Salı , Kasım 12 2019
Askerlik ve tus hakkında....

Re: askerlik tecili

#3930170  gönderen furion07
 28.06.2017 - 08:03:31
cesurtete yazdı:Tezli yuksek lisansa kayit yaptirdim. Sonrasinda ders kaydi fln yaptirmadim. 2020 ye kadar tecil gorunuyor. 4 donem basarisiz olunca okuldan atabiliyolar diye biliyorum. Hic ders kaydi falan yaptirmasam 4 donemden once atabilirler mi ???
hocam tezli yüksek lisansta derse gitmeyince ilk dönemden ilişik kesmiyorlar mı yanlış mı biliyoruz? Eğer dediğiniz gibi oluyorsa kimse 1.5 sene tecil için 10.000 lira vermez tezsiz yüksek lisansa ales ve yds ile girer bir tezli y.lisansa derse de gitmez 3 yıl 4 ay tecil olur kafadan .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#3930175  gönderen drmacik
 28.06.2017 - 08:38:54
nurullahs yazdı:
drmacik yazdı:ben 1.5 sene kaçak gezzdim. askeriye ye tsm tarafından dr olarak görevlendirildim. oranın komutanı sağolsun baya iyi bi insandı. o bölgede sıkıntı yaşamadım.

kimlik sorgusuna girme ded ibişey olursa beni ara demişti.

tabi bu sırada herhangi bir otelde falan kalmadım tatile gitmedim .

bakaya kalırsan sonra cezası falan oluyo dediler. sonra tusu kazandım falan. o dedikleri cezada 2 senedir gelmedi.
bakaya kalmış biri tus ile kazandığı yere başlayabiliyor mu? başlangıç için askerlik durum belgesi istiyorlar sonuçta..
bana bir sonraki dönem için celp kağıdı verdiler. ben de aldım o evrağı üniversiteye kayıtta verdim. sonra onlar uğraştı. bi sıkıntıda olmadı.

bıu arada askerlik para cezam da gelmiş. yaklaşık 16 aya 1070 tl
Kullanıcı avatarı

#3930293  gönderen cesurtete
 28.06.2017 - 10:40:09
furion07 yazdı:
cesurtete yazdı:Tezli yuksek lisansa kayit yaptirdim. Sonrasinda ders kaydi fln yaptirmadim. 2020 ye kadar tecil gorunuyor. 4 donem basarisiz olunca okuldan atabiliyolar diye biliyorum. Hic ders kaydi falan yaptirmasam 4 donemden once atabilirler mi ???
hocam tezli yüksek lisansta derse gitmeyince ilk dönemden ilişik kesmiyorlar mı yanlış mı biliyoruz? Eğer dediğiniz gibi oluyorsa kimse 1.5 sene tecil için 10.000 lira vermez tezsiz yüksek lisansa ales ve yds ile girer bir tezli y.lisansa derse de gitmez 3 yıl 4 ay tecil olur kafadan .
1-Tezli yüksek lisans programını bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırılmadığına bakılmaksızın dört yarıyılda ders dönemini, en çok altı yarıyılda ise tezi tamamlayamayanların,

2-Tezsiz yüksek lisans programını bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç, her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın en çok üç yarıyılda tamamlayamayanların,

3-Doktora programlarına tezli yüksek lisans derecesi ile kabul edilenlerden dört yarıyılda ders dönemini, lisans derecesi ile kabul edilenlerden ise altı yarıyılda ders dönemini, ayrıca bilimsel hazırlıkta geçen süre hariç olmak üzere tezli yüksek lisans derecesi ile kabul edilenlerden her dönem için kayıt yaptırıp yaptırmadığına bakılmaksızın on iki yarıyılda; lisans derecesi ile kabul edilenlerden de on dört yarıyılda bitiremeyenlerin,

İLİŞİKLERİ KESİLECEKTİR.
20 nisan 2016 lisansustu yonetmeligi. Bundan oncesinde atilma kalkmisti diye biliyorum hatta. Alese girmek, belli sartlari saglamak ve takip edip bir yuksek lisansa basvurmak zor gelenler veriyordur 6~10 bin tl. Yoksa bedava uzatan da var benim gibi.

#3931693  gönderen feuer38
 29.06.2017 - 10:22:47
brhmklvz1907 yazdı:Ben 6. bölgede tsm hekimiyim.Benim tecil 30 haziranda bitiyordu.Haziran başında bu formu halk sağlığına yolladım.(https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct= ... wg&cad=rja) hizmetine ihtiyaç duyulan personel yazınca nette ilk gelen 28-29 maddelik bir form.Bunun yanında kimlik fotokopisi, elle hizmet ihtiyacına yönelik askerliğin bir yıl tecil edilmesini isteyen bir dilekçe ve şubeden alınmış ıslak imzalı askerlik durum belgesi gerekiyor.Bu dört belgeyi çalıştığın kurum bakanlığa yolluyor. 15 20 gün içinde e devlet bile düzeliyor...
dilekceyi halk saglıgına mı yazdınız?

#4044016  gönderen erhan126
 11.01.2018 - 14:45:34
brhmklvz1907 yazdı:
27.06.2017 - 21:30:10
Ben 6. bölgede tsm hekimiyim.Benim tecil 30 haziranda bitiyordu.Haziran başında bu formu halk sağlığına yolladım.(https://www.google.com.tr/url?sa=t&rct= ... wg&cad=rja) hizmetine ihtiyaç duyulan personel yazınca nette ilk gelen 28-29 maddelik bir form.Bunun yanında kimlik fotokopisi, elle hizmet ihtiyacına yönelik askerliğin bir yıl tecil edilmesini isteyen bir dilekçe ve şubeden alınmış ıslak imzalı askerlik durum belgesi gerekiyor.Bu dört belgeyi çalıştığın kurum bakanlığa yolluyor. 15 20 gün içinde e devlet bile düzeliyor...
Hocam ben de 6. bölgede aile hekimiyim.Aynı işlemleri ben de yapacağım.19 Hazirana kadar tecilliyim yüksek lisansa kayıtlıyım.Sorum şu:ben şimdiden başvuru yapmalı mıyım ya da tecilimin bitmesine bir ay kala mı yapmalıyım,yüksek lisanstan dolayı tecilli olmam bu işlemi yapmaya engel mi?