Salı , Eylül 17 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

tavsiye

#3212435  gönderen ultraviolence
 20.05.2015 - 19:05:12
Herkese merhaba, bahsedeceğim konu için dereyi görmeden paçaları sıvamak diyeceksiniz belki ama bir fikir sahibi olmam lazım acilen :)

Öncelikle kendimi bildim bileli -ki sanırım kreşe başladığım zaman oluyor- doktor olmak istedim, zaman içinde büyüdükçe doktor olma isteğim de dallandı alanıma bile karar verdim :P Kalp ve Damar cerrahisi... Ygs geldi çattı 2753. oldum ve LYS ile ilk bine çekeceğim garanti gibi bir şey... Yani tıpa gireceğim bu konuda sıkıntı yok da el becerimi sorguluyorum. Ne kadar el becerisi gerekir bu iş için, misal ben ayakkabımı daha gecen sene baglamayi ogrendim :D Eğer derseniz ki el becerisi bir şekilde edinirsin işin içinde olunca yazacağım, yok doğuştan bi yetenekli olman lazım diyorsanız yazmayacağım çünkü dahili bilimlere ilgi duymuyorum ve mutlu olamayacağım ortada, genetik mühendisliği falan düşünürüm belki.

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim :)

Re: tavsiye

#3212443  gönderen rubz
 20.05.2015 - 19:12:31
dahili bilimlere ilginin olmadığını işin içine girmeden pek anlamak mümkün değil sanki. bir cerrahi branşa odaklaıp tıp seçmek de doğru deil.belki 6 yıl içide fikirlerin değişebilir. tıpa girdiğinde istediği branşı tusta yazan veya kazanabilen çok fazla arkadaş görmedim ben.psikiyatri isteyen anestezi seçti, beyin cerrahisi isteyen psikiyatri seçti. benimörnekklerim bu şekilde
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3212447  gönderen dugu55
 20.05.2015 - 19:17:51
yaw güzel kardeşim istekli olman cok güzel ama sana sadece yaşa ve gör diyorum :) ha yanlış anlama , hevesin asla kırılmasın senin gibi idealist insanlara hep ihtiyaç var; ama dur hele bi okuluna basla :) üniversiteli olmanın tadını cıkar ,, sonra yaşam standartların ve isteklerin sekillendiinde 6 yıl sonra cok baska bi yerde bulabilrsin kendini;) su an iiçin karar vermen gerekn sudur ben doktor olmak istior muyum ? ondan sonrası zamanla ;) başarılar...

#3212456  gönderen ultraviolence
 20.05.2015 - 19:23:30
yorumlarınız için teşekkür ederim , dahili bilimlere ilgi duymuyorum derken elbette duyuyorum da kucukken muhabbet kusu olunce ona otopsi yapip sonra diken **** bendim... :D bir seyleri tamir etmek acip incelemek kesip bicmek dikmek her zaman daha ilgi cekici gelmistir bana