Cumartesi , Ekim 19 2019
Yeni paylaŞım ortamımız...

• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
Kullanıcı avatarı

#275824  gönderen zeynepnur
 07.08.2007 - 11:29:52
Paradize yazdı:Burada da herkesler birbirine aşık,biraz dallas biraz yalan rüzgarı biraz da ıhlamurlar altında havası seziyom,yakında drtus altında diye bi dizide siz çekin walla yakışır muhaha
elindeki belgeleri yanlışlıkla Dr Tus basınına sızdırsana:)

#275826  gönderen tsqw
 07.08.2007 - 11:30:34
Nadia Camukova'ya aşıgım dünyanin en zeki kadini
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#276935  gönderen Paradize
 08.08.2007 - 23:08:46
zeynepnur yazdı:
Paradize yazdı:Burada da herkesler birbirine aşık,biraz dallas biraz yalan rüzgarı biraz da ıhlamurlar altında havası seziyom,yakında drtus altında diye bi dizide siz çekin walla yakışır muhaha
elindeki belgeleri yanlışlıkla Dr Tus basınına sızdırsana:)
içinde bende yanarım :D olmaz :D
Kullanıcı avatarı

mrb

#276942  gönderen sadogru
 08.08.2007 - 23:23:29
mrb paradise
yukardaki palabıyık seninkimi yoksa :)
Kullanıcı avatarı

#276966  gönderen maniacc
 09.08.2007 - 00:23:34
en güzel aşk biçimi..her ne kadar platonik olmasa da hislerim..

yine de tek geçerim platoniği :P
Kullanıcı avatarı

#276972  gönderen drvesves
 09.08.2007 - 00:46:50
ben hayatımda bir kisiye asik oldum sadece ve basta platonik degildi ama sonradan platonik oldu.2 sene karsilikli ve 2 sene platonik,4 senedir asigim.cok ugrastim dönmüyor.....
Kullanıcı avatarı

#276996  gönderen zeynepnur
 09.08.2007 - 07:55:13
drvesves yazdı:ben hayatımda bir kisiye asik oldum sadece ve basta platonik degildi ama sonradan platonik oldu.2 sene karsilikli ve 2 sene platonik,4 senedir asigim.cok ugrastim dönmüyor.....
ÖNCE PLATONİK OLUP ONDAN SONRA GERÇEK OLMUYOR MU
SİZ SIRAYI KARŞITIRMIŞSINIZ :lol:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#277096  gönderen anjiyo
 09.08.2007 - 13:44:22
ee şimdi ben burda sölersem oda beni görecek mi :D
zeki müren de bizi görcek mi :D
Kullanıcı avatarı

#277474  gönderen Ekmen
 09.08.2007 - 22:30:10
belizzz yazdı:
Ekmen yazdı:
abzeh yazdı:konuyu kapatmak istemissin ama son bisey
cerkesler turklere kiz vermemekle ovunmez sadece bizim yetistigimiz ortam size uymuyor yani kulturel farklilik, gerci artik eskisi gibi kati degiliz araya karismalar oluyor :)
yine de ilk tercih cerkez birinin olmasi :wink:

sana kolay gelsin ne diyim :D
Nasıl bir ortam farklılıgı war anlamadım abzeh aynı mahellede büydgm çerkez arkadaşlarım war evlerine girdigim bizim evimize giren.. Sadece yemekleriniz farklı şipsiğ(çok lezzetlidr) Bide yöresel oyunlarınız..
OLablr karşı deglm.. Buna vermez vermezler zorLamı?

ŞULEĞUNIER MAŞÖP, ZEKHANEME ŞÖĞEKOSEJİREP

Drmryem abla senin arkadaşın erkek arkadaşı alevi onlar müslüman diillerki din farklılıgndan dolayı istememişlerdir büyük ihtimal...
kim demiş aleviler müslaman değil diye! etrafınızda gördüğünüz birkaç kişiye bakarak ya da kulaktan dolma şeylerle genelleme yapmayın lütfen.insanların müslüman olup olmadığına karar verecek olan sizler değilsiniz,bir insan ben müslümanım diyorsa kimseye laf söylemek düşmez.biraz daha hassasiyet lüfen.
belizz benden iimi bileceksin alalaa aleviler peygamberi olarak Hz. ali yi göryolar ve şehadet getirken bile

Muhameden Resulaallah demiyolar aliyyul azim diyolar
ve düşünceleri Hz.Ali'nin haksızlıga ugradıgı ve O'nun peygamber oLması gerektigi..

Hatayda aleviler çok hatta çogu alevi diyeblrm ve düşünceleri budur..
Kullanıcı avatarı

#277525  gönderen belizzz
 09.08.2007 - 22:59:07
Ekmen yazdı:
belizzz yazdı:
Ekmen yazdı: Nasıl bir ortam farklılıgı war anlamadım abzeh aynı mahellede büydgm çerkez arkadaşlarım war evlerine girdigim bizim evimize giren.. Sadece yemekleriniz farklı şipsiğ(çok lezzetlidr) Bide yöresel oyunlarınız..

Drmryem abla senin arkadaşın erkek arkadaşı alevi onlar müslüman diillerki din farklılıgndan dolayı istememişlerdir büyük ihtimal...
kim demiş aleviler müslaman değil diye! etrafınızda gördüğünüz birkaç kişiye bakarak ya da kulaktan dolma şeylerle genelleme yapmayın lütfen.insanların müslüman olup olmadığına karar verecek olan sizler değilsiniz,bir insan ben müslümanım diyorsa kimseye laf söylemek düşmez.biraz daha hassasiyet lüfen.
belizz benden iimi bileceksin alalaa aleviler peygamberi olarak Hz. ali yi göryolar ve şehadet getirken bile

ve düşünceleri Hz.Ali'nin haksızlıga ugradıgı ve O'nun peygamber oLması gerektigi..

arkadaşım kimi kime anlatıyorsun? ben Aleviyim :D senin dediklerin doğru olsa bile o insanlara müslüman değiller diyemezsin,kendileri değiliz demedikleri sürece,dinimizde böyle değil midir bu? (ayrıca bizim de peygamberimiz Hz. Muhammed ve herkes gibi şahadet getiriyoruz,Hz.Ali yi ise her müslüman sevmeli zaten)
Kullanıcı avatarı

#277569  gönderen maniacc
 09.08.2007 - 23:56:12
Ekmen yazdı:
belizzz yazdı:
Ekmen yazdı: Nasıl bir ortam farklılıgı war anlamadım abzeh aynı mahellede büydgm çerkez arkadaşlarım war evlerine girdigim bizim evimize giren.. Sadece yemekleriniz farklı şipsiğ(çok lezzetlidr) Bide yöresel oyunlarınız..

şimdi sen kimsin ?
din profesörü mü ?

cahilin önde gidenisin bence..kulaktann dolma bilgilerle yada gördüğün 3-5 örnekle tüm alevileri zan altında bırakamazsın !

bende aleviyim ve müslümanım!
alevileri hiç biryerde sindiremedikleri gibi bir de böyle saçma sapan iftiralar atmıyorlar mı sinir oluyorum ?!

açın okuyun öğrenin araştırın böyle yobaz gerikafalı kalmayın !
Kullanıcı avatarı

#277580  gönderen ceren_n
 10.08.2007 - 00:08:56
maniacc yazdı:
Ekmen yazdı:
belizzz yazdı: kim demiş aleviler müslaman değil diye! etrafınızda gördüğünüz birkaç kişiye bakarak ya da kulaktan dolma şeylerle genelleme yapmayın lütfen.insanların müslüman olup olmadığına karar verecek olan sizler değilsiniz,bir insan ben müslümanım diyorsa kimseye laf söylemek düşmez.biraz daha hassasiyet lüfen.

şimdi sen kimsin ?
din profesörü mü ?

cahilin önde gidenisin bence..kulaktann dolma bilgilerle yada gördüğün 3-5 örnekle tüm alevileri zan altında bırakamazsın !

alevileri hiç biryerde sindiremedikleri gibi bir de böyle saçma sapan iftiralar atmıyorlar mı sinir oluyorum ?!

olay nerelere gelmiş.inanmıyorum ya.herseferinde aleviliği bilmeyen anlamayan cahilce konuşan insanlara cevap vermicem diorum ama dayanamıyorum :twisted: :twisted:
arkadaşlar siz hiçmi tarih bilmiyorsunuz.yada aleviler müslüman değildir demenizde sağlam dayanaklarınız varmı acaba...
bikaç örnek isize evet aleviler hz.aliyi çok severler..tıpkı peygambeirmiz gibi...allahın aslanı dermiş hz aliye..öyleki müslümanlığı ilk kabul eden hz alidir...peygamberimizin kzıyla evlendirdiği kişidir...böyle birini peygamberimizin bile çok sevdiği birini aleviler seviyor die müslüman olmamaklamı suçluyorsunuz..günden güne daha komik şeyler duyuyorum.bak bunu yeni duydum mesela.demek aleviler hz ailiyi peygamber olarak kabul edio ha.. ee başka ne var :D :D
eğer birşeyler söylüyorsanız arkasına dayanabileceğiniz sağlam sebepleriniz olsun eğer yoksa çernenizi kaapayın..ve çok merak ediorsanızda biraz araştırın..deve olayını mesela...yada hz alinin şehit edilişini..hani namaz kılarken hançerlenemn buna rağmen namaz kılmayı bırakmayan kişiyi bi araştırın ve böyle bi insanı seven insana nasıl müslüman değil dersiniz utanın ya..yezid müslümandı dimi..o kadar ii müslümandıki diğer bbir müslümanın kafasını kesti hasn gibi hüseyin gibi.gerçekten çok ayıp...
cahil insanlar değilsiniz neden sadece etrafta duyduğunuz şeylere körü körüne inanıosunuz bir daynağonız bile yokken ..yazık çok yazık
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#283041  gönderen Ekmen
 19.08.2007 - 01:17:17
maniacc yazdı:
Ekmen yazdı:
belizzz yazdı: kim demiş aleviler müslaman değil diye! etrafınızda gördüğünüz birkaç kişiye bakarak ya da kulaktan dolma şeylerle genelleme yapmayın lütfen.insanların müslüman olup olmadığına karar verecek olan sizler değilsiniz,bir insan ben müslümanım diyorsa kimseye laf söylemek düşmez.biraz daha hassasiyet lüfen.

şimdi sen kimsin ?
din profesörü mü ?

Ben hatayda gördüklerimi söylüyorm.. Bana Alevi arkadaşlarımıın deedigi bu din proföserü felan degilim..

Ben burdan bu sonucu cıkardım bütün aleviler aynı görüşte degilmiş..
Kullanıcı avatarı

#303068  gönderen guashe
 15.09.2007 - 05:23:59
ya tamam platoniğim ama.. insan boşuna olmas ki platonik!!! o yanak okşamalar da nedir yani!!! çok pis platonik :(
Kullanıcı avatarı

#303078  gönderen drwera
 15.09.2007 - 09:50:40
İlk okuldaydım.Adı aşkmıydı onuda bilmiyorum.Sınıfın en çirkin oğlanıydı.Korkunç giyiniyordu..Hata facia bir tipti adın Harundu..Ama en zekisiydi..Zekası beni etkiliyordu.Onunla yarış içinde olmaktan büyük haz duyuyordum..En kötüsü öğretmenimiz annemdi..İlk başlarda birlikte oturuyorduk ama sonra annem bizi ayırdı..Aşık olduğum için değil tabiki..İkimizde sınıfın en iyileriydik bizden daha kötülerle oturttu ki onlara faydamız olsun diye..
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10