Cumartesi , Ekim 19 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

Tıp Fakültesinde Topuluklar

#3210101  gönderen isilozek5
 19.05.2015 - 00:39:21
Tıp fakültesindeki topluluklar ve yapılan etkinlikler içinde sizce en yararlı etkinlik nedir? Mesleki anlamda bir tıp öğrencisine birşeyler katabilecek hangi etkinlikler yapılmalı sizce?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: Tıp Fakültesinde Topuluklar

#3236520  gönderen sestod
 11.06.2015 - 19:53:49
Tiyatro iletişim becerini geliştiriyor, kendine güvenini artırıyor, topluluk karşısında daha rahat konuşabilmeni sağlıyor.

Bunun yanında çok güzel dostluklar, arkadaşlıklar, çok tatlı heyecanlar...

Hepsinden önemlisi edebiyat, kültür, sanat dallarında gelişmeni sağlıyor. Daha çok okuyorsun, daha çok araştırıyorsun, tiyatroyu farklı gözle izliyorsun, işin mutfağında dönenleri biliyorsun.

Tıp fakültesi topluluksuz bitmez, tabi biter de, kendini geliştiremezsin. Çünkü doktorluk insanla iletişim gerektirir. Ne sınıf arkadaşlarım vardı konuşurkan göz teması kurmaktan aciz. İsterse bütün kitapları ezbere bilsin. Hastasını nasıl anlayıp empati kurup verdiği tedaviye ikna edecek??

İyi doktor nedir? Tüm bilgileri bilen doktor mudur? O zaman bilgisayarlar bizim işimizi rahatlıkla yapabilir bize gerek yok ki!...
Kullanıcı avatarı

#3236524  gönderen sestod
 11.06.2015 - 19:57:08
sestod yazdı:Tiyatro iletişim becerini geliştiriyor, kendine güvenini artırıyor, topluluk karşısında daha rahat konuşabilmeni sağlıyor.

Bunun yanında çok güzel dostluklar, arkadaşlıklar, çok tatlı heyecanlar...

Hepsinden önemlisi edebiyat, kültür, sanat dallarında gelişmeni sağlıyor. Daha çok okuyorsun, daha çok araştırıyorsun, tiyatroyu farklı gözle izliyorsun, işin mutfağında dönenleri biliyorsun.

Tıp fakültesi topluluksuz bitmez, tabi biter de, kendini geliştiremezsin. Çünkü doktorluk insanla iletişim gerektirir. Ne sınıf arkadaşlarım vardı konuşurkan göz teması kurmaktan aciz. İsterse bütün kitapları ezbere bilsin. Hastasını nasıl anlayıp empati kurup verdiği tedaviye ikna edecek??

İyi doktor nedir? Tüm bilgileri bilen doktor mudur? O zaman bilgisayarlar bizim işimizi rahatlıkla yapabilir bize gerek yok ki!...
Yanlış anlaşılmasın. Ben bunların birçoğunu tiyatrodan edindim ama toplulukların bir çoğu bunları kazandırıyor...
Kullanıcı avatarı

#3236571  gönderen doktorbilal
 11.06.2015 - 21:30:17
isilozek5 yazdı:Tıp fakültesindeki topluluklar ve yapılan etkinlikler içinde sizce en yararlı etkinlik nedir? Mesleki anlamda bir tıp öğrencisine birşeyler katabilecek hangi etkinlikler yapılmalı sizce?
bahar şenliklerine katıl
14 mart veya yılbaşında partiye katıl
mezuniyet balosuna katıl
üniversite öğrenciyisken mutlaka dans et.
8)

#3267818  gönderen mdloji
 22.07.2015 - 16:56:36
topuklular diye okudum
lan kadınların topuğu mu battı lann bu sefer demeye gelmiştim
sakinleştim gözlüklerimi arıyorum
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009