Salı , Ağustos 20 2019
Klinikler hakkında sorular, klinikleri tanıyalım v.s...

Diyarbakır Gazi Yaşargil E.A.H Acil

#4137546  gönderen lebut
 06.07.2018 - 18:50:41
Uzmanlık eğitimi vermeye bu sene yetkilendirilen klinik.
2 doçenti, 13 uzmanı var.
Resusitasyon (kırmızı alan), Travma, Sarı-Yeşil Alan ve gözlem ünitelerinden oluşuyor. Sarı-Yeşil alan dışında Uzmanlar bulunuyor. Sarı-yeşilde yeteri kadar pratisyen hekim bulunuyor.
Toplam hasta sayısı ortalama günlük 750-1000 arasında değişiyor.
Yıllık eğitim planına göre Haftada bir gün toplantı salonunda eğitim günü var.
Diyarbakır ve Çevre İller için referans sayılabilecek bir merkez. Her türlü vaka geliyor.
Ambulans yoğunluğu fazla.
Klinikten drenaj hızlı sağlanıyor, hasa takibi 24 saati geçmiyor. konsültasyonlar ve yatışlar hızlı.
Acile ait 2 adet USG cihazı, video laringoskop, flexible bronkoskop vs gibi çoğu yerde olmayan teknik imkanlara sahip. trombolitik, kateter, toraks tüpü, intraosseöz yol, her tür sütür, atel, omuz reduksiyonu vs acilde öğrenebileceğiniz uygulamalar..
Nöbet sayıları henüz kesin değil ama hocalar ilk gelecek asistanları küstürmeyi düşünmüyorlar :)
Klinik içi iletişim iyi, sorunlu kimse yok.

Re: Diyarbakır Gazi Yaşargil E.A.H Acil

#4295934  gönderen Kazım7256
 07.08.2019 - 20:55:10
Mrb eşimin penisilin ve Sefalosporin grubu ilaçlara karşı alerjisi var .Muayene etmem lazım .Mhrs den doğrudan randevu verilmiyor.Batmandan geleceğim için ilk önce ilgil dallardan birinde dahiliye,Göğüs hastalıkları ve Cildiye polikliginin birinde muayene olduktan sonra ancak imunoloji ve alerji polikliniğine gitmemiz gerekiyormuş.Ancak Dahiliye polikliniğine randevu aldım randevum iptal edildi. Acilen alerji testleri mutlaka yapmam gerekir .Yardımlarınız için arz ederim .
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4295958  gönderen Lokmanhekim006
 07.08.2019 - 21:47:40
Kazım7256 yazdı:
Mrb eşimin penisilin ve Sefalosporin grubu ilaçlara karşı alerjisi var .Muayene etmem lazım .Mhrs den doğrudan randevu verilmiyor.Batmandan geleceğim için ilk önce ilgil dallardan birinde dahiliye,Göğüs hastalıkları ve Cildiye polikliginin birinde muayene olduktan sonra ancak imunoloji ve alerji polikliniğine gitmemiz gerekiyormuş.Ancak Dahiliye polikliniğine randevu aldım randevum iptal edildi. Acilen alerji testleri mutlaka yapmam gerekir .Yardımlarınız için arz ederim .
Acilden giriş yapıp işlerinizin daha hızlı hallolacağını düşünmenizin İnternete yansıması olarak acil başlığına yazdığınızı düşünüyor ve hayrete düşürüyorum. Bel fıtığı için acilde daha hızlı çektiririm diye acile emar çektirmeye gelen hastalarımı hatırlattı. Daha neler olacak? :lol: :mrgreen:

#4295988  gönderen circadian
 07.08.2019 - 23:52:48
Kazım7256 yazdı:
Birinin çıkıp “Tamam gelin ben hallederim” demesini mi bekliyorsunuz? 8O
Elini kolunu sallayanın üye olmasına şaşırmıyorum artık. İsteyen herkes en yakındaki hastaneye gidip sağlık personelini darp edebilir, öldürebilir. Kapıdan rahatlıkla giriliyor sonuçta. Buraya neden ulaşılamasın değil mi.

#4296268  gönderen Kazım7256
 08.08.2019 - 21:58:33
İkinci hekimin verdiği cevap son derece insanı hayrete düşürüyor.Ben sadece eşimin acilen bu testlerin yapılması için yardımlarınızı bekliyorduk.Belki siz durumun farkında olmayabilirsiniz o ilaç grubunda 1 dk yanlız serum verildi .Sağlık ocağında verildi için biz şanslıydık.Eğer evde yapılsaydı daha kötü sonuçlar doğurabilirdi.Batman bölge hastanesi bu testlerin yapılması gerektiğini söyledi. Üstüne aile hekimimizde her zaman diyor geç kalmayın.Bu testleri yaptırın.Ben şahsım olarak hiç bir zaman bir sağlık çalışanını şiddet maruz bırakmadım hicbir zaman yanlışa olamadım.Konuyu bu şekilde irdelemekte yanlış bir tutumdur bilmenizde yarar vardır.Sizden beklentim yardımda bulunmanızdi iyigeceler.

#4296302  gönderen drcbklyn
 09.08.2019 - 00:25:11
Kardes burdan islerini hal edemezsin. Boyle bir sey dunyanin hic bir yerinde yok ayrica muayene olmak istiyorsan randevu alip muayeneye gideceksin. O sekil problemine çozum bulacaksin..
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4296303  gönderen drcbklyn
 09.08.2019 - 00:26:46
Kazım7256 yazdı:
08.08.2019 - 22:11:48
O zaman acil de mı ilk olarak muayene olalım.
Acilden işini hal edemezsin. Acil bu tur saglik problemlerine bakmaz. Gogus yada dahiliye gibi bir bransa randevu alıp ordan alerji ve immunolojiye sevk edileceksin , o sekil muayene olabilirsin sadece

#4296324  gönderen circadian
 09.08.2019 - 08:36:23
Kazım7256 yazdı:
08.08.2019 - 21:58:33
İkinci hekimin verdiği cevap son derece insanı hayrete düşürüyor.Ben sadece eşimin acilen bu testlerin yapılması için yardımlarınızı bekliyorduk.Belki siz durumun farkında olmayabilirsiniz o ilaç grubunda 1 dk yanlız serum verildi .Sağlık ocağında verildi için biz şanslıydık.Eğer evde yapılsaydı daha kötü sonuçlar doğurabilirdi.Batman bölge hastanesi bu testlerin yapılması gerektiğini söyledi. Üstüne aile hekimimizde her zaman diyor geç kalmayın.Bu testleri yaptırın.Ben şahsım olarak hiç bir zaman bir sağlık çalışanını şiddet maruz bırakmadım hicbir zaman yanlışa olamadım.Konuyu bu şekilde irdelemekte yanlış bir tutumdur bilmenizde yarar vardır.Sizden beklentim yardımda bulunmanızdi iyigeceler.
Bu testler 24 saat içerisinde yapılmazsa ölüm veya sakatlık durumu gelişebilir mi? Hayır. O zaman acil değil. İlaçtan uzak durulsun yeter. Ee bunu da aile hekimi söylemiştir zaten. Daha nasıl bir beklentiniz var gerçekten anlamıyorum.
Buranın bir tıbbi danışma veya işlem hızlandırma platformu olmadığını bilmenizde yarar var. Yazdığınız yere bir bakın. Adam tercih etmeyi düşünecekler için bölüm tanıtımı yapıyor. İkinci mesaj “hocam bizimki de eeeaaacilll” 🤷🏻‍♂️
Kullanıcı avatarı

#4296356  gönderen mhurkan
 09.08.2019 - 10:57:40
Kazım7256 yazdı:
Yanlış yerdesiniz. :wink:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009