Perşembe , Ekim 17 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
supersamo48 yazdı:nasıl olur arkadaşlar kaldım geçen sene yani 2. Senem fakültede gidip 1 2 arkadaşla acilde Bazı geceler kalsak birşeyler öğrenmeye çalışsak rica etsek üstlerimizden nasıl olur? Yapan var mı hiç böyle :D
töbe bismillah la olum biz 1det1deyken acile sadece hafta sonu filan hasta olunca giderdik :)
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Mesleğin gerçekliğiyle bu denli erken tanışmak ne kadar doğru emin olamasam da, sanırım yolun başındayken girilen dikenli yolu görmek hissetmek ve bu işi yapabileceğinden tam olarak emin olamayanların yol yakınken dönebilmeleri açısından bu davranışı önemsediğimi ve desteklediğimi belirtiyorum.

1. Sınıf öğrencisinin acilde takılması?

#3196221  gönderen takrolimus88
 06.05.2015 - 12:38:38
supersamo48 yazdı:nasıl olur arkadaşlar kaldım geçen sene yani 2. Senem fakültede gidip 1 2 arkadaşla acilde Bazı geceler kalsak birşeyler öğrenmeye çalışsak rica etsek üstlerimizden nasıl olur? Yapan var mı hiç böyle :D

ziyadesiyle gereksiz...

#3196224  gönderen gunestuna
 06.05.2015 - 12:43:44
Ayni seyi 3. Sinifta ben de 1 gece yaptim.sebebi ev arkadasimin o gun baska yerde olmasi ve benim yalniz kalmaktan korkmamdi :) simdi nobetlerde gozum kapiya takiliyor kacip gidesim geliyor..gereksiz olur.zaten isin icine dusunce ogreniyorsun herseyi
Kullanıcı avatarı

Re:

#3196226  gönderen VikingSaga
 06.05.2015 - 12:46:30
the_dr yazdı:önce oturup teorik çalışıp sınıfını geçmeye çalışsan daha iyi sanki
Hocam avatarın iyi örnek teşkil etmiyor olsa da yazdıklarınlar örnek oluyorsun küçüklerine, kutluyorum.:)

Re:

#3196235  gönderen mdsiklo
 06.05.2015 - 12:54:54
Takılsınlar tabi.Epilepsili hastaya dokunduktan sonra abi bize de bulaşır mı?! diye üç buçuk atsınlar
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#3196626  gönderen the_dr
 06.05.2015 - 19:58:07
VikingSaga yazdı:
the_dr yazdı:önce oturup teorik çalışıp sınıfını geçmeye çalışsan daha iyi sanki
Hocam avatarın iyi örnek teşkil etmiyor olsa da yazdıklarınlar örnek oluyorsun küçüklerine, kutluyorum.:)
teşekkürler, eğer avatardan örnek alıp başlayacaksa doğal seleksiyona uğraması kaçınılmaz olur :)

Re:

#3196708  gönderen dr_adu
 06.05.2015 - 21:04:37
meslekten hemen soğuma ihtimali var , genelde intörnlüğe kadar tıp öğrencisi ayakları yerden kesik havalarda kendince bir rüya aleminde yaşıyor , 6. sınıfa kadar cerrah olcam kadın doğumcu olcam hayalleri olan tıp gençliği 6. sınıfda aziz milletimizle karşılaşınca ebesini tersten görüp temel bilimlere kaçcak yer arıyor ama onu da gururna yediremiyor :D
bu genelde hep böyle olmuştur , tabi gerçek ıntornluk yapılmayan unıversıteler hariç
Kullanıcı avatarı

Re:

#3196724  gönderen johncartermd
 06.05.2015 - 21:17:47
Bence acilden keyif alacak tek aday olabilir 1.sınıf öğrencisi.
Bi gazla tıp yazıp gelmiş
House izlemiş falan
Hiçbi şey anlamıyor bi aksiyon dönüyor
Ooo arrest gelmiiiiişş bi heyecan bi çarpıntı atağı ellerin birbirine dolaşması hafiften bi titreme

Bence disneylanda gitse bu kadar eğlenemez.
Kullanıcı avatarı

#3196770  gönderen dr_mocuishle
 06.05.2015 - 21:44:13
Tibbi olarak bi b.. katmaz ama motive eder...Ben acilde calisirken 1 lere sutur atmasini gosterirdim bi tanesi isi ilerletti ama o sene sinifta kaldi yani fazla kaptirmamak lazim
Kullanıcı avatarı
bakma sen burdaki yorumlara,
etraf ilerde ne idüğü belirsiz doktor kaynayacak o zamanlar biz hasta olduğumuzda senin gibi doktorlara ihtiyacımız olacak.
bütün hayatın mesleğin olmayacak şekilde ( gezme tozma eğlenme vs. yaparak ) hekimlikte en iyisi olmaya çalış.

hem diğer doktorlar içerisinde parmakla gösterilen , hem çok çok iyi paralar kazanabilen( ilerde sadece iyi doktorlar para kazanabilecek) hem de geleceğimizin teminatı olma adına...

takıl acile ,takıl ortamlara, takıl textbooklara, sırt çantanı al gez avrupaları, herşeyi yap.
ama dengeli yap emin ol herşey için fazlasıyla zamanın olacak...
başarılar.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: 1. Sınıf öğrencisinin acilde takılması?

#3196948  gönderen overcome
 07.05.2015 - 00:02:51
wolfpack yazdı:farmakoloji bilmeden fizyopatoloji bilmeden acilde napıcaksın...
Kesinlikle katılıyorum
Adam dikiş atar, diktiği katı bilmez. Kumaş dikmekten farkı ne bunun?
Hasta gelir tedaviye başlanır, ne yapıldığını anlamaz, iyi bir şey yapıyorlar galiba der

Allah aşkına gençler gidin gezin tozun eğlenin.