Pazartesi , Ekim 21 2019
Yeni paylaŞım ortamımız...

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10
Kullanıcı avatarı

#272122  gönderen drmrym
 31.07.2007 - 16:06:58
Ekmen yazdı:OLmazzmıı?

BUrda çerkezlerin takıldığı bir cafe war.. Tüm çerkez kızları felan oraya gider oraya takılırr.. Orayı düşün:)
:lol: :lol:

yok ya abaza derken ben bi ırk olan abazalardan bahsettim :lol: senin anladığın gibi diil yani :lol:
Kullanıcı avatarı

#272127  gönderen Ekmen
 31.07.2007 - 16:11:50
Onlardada Çok war:d
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#272144  gönderen zeynepnur
 31.07.2007 - 16:39:49
Ekmen yazdı:Bu arada bişey daha eklemeq istyrm

Ben hataylıyım medeniyetlerin buluştugu yerden.. Buralarda bir söz war..

Aleviden kız alma ama kız wer:D

ErkekLeri çok sadık oLr..
kim demişse yanlış demiş
sadıklık konusunda hiçbir tarafa sözüm yok fakat
inanışlar çok farklı çokkk
Kullanıcı avatarı

#272161  gönderen Ekmen
 31.07.2007 - 17:09:34
Tabi hepsi için geçerli degil..
Kullanıcı avatarı

#272224  gönderen drmrym
 31.07.2007 - 18:12:00
onlarda kendi içlerinde ayrılıyorlar mı?
Kullanıcı avatarı

#272312  gönderen esraaa
 31.07.2007 - 19:57:53
drmrym yazdı:konuyu kapatmak istemişsiniz ama bence bu konu platonik aşk konusundan daha ilginç ....
bazı toplumlarda bu kesin şart oluyor bi arkadaşım alevi biri ile çıkıyordu aileler çok ii anlaşıyorlardı ama evlilik konusunda kızın ailesi kesinlikle kararlı
kültürel anlaşmazlıkların olabileceği konusuna katılıyorum doğuda da böyledir genelde kızlarını kendi memleketlerinden birilerine vermek isterler ama ırkçılık boyutunda diildir bu ya da mutlak değildir öyle olması tercih edilir çerkezlerde de sanırım böyle ...... neyse ortadoxinadan bekliorusssss hala yazı dizisinin yeni konusu olarak :d

buarada çerkezlerle abazaların bi yakınlıkalrı var mı?
Abazalar ve Adigeler'e Türkiye'de genel olarak Çerkes denilmektedir.Abazalar ve Adigeler ana vatanları Kuzey Kafkasya olan akraba halklardır.

Daha kapsamlı bilgi için: http://www.circassiancanada.com/tr/tari ... tarihi.htm
Kullanıcı avatarı

#272315  gönderen esraaa
 31.07.2007 - 20:04:13
drmrym yazdı:
Ekmen yazdı:OLmazzmıı?

BUrda çerkezlerin takıldığı bir cafe war.. Tüm çerkez kızları felan oraya gider oraya takılırr.. Orayı düşün:)
:lol: :lol:

yok ya abaza derken ben bi ırk olan abazalardan bahsettim :lol: senin anladığın gibi diil yani :lol:
zaten abaza(abhaz) halk adı olarak kullanılan bir kelimedir diğeri ise abazan ikisini karıştırmayalım lütfen :wink:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#272348  gönderen drmrym
 31.07.2007 - 20:59:08
esraaa yazdı:
drmrym yazdı:konuyu kapatmak istemişsiniz ama bence bu konu platonik aşk konusundan daha ilginç ....
bazı toplumlarda bu kesin şart oluyor bi arkadaşım alevi biri ile çıkıyordu aileler çok ii anlaşıyorlardı ama evlilik konusunda kızın ailesi kesinlikle kararlı
kültürel anlaşmazlıkların olabileceği konusuna katılıyorum doğuda da böyledir genelde kızlarını kendi memleketlerinden birilerine vermek isterler ama ırkçılık boyutunda diildir bu ya da mutlak değildir öyle olması tercih edilir çerkezlerde de sanırım böyle ...... neyse ortadoxinadan bekliorusssss hala yazı dizisinin yeni konusu olarak :d

buarada çerkezlerle abazaların bi yakınlıkalrı var mı?
Abazalar ve Adigeler'e Türkiye'de genel olarak Çerkes denilmektedir.Abazalar ve Adigeler ana vatanları Kuzey Kafkasya olan akraba halklardır.

Daha kapsamlı bilgi için: http://www.circassiancanada.com/tr/tari ... tarihi.htm
:wink:
TŞKRLR
ama ben yinede ortadoxiandan bu konuda bi yazı beklediğimi tekrar dile getirim

bu arada ben hiç abazan denildiğini duymadım abaza die duymuştum :roll:
Kullanıcı avatarı

#272352  gönderen drhaticemelek
 31.07.2007 - 21:16:56
ya bence platoniklik, ırkçılık vs deil
bazıları sıcak sever gibi
bazılarına da elde etme yolundaki zahmet haz verebilio
aşka aşıklık yani :?
Kullanıcı avatarı

#272355  gönderen esraaa
 31.07.2007 - 21:32:06
drmrym yazdı:
bu arada ben hiç abazan denildiğini duymadım abaza die duymuştum :roll:
doğrudur çünkü çoğu insan böyle kullanıyo :? ama doğrusu abazan

#272369  gönderen dr_asu
 31.07.2007 - 21:50:34
ben de abzeh olarak biliyorum..

bi de Ekmen bu yazdığının anlamı ne?
Ekmen yazdı: ŞULEĞUNIER MAŞÖP, ZEKHANEME ŞÖĞEKOSEJİREP
Kullanıcı avatarı

#272374  gönderen belizzz
 31.07.2007 - 21:53:50
Ekmen yazdı:
abzeh yazdı:konuyu kapatmak istemissin ama son bisey
cerkesler turklere kiz vermemekle ovunmez sadece bizim yetistigimiz ortam size uymuyor yani kulturel farklilik, gerci artik eskisi gibi kati degiliz araya karismalar oluyor :)
yine de ilk tercih cerkez birinin olmasi :wink:

sana kolay gelsin ne diyim :D
Nasıl bir ortam farklılıgı war anlamadım abzeh aynı mahellede büydgm çerkez arkadaşlarım war evlerine girdigim bizim evimize giren.. Sadece yemekleriniz farklı şipsiğ(çok lezzetlidr) Bide yöresel oyunlarınız..
OLablr karşı deglm.. Buna vermez vermezler zorLamı?

ŞULEĞUNIER MAŞÖP, ZEKHANEME ŞÖĞEKOSEJİREP

Drmryem abla senin arkadaşın erkek arkadaşı alevi onlar müslüman diillerki din farklılıgndan dolayı istememişlerdir büyük ihtimal...
kim demiş aleviler müslaman değil diye! etrafınızda gördüğünüz birkaç kişiye bakarak ya da kulaktan dolma şeylerle genelleme yapmayın lütfen.insanların müslüman olup olmadığına karar verecek olan sizler değilsiniz,bir insan ben müslümanım diyorsa kimseye laf söylemek düşmez.biraz daha hassasiyet lüfen.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#272394  gönderen abzeh
 31.07.2007 - 22:35:45
evine girip ciktigin cerkes arkadaslarin olabilir ama is akrabaliga gelince karisio :) belki duymussundur turkler cerkeslere kiz verme taraftari degillerdir cunku bizde aile buyuyugunun yaninda konusamaz, oturup yemek yiyemez onlarla, cocugu varsa orada kucagina alamaz aglasa bile vs vs. ama almayi cok isterler cunku gelin olarak daha iyisi yoktur:)
bizde akraba evliligi yoktur 7. gobege kadar akraba sayilir bu yuzden kizlar ve erkekler cok rahat bir ortamda yetisirler haremlik selamlik degillerdir :) madem arkadaslarin varmis bilirsin bizde dugunlerden once veya sonra yapilan toplantilar vardir kiz erkek karisk buralarda kendilerine es(ksen) secerler oyun oynarlar falan bunlar ornegin kiskanclik unsuru olabiliyor. kulturel farkliliktan kasettigim buydu daha da artirilabilir... ama sunu da ekleyim gunumuzde disaridan biriyle evlilige eskisi kadar kati bakilmiyor. benim cevremde bi 5-6 yil once yadirganiodu, su an artik o kadar yadirganmio kiz istiyorsa zor da olsa veriyolar :wink:

#272398  gönderen small_dr
 31.07.2007 - 22:47:56
walla bizim memlekette çerkez çoktur hatta biz bunlara"çeçen" dersi... bu ırk meselesi burada da var.... kızlarını vermedikleri zaman kaçırıyolar bizimkiler.... kardeş sende KAÇIRMA planı yap....

bu arada çerkezlerde güzel olurlar... yeşil göz, beyaz ten.... :lol:

biz kaçıralım en iiisiii
Kullanıcı avatarı

#275764  gönderen Paradize
 07.08.2007 - 10:15:23
Burada da herkesler birbirine aşık,biraz dallas biraz yalan rüzgarı biraz da ıhlamurlar altında havası seziyom,yakında drtus altında diye bi dizide siz çekin walla yakışır muhaha
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 10