Pazartesi , Ekim 14 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...

tıp mı mühendislik mi lütfen yardım...

#3198249  gönderen futri
 08.05.2015 - 14:59:36
selamlar

üniversite sınavına hazırlanıyorum ve durumum oldukça iyi. 5k hedefliyorum. Ama tıp mı yazsam mühendislik mi bir türlü karar veremiyorum. Aslında tıp bana daha yakın geliyor ama forumda okuduklarımdan gördüğüm kadarıyla herkes durumundan şikayetçi ve pişman. Neden böyle anlayamadım, bu kadar mı kötü??? Bu kadar kötüyse neden herkes doktor olmak için kasıyo da puanlar bu kadar yüksek, bu bir çelişki değil mi? Kafam çok karıştı, lütfen yardım edin...

Not: Biliyorum sitenin adı DrTUS ama 1. sınıf öğrencileri de abilerine ablalarına bişiler soruyo. TUS haricinde bi ton konu aşk meşk hakkında bile herkes birbiriyle konuşuyo. Ben de bu kadar tıpçıyı bir arada bulmuşken bilgi edinmek istiyorum, suçlama yapmadan yardımcı olmak isteyenler yazsın lütfen.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: tıp mı mühendislik mi lütfen yardım...

#3198286  gönderen Tubaaaaa
 08.05.2015 - 15:30:19
Kesinlikle tıp dünyaya bir kere daha gelsem yine hekim olmak isterdim. Evet şuan için şartlar zorlayıcı ve yıpratıcı evet herkes şikayetçi benim de sık sık isyan ettiğim günler oldu ama hekimlik severek yapılıyorsa tercih edilebilecek en güzel meslek. Bu meslekten çok para kazanmayı hayal ediyorsan unut derim yada hiç tercih etme. Çok yorum okuyacaksin muhtemelen birçoğu aklın varsa tıp yazma diyecek ama sen karar vereceksin meslekle ilgili ben bu işi yapmak istiyorum başka bi meslek düşünemiyorum diyorsan tıp ama bu cümleyi kuramiyorsan hiç zorlama derim... hakkında hayırlısı olsun...

#3198299  gönderen futri
 08.05.2015 - 15:41:30
Tubaaaaa yazdı:Kesinlikle tıp dünyaya bir kere daha gelsem yine hekim olmak isterdim. Evet şuan için şartlar zorlayıcı ve yıpratıcı evet herkes şikayetçi benim de sık sık isyan ettiğim günler oldu ama hekimlik severek yapılıyorsa tercih edilebilecek en güzel meslek. Bu meslekten çok para kazanmayı hayal ediyorsan unut derim yada hiç tercih etme. Çok yorum okuyacaksin muhtemelen birçoğu aklın varsa tıp yazma diyecek ama sen karar vereceksin meslekle ilgili ben bu işi yapmak istiyorum başka bi meslek düşünemiyorum diyorsan tıp ama bu cümleyi kuramiyorsan hiç zorlama derim... hakkında hayırlısı olsun...
Öncelikle alay etmeden samimiyetle yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. Aslında biyoloji dersini çok seviyorum. Özellikle genetik konusu çok ilgimi çekiyo. Mühendislik derken de genetik mühendisliği vardı aklımda. Çok zengin olmak gibi bir derdim yok. Daha çok akademik araştırmalar yapabilmek istiyorum. Bu durumda tıp okuyup genetik uzmanlığı mı yapsam daha iyi olur yoksa genetik mühendisliği mi okumalıyım? ilgilendiğiniz için tekrar teşekkürler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3198313  gönderen suvarin
 08.05.2015 - 15:55:48
futri yazdı:
Tubaaaaa yazdı:Kesinlikle tıp dünyaya bir kere daha gelsem yine hekim olmak isterdim. Evet şuan için şartlar zorlayıcı ve yıpratıcı evet herkes şikayetçi benim de sık sık isyan ettiğim günler oldu ama hekimlik severek yapılıyorsa tercih edilebilecek en güzel meslek. Bu meslekten çok para kazanmayı hayal ediyorsan unut derim yada hiç tercih etme. Çok yorum okuyacaksin muhtemelen birçoğu aklın varsa tıp yazma diyecek ama sen karar vereceksin meslekle ilgili ben bu işi yapmak istiyorum başka bi meslek düşünemiyorum diyorsan tıp ama bu cümleyi kuramiyorsan hiç zorlama derim... hakkında hayırlısı olsun...
Öncelikle alay etmeden samimiyetle yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkürler. Aslında biyoloji dersini çok seviyorum. Özellikle genetik konusu çok ilgimi çekiyo. Mühendislik derken de genetik mühendisliği vardı aklımda. Çok zengin olmak gibi bir derdim yok. Daha çok akademik araştırmalar yapabilmek istiyorum. Bu durumda tıp okuyup genetik uzmanlığı mı yapsam daha iyi olur yoksa genetik mühendisliği mi okumalıyım? ilgilendiğiniz için tekrar teşekkürler.

direk genetik mühendisliği seç araştırma,akademisyenlik istiyorsan bunlar tıpta zor

#3198334  gönderen Tubaaaaa
 08.05.2015 - 16:19:03
Akademik araştırma ülkemiz şartlarında pek olası değil genetik mühendisliğini araştırman gerekli bu taleplerini karşılar mı bu tür araştırmalar ülkemizde yapılıyor mu yeterli ödenek sağlanıyor mu ne yazıkki çok büyük hayallerle çıktığın yolda çok büyük hayal kırıklığı yaşayabilirsin...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#3198346  gönderen Uurcan
 08.05.2015 - 16:40:49
....
En son Uurcan tarafından 19.02.2017 - 16:31:50 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.