Cumartesi , Aralık 5 2020
1. 2. ve 3. sinif ogrencilerine ozel...
Kullanıcı avatarı
konyatus yazdı:
28.08.2020 - 14:54:47
tedi yazdı:
27.08.2020 - 17:25:33
bir kaç devlet üniversinde İngilizce tıp, Türkçesinden düşük. işte vizyon budur.
vizyonlukla alakası yok çalıştığım kurumda adamlar nir üninin ingcesinden mezun dediği bana ing anlatamıyorlar dersler türkçe olarak geçiyor sınavlar desen hem ing hem türkçe bir arada
(yani başta ing parantez içinde türkçe soruları oluyor)

sadece marmara hacettepe ankara çapa cerrhapaşa medipol koç acıbadem gibi tıplarda ing yüksek onlarda da kesinlikle iyi ingilizce bilen hocaların girmesine öncelik veriyorlar ve dünyada da hepsi ilk 500deler

diğer fakültelerle karıştırmayın onların denkliği bile yok uluslararası düzeyde diğer ülkeler tıptan saymıyor

hatta üstteki saydığım fakülte dışından mezun olanlardan biri kanadaya başvurmuş hekimlik için dedikleri cümle sizin eğitiminiz hiçbir tıpla bir değil kanada da yeniden tıp fakültesi okumanız gerek demişler bu düzeyde çoğu ülke için
türkiye de akredite olmayan ingilizce tıp fakültesi yok sallama.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
tedi yazdı:
28.08.2020 - 15:57:08
konyatus yazdı:
28.08.2020 - 14:47:29
tedi yazdı:
28.08.2020 - 09:25:27
özel tıp fakültesine parayla kim gidiyor ya, zaman etkisini düşünerek 700-800 bin TL yatırım yapıyorsunuz, 10 yıllık hekim olacam paranım 10da 1ini görmedim, 100 yılda görürüm...
herkesi kendin gibi yurtiçinde çalışan gibi düşünme

özeller genelde amerikaya yolluyorlar medipol acıbadem koç ve diğerleri olsun 1yılda kazanacakları para çok iyi yatırım bence

4. sınıfta harvarda gönderiyorlar adamlar
https://utf.medipol.edu.tr/sayfa/4-sini ... ture=en-US

amaçları bu
yav he he çok iyi yatırım he. usmle sınavını en çok kazanan hacettepeden geçen sene. össyi kazanamayan adam parayla okuycak sonra sınav kazancak. sen ne anlatıon:)
parayla mı oraya girmek için bu yıl ilk 37 girilmesi gerek 554 puanla kapadı
37bin değil 37

mesela acıbadem %50 burs (tam burs ve %50 var sadece) 400den kapadı sıralama olarak bu öğrencilerden bahsediyoruz ya da koç tıp(tam burs ya da %50 alıyor) 2binden kapatıyor

öyle 10binin dışındakiler değiller

rober kolej gibi düşünün adamlar full çekiyor ama para ödüyorlar ona rağmen

eskide kaldı eski dönem şimdi daha iyiler
Kullanıcı avatarı
Geukbay yazdı:
28.08.2020 - 16:14:59
şöyle söyleyeyim pakistalının ingiltere'de uzmanlığa kabulü daha kolay.
tam bir cahillik cümlesi.

pakistanlı doğduğu gün ingiltere kültürü ile yoğrulur, plab hayali ile tutuşur.

have you heard about birleşik krallık, kolonizasyon vs?
Kullanıcı avatarı
:roll:
konyatus yazdı:
28.08.2020 - 16:18:53
tedi yazdı:
konyatus yazdı:
28.08.2020 - 14:47:29

herkesi kendin gibi yurtiçinde çalışan gibi düşünme

özeller genelde amerikaya yolluyorlar medipol acıbadem koç ve diğerleri olsun 1yılda kazanacakları para çok iyi yatırım bence

4. sınıfta harvarda gönderiyorlar adamlar
https://utf.medipol.edu.tr/sayfa/4-sini ... ture=en-US

amaçları bu
yav he he çok iyi yatırım he. usmle sınavını en çok kazanan hacettepeden geçen sene. össyi kazanamayan adam parayla okuycak sonra sınav kazancak. sen ne anlatıon:)
37bin değil 37

mesela acıbadem %50 burs (tam burs ve %50 var sadece) 400den kapadı sıralama olarak bu öğrencilerden bahsediyoruz ya da koç tıp(tam burs ya da %50 alıyor) 2binden kapatıyor

okuduğunu anlama dersi, parayla diyorum.
tedi yazdı:
28.08.2020 - 15:59:26
konyatus yazdı:
28.08.2020 - 14:54:47
tedi yazdı:
bir kaç devlet üniversinde İngilizce tıp, Türkçesinden düşük. işte vizyon budur.
vizyonlukla alakası yok çalıştığım kurumda adamlar nir üninin ingcesinden mezun dediği bana ing anlatamıyorlar dersler türkçe olarak geçiyor sınavlar desen hem ing hem türkçe bir arada
(yani başta ing parantez içinde türkçe soruları oluyor)

sadece marmara hacettepe ankara çapa cerrhapaşa medipol koç acıbadem gibi tıplarda ing yüksek onlarda da kesinlikle iyi ingilizce bilen hocaların girmesine öncelik veriyorlar ve dünyada da hepsi ilk 500deler

diğer fakültelerle karıştırmayın onların denkliği bile yok uluslararası düzeyde diğer ülkeler tıptan saymıyor

hatta üstteki saydığım fakülte dışından mezun olanlardan biri kanadaya başvurmuş hekimlik için dedikleri cümle sizin eğitiminiz hiçbir tıpla bir değil kanada da yeniden tıp fakültesi okumanız gerek demişler bu düzeyde çoğu ülke için
türkiye de akredite olmayan ingilizce tıp fakültesi yok sallama.
yok akredite ile bu farklı adamlar kabul etmiyor diyor ki ilk 500de bile değil akredite ilgilendirmiyor adamları herkes akredite alıyor almayan fakülte yok

mesela almanya bile kp li alırız diyordu o fakültelere eskiden şimdi 4-5 devlet fakültesi dışında kesinlikle almanyada tıp eğitimi alınması gerekli diyor

artık değişti o dönemler dünyadaki yerlerine bakıyorlar önüne her gelen fakülte öğrencisi çıkamıyor

zaten o sebepten baya düştü bakınız ilk 3-4bindeki fakültelere kımıldama yok hep aynı sıralama nerdeyse ama o şartları sağlamayan diğer fakülteler arasında puan ve sıralama olarak baya uçurum var

eskidendi tüm tıplar ilk sıraya yazılması şimdi belli fakülteler dışında yok
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
tedi yazdı:
28.08.2020 - 16:22:17
:roll:
konyatus yazdı:
28.08.2020 - 16:18:53
tedi yazdı:

37bin değil 37

okuduğunu anlama dersi, parayla diyorum.
parayla da bursla da her 2siyle birlikte

ama parayla olanlar da dereceye girmesi gerek

parası olana para yani parası olmayan anadolu bursiyeri gibi çeşitli burslarla destek sağlayarak
Kullanıcı avatarı
tedi yazdı:
28.08.2020 - 16:21:31
Geukbay yazdı:

......................., kabulü diyorum okuman yok mu?
Kullanıcı avatarı
Geukbay yazdı:
28.08.2020 - 20:17:54
tedi yazdı:
28.08.2020 - 16:21:31
Geukbay yazdı:

......................., kabulü diyorum okuman yok mu?
sen kimi kabul edersin, turist görünce kaçan anadolunun bıçkın delikanlısını mı, yoksa yıllarxa sömürdüğün ve kültürünü empoze ettiğin koloni ülkesinden gelen köleyi mi?

boşluğu doldur bakalım. şaka bir yana hindular ve pakiler çok daha başarılı ve kolay adapte oluyor, gerek kültürleri, gerek ilkokuldan beri bu nedenle yetişmeleri, günde 18 saat ders çalışan tipler, telegramda gelin görün. NHSin yarısı hindu, paki. ingiliz hekimlerin en büyük hayali amerikaya gitmek. çinlilerden daha üstünüz onların dil problemi çok yoğun.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
tedi yazdı:
yabancı dil ile eğitim sömürge ülkelerinde var olan ve övülen bir şeydir.
gelişmiş ülkelerde yabancı dilde eğitimden utanılır genelde.

bknz. almanya, ingiltere, japonya (evet yaşadım, gördüm, tecrübe ettim.)

finlandiyada yaşlısından gencine her meslek grubundan finler ana dili gibi ingilizce bilmesine rağmen ingilizce kelimeleri dahi günlük hayatta kullanmazlar. (fin arkadaşım kültürlerini anlatmıştı.)

yabancı dil eğitimi ile yabancı dilde eğitim birbirine tamamen tezat şeylerdir.
dil eğitimi muhakkak olması gereken, zorunlu bir meseledir.
fakat eğitimin yabancı dile dönmesi üçüncü dünya ülkelerini ve vatandaşlarını sevindirebilir ancak.

kısaca...
işte vizyon budur.

(ingilizcesi B1, almancası ana dil seviyesinde olan biriyim. yazdıklarımı "ingilizce bilmiyor, yarası var gocunuyor." şeklinde değil, mümkünse iki nezih insanın konuşması şeklinde değerlendirmenizi tavsiye ederim.)
Eskiden 10-11 bine kadar tıp 14-15 bine kadar eczacılk-diş olurdu. 15 binden sonrasına perifer dahil bu 3 bölüme yerleşemezlerdi. Şimdilerde 20bine devlet üniv tıp var. Kontenjanları çok artirdilar, keşke biraz azaltsalar bundan sonra
Kullanıcı avatarı
NoFreakingWay yazdı:
10.10.2020 - 11:32:00
tedi yazdı:
yabancı dil ile eğitim sömürge ülkelerinde var olan ve övülen bir şeydir.
gelişmiş ülkelerde yabancı dilde eğitimden utanılır genelde.

bknz. almanya, ingiltere, japonya (evet yaşadım, gördüm, tecrübe ettim.)

finlandiyada yaşlısından gencine her meslek grubundan finler ana dili gibi ingilizce bilmesine rağmen ingilizce kelimeleri dahi günlük hayatta kullanmazlar. (fin arkadaşım kültürlerini anlatmıştı.)

yabancı dil eğitimi ile yabancı dilde eğitim birbirine tamamen tezat şeylerdir.
dil eğitimi muhakkak olması gereken, zorunlu bir meseledir.
fakat eğitimin yabancı dile dönmesi üçüncü dünya ülkelerini ve vatandaşlarını sevindirebilir ancak.

kısaca...
işte vizyon budur.

(ingilizcesi B1, almancası ana dil seviyesinde olan biriyim. yazdıklarımı "ingilizce bilmiyor, yarası var gocunuyor." şeklinde değil, mümkünse iki nezih insanın konuşması şeklinde değerlendirmenizi tavsiye ederim.)
Ben de muasır medeniyetlerden İsveç, Karolinska'da (KIND) bulundum. Bütün dersler, aradaki sunumlar, makaleler ingilizce olarak yapılıyor. Kimsenin utandigini görmedim. Butun literatür ingilizce psikiyatri alaninda. Karolinskadan çıkan bütün dergiler İngilizceydi. Ne diyim size başarılar vizyonda.