Çarşamba , Kasım 13 2019
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı

1. Sınıfta 85+ ortalama yapmak?

#2956179  gönderen supersamo48
 05.08.2014 - 17:32:11
Bir sene kaldım derslere hiç gitmedim adam akıllı not almadım ve sorulacak yerleri kaçırdım baya baya 56 ortalama şle kaldım. Şimdi ailemin yanına geçicem iyi bir ortalama yapmak istiyorum nasıl çalışmam lazım neler yapmam lazım sizce? Tabanım var konularda ve müfredat aynı bu sene önceki okulumla. :?:
En son supersamo48 tarafından 28.06.2015 - 21:36:19 tarihinde düzenlendi, toplamda 2 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2956198  gönderen spymed
 05.08.2014 - 18:00:26
İlk sınavdan yüksek alır kesin. Sonra yine yatış...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2956203  gönderen supersamo48
 05.08.2014 - 18:03:57
Vay arkadaş hiç mi destek yok :(
Kullanıcı avatarı

Re:

#2956211  gönderen wolwerine
 05.08.2014 - 18:14:48
Yapmadıklarını yap yaptıklarını yapma...

Re:

#2956212  gönderen tusiyer3434
 05.08.2014 - 18:16:08
bundan sonra 85 ortalama yapsan ne farkeder bir sene okulu uzatmışsın ..ben senin yerinde olsam ortalamaya kasmak yerine tusa abanırım çünkü sene kaybını ancak ilk sene tusu kazanarak telafi edersin
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re: 1. Sınıfta 85+ ortalama yapmak?

#2956253  gönderen drgoze
 05.08.2014 - 19:03:26
supersamo48 yazdı:Bir sene kaldım derslere hiç gitmedim adam akıllı not almadım ve sorulacak yerleri kaçırdım baya baya 56 ortalama şle kaldım. Şimdi ailemin yanına geçicem iyi bir ortalama yapmak istiyorum nasıl çalışmam lazım neler yapmam lazım sizce? Tabanım var konularda ve müfredat aynı bu sene önceki okulumla. :?:
Değerli hocam,
Fakülte yıllarını dolu dolu geçiren, ders ortalamaları daha iyi olan bir öğrenci genellikle TUS için de fazla zorlanmayacaktır. Ayrıca başarılı olmak her koşulda kazandırır, aksine kaybettirmez.. Kesinlikle çabalamaya değer diyebilirim ;)
Bu hedef doğrultusunda tabi hayatı çekilmez hale getirmemek gerek.. Ölçülü ve etkin performans öneriyorum. Öncelikle arkadaş çevresi bu hedefte çok belirleyici olacaktır. Dersleri yakın takip eden ve daha çok ders çalışmaya eğilimli bir arkadaş çevresinde sohbet dahi birşeyler öğretebiliyor kişiye..
Dersleri ön sıralarda ve mümkünse kişisel notlarınızla takip etmek en idealidir.. Ancak öğrenciliğin şanındandır, bazen dersleri asmak da gerekir :)
Genellikle bu kaçamaklar dışında katıldığınız dersleri akşamları hızlı tekrarlarla pekiştirmek gerekir. Notlar dışında, patoloji, farmakoloji, biyokimya gibi derslerde textbook okumaları da çok faydalı olacaktır.
Sınav öncesine hazırlık yapmak, sınav günü geldiğinde hangi kaynakalrdan tekrarınızı yapacağınızı belirlemiş olmak iyi notlar için bir diğer gerekliliktir. Ayrıca oyunu kuralına göre oynamayı da ihmal etmemek lazım.. Sınava yönelik daha spesifik notlar, üst sınıfların notları, önceki yıllarda çıkmış sorular gibi puanınızı yükseltecek pratik kaynaklardan da haberdar olmak bir diğer gerekliliktir.
Son olarak , başarının bir de şans yönü vardır ki... O da genel olarak bizim elimizde olmuyor :)
Başarılar dilerim..
Kullanıcı avatarı

#2956314  gönderen supersamo48
 05.08.2014 - 21:13:56
drgoze yazdı:
supersamo48 yazdı:Bir sene kaldım derslere hiç gitmedim adam akıllı not almadım ve sorulacak yerleri kaçırdım baya baya 56 ortalama şle kaldım. Şimdi ailemin yanına geçicem iyi bir ortalama yapmak istiyorum nasıl çalışmam lazım neler yapmam lazım sizce? Tabanım var konularda ve müfredat aynı bu sene önceki okulumla. :?:
Değerli hocam,
Fakülte yıllarını dolu dolu geçiren, ders ortalamaları daha iyi olan bir öğrenci genellikle TUS için de fazla zorlanmayacaktır. Ayrıca başarılı olmak her koşulda kazandırır, aksine kaybettirmez.. Kesinlikle çabalamaya değer diyebilirim ;)
Bu hedef doğrultusunda tabi hayatı çekilmez hale getirmemek gerek.. Ölçülü ve etkin performans öneriyorum. Öncelikle arkadaş çevresi bu hedefte çok belirleyici olacaktır. Dersleri yakın takip eden ve daha çok ders çalışmaya eğilimli bir arkadaş çevresinde sohbet dahi birşeyler öğretebiliyor kişiye..
Dersleri ön sıralarda ve mümkünse kişisel notlarınızla takip etmek en idealidir.. Ancak öğrenciliğin şanındandır, bazen dersleri asmak da gerekir :)
Genellikle bu kaçamaklar dışında katıldığınız dersleri akşamları hızlı tekrarlarla pekiştirmek gerekir. Notlar dışında, patoloji, farmakoloji, biyokimya gibi derslerde textbook okumaları da çok faydalı olacaktır.
Sınav öncesine hazırlık yapmak, sınav günü geldiğinde hangi kaynakalrdan tekrarınızı yapacağınızı belirlemiş olmak iyi notlar için bir diğer gerekliliktir. Ayrıca oyunu kuralına göre oynamayı da ihmal etmemek lazım.. Sınava yönelik daha spesifik notlar, üst sınıfların notları, önceki yıllarda çıkmış sorular gibi puanınızı yükseltecek pratik kaynaklardan da haberdar olmak bir diğer gerekliliktir.
Son olarak , başarının bir de şans yönü vardır ki... O da genel olarak bizim elimizde olmuyor :)
Başarılar dilerim..
Teşekkürler hocam güzel yorumunuz için :)

#2956495  gönderen ismailgulerMD
 06.08.2014 - 00:24:53
Sevgili kardeşim 90 la gecsende üst sınıftaki arkadaşların sana hep kalmış gözüyle bakacak ama sen yinede çalış tus dersanesine filan bedava gidersin belki
Ben 2. Sınıfta bi sene kaldım bede bu piskolojiyle 72 ort ile gectim ancak neye yaradı hiçbişey onlar 4 e geçti ben 3 üm
Sen sınıfını geçecek şekilde çalış yeni gelen 1. Sınıflara uyum sağla 2 ye gecenlerle bağını kopar kafanı topla hırs yap ama bence gereksiz
Ben 4 teki arkadaşlarımı geçmek için dahiliye kitabı okumaya başladım ama neye yarar ki ben hala 3 üm onlar hala 4 :roll: :roll:
Kullanıcı avatarı

#2956503  gönderen ellidokuznoktayetmis
 06.08.2014 - 00:46:12
Merhaba.
Tıp 1.sınıfta 56'yla dönem tekrarına kalan adam bi sonraki dönem 85 üstü ortalama yapabiliyorsa ben de tusta OMÜ spor hekimliği'ni kazanırım.
Kullanıcı avatarı

#2956526  gönderen chuaresma
 06.08.2014 - 01:39:36
ellidokuznoktayetmis yazdı:
Merhaba.
Tıp 1.sınıfta 56'yla dönem tekrarına kalan adam bi sonraki dönem 85 üstü ortalama yapabiliyorsa ben de tusta OMÜ spor hekimliği'ni kazanırım.
Challenge accepted !
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#2956551  gönderen tobirama
 06.08.2014 - 04:38:18
denial
anger
bargaining
depression
acceptance