak mazda almak gibidir , herkes ister kimse yapamaz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3337628  gönderen eren70
 16.10.2015 - 16:46:02
the_dr yazdı:tıp fakültesini bırakmak mazda almak gibidir , herkes ister kimse yapamaz.
onca bekle mx5 aka miatanın yeni kasasını, yeni nesil diğer tasarımlarla alakasız bir tasarım çıksın, gülen surat bir ön tasarım bu ne laa
Kullanıcı avatarı

Re:

#3337631  gönderen eren70
 16.10.2015 - 16:47:46
la şimdilki mühendsilik puanları alım fırsatı veren hisse senetleri gibi, perifer tıptaki adam, bir de imkanı da var geçmek için odtü mühendisliğe geçsem mi diye düşünüyor aklım almıyor

#3337644  gönderen rainbows
 16.10.2015 - 17:00:24
çok istiyorlarsa kendileri tıp okusun, doktorlukta çok çalışma ama az para var
Kullanıcı avatarı

Re:

#3337664  gönderen fenazepam
 16.10.2015 - 17:17:42
Bogazici - odtu bilgisayar/ makina mezunu olmak vardi simdi. Bu basligi hergordugumde icim sizliyor

Re:

#3338372  gönderen seyyah-
 16.10.2015 - 23:15:05
tutmayalım biz seni
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: tıp fakultesini birakmak istiyorum

#3429494  gönderen zerenimo
 06.01.2016 - 17:31:33
"[quote="dicaprio"]Öncelikle çok aşırı kararsız olduğumu belirteyim bugünlerde iki ihtimali de düşünüyorum(birakmak-birakmamak) bu sene ilk derslerden beri isinamadim bu fakülteye. Belki de matematik ve fiziğe yatkın olduğum içindir. Ama biyolojyii liseden beri sevmem.zaten bu sene sınıfta kaldım. gelecek sene merkezi yerlestirme puaniyla yatay gecisle muhendislige gecmek istiyorum ama ailem olsun cevrem olsun beni mühendis olarak görmek istemiyor. Onlara göre doktorluk çok rahat aynı zamanda para getiren meslek. Ne desem ikna da edemedim. bazen söylediklerinin kısmen doğru olduğunu düşünüyorum. Size şu sorularim olacak:
-Sizce doktorluk gerçekten rahat mi
-6 yil (daha doğrusu sinif) okuduktan sonra pratisyen kalınırsa daha mi kötü olur
-sizce birakilmaya değer mi (birakilacaksa)
-sizce birakilmamaya değer mi (birakilmayacaksa)"

Şimdiden teşekkürler...

Sevgili Dicaprio;

Öncelikle şunu belirtmeliyim:Ben bir doktor değilim bir doktor adayı da. Mesleğim;Mimarlık.

Bu konuya dahil olma amacım " tıbbı bırakmak istiyorum " diyen arkadaşlarımın,arkadaşlarımın arkadaşları,kuzen,tanıdık ve tanımadık bir çok kimselerin olması.

Kanımca en başından bir şeyi düzeltmek de fayda var. Tıp yahut ona yakın,muadil bir mesleği okumak salt olarak " ders başarısında " iyi olan insanların yapabileceği bir şeymiş gibi değerlendiriliyor.Bunun böyle olmadığı,özelllikte Tıp'ta böyle olmadığı çok aşikar.Başarı yahut başarılı insanlar buna bir adım daha yakın lakin bu yetmez,yetmiyor.Iskaladığımız nokta da sanırım bu.Kabiliyet,meziyet,yatkınlık,istek,merak,sabır adına ne dersek diyelim...Mesleği icra edebilmek ve meslekte ilerleyebilmek için bu "adına ne dersek diyelim'lerin " bir çoğunun erkişide olması gerekir.

Bunlar yoksa zaten zor olan bir mesleğin eğitimini almak,bunu zoraki,gönülsüz yapmak işleri daha da zorlaştıracaktır.

Benim size nacizane tavsiyem;2.yılı da okuyup karar vermeniz yönünde olacak.Yani demem o ki;
biraz daha mesleğinizle ilgili şeyler öğrenmeye başladığınızda daha gerçek kararlar verebilirsiniz.

Allah selamet versin . :)
Kullanıcı avatarı

#3429521  gönderen Carlito
 06.01.2016 - 18:01:08
Bıraktı mı acaba arkadaş