Pazartesi , Ocak 20 2020
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262
Kullanıcı avatarı
tunaçelk yazdı:
25.11.2019 - 14:34:54
dr_konya yazdı:
18.11.2019 - 11:26:38
tunaçelk yazdı:
12.11.2019 - 11:11:59
Merhaba,
Eşim özel sektörde. Prim süresi kesintili olduğu için eş durumu emsal karar vs işleri olmadı. Ben şimdi eşimden ayrı mecburideyim. Benim sorum şu; 1.5 yıl sonra mecburi bitince ve eşimin prim süresi kesintisiz 4 yıl olduğunda eş durumu yapabilir miyim?
yapabilirsiniz
peki '1440 gün kesintisiz' bu şekilde mi yoksa toplam 1440 gün mü? farklı bilgiler okudum forumda.
(Değişik:RG-30/9/2016-29843) Kamu görevlisi olmayan eşinin, atanma talep edilen yerde başvuru tarihi itibarıyla son dört yıl içinde 720 gün sosyal güvenlik primi ödemek suretiyle kendi adına veya bir hizmet akdi ile işverene bağlı olarak çalışmış ve halen çalışıyor olması halinde, personelin yer değişikliği suretiyle ataması yapılır. Kendi adına çalışanlardan borçlarını yapılandıranlar ile atama talep edilen yer dışında sosyal güvenlik primleri ödenenlerden, atama talep edilen yerde iş yerinin faaliyette olduğunu ve bu işyerinde en az 720 gün çalıştığını belgelendirenlerin talepleri de değerlendirmeye alınır. (Ek cümle:RG-3/6/2017-30085) (Değişik cümle:RG-2/3/2018-30348) Ancak, sosyal güvenlik prim ödeme gün sayısı stratejik personel bakımından iki katı olarak uygulanır ve Devlet hizmeti yükümlülüğü süresince bu fıkra hükmü uygulanmaz. Bu fıkra kapsamında talepleri uygun görülen stratejik personelin ayrılış işlemleri, üç ayı geçmemek üzere yerine atanan personelin görevine başlamasına müteakip yapılır. (Ek cümle:RG-9/2/2019-30681) Askerlik, doğum ve sağlık nedeniyle ödenmeyen primler, prim gün sayısından sayılır.

bu maddeye göre 1440 gün 4 yılda istenen
Kullanıcı avatarı
drsafa yazdı:
26.11.2019 - 17:21:38
Merhaba arkadaşlar ben aralık ayı içerisinde uzmanlığımı alıyorum şubat atamasına gireceğim. Eşim branşında A grubu olan ilde mecburi hizmetini bitirdi, benim bramşım için d grubu olan bir ile alt bölge tayini yapmayı planlıyoruz. Sonrasında ben de dhy mazeret kurasına başvurucam Merak ettiğim ilk konu aynı dönemde hem kurum içi atamaya hem alt bölgeye başvurulabiliyor mu. Kurum içinde de şansımızı denemek istiyoruz. Diğer sorum alt bölge tayini istediğimizde il emrine mi veriliyor yoksa tercih yaptırılıyor mu. Son olarak eşim aralık ayında alt bölgeye başvurduğunda benim için d grubu olan il ben ocak ayında mazerete başvurduğumda a yada b grubuna yükselirse ne olacak. Şimdiden teşekkürler.

her ikisine başvurmak sıkıntılı olabilir..araştırmak lazım..resmi başvuru yaptığınızda hangi bölge ilanı varsa o geçerli olur..alt bölgede il emrine verilirsiniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
esoesoes yazdı:
27.11.2019 - 09:09:26
dr_konya hocam sorum şu: eşim eskişehirde asistan ben vanda aile hekimi olarak çalışıyorum. Eş durumu tayini isteyeceğim. İzlemem gereken yol nedir? Hiçbirşey bilmiyorum. Süreç ne kadar sürer, şu an gebe oluşumun süreci hızlandırması açısından bir katkısı olur mu?
bulunduğunuz il sağlık müdürülüğüne dilekçenizi ve evrakları verin...ankaradan direk takip etmeniz hızlandırıcı olur
Merhaba arkadaşlar, ben dhy ile 3 aydır hekimlik yapıyorum.Bulunduğum ilde Tsmden Aile hekimliğine geçtim.Eşim eş durumu ile yanıma gelmişti.Uzmanlık kazandı şimdi onun gideceği yere eş durumu yaparsam aile hekimi olarak mı giderim bulunduğu ile yoksa acile, tsm, 112 istasyonuna falan mı verilirim?
DHY bitmeden 6 ay kala eş durumu ile zorunlu hizmet yaptığım ilden farklı bir ile atandım, şimdi zorunlu hizmetim bitti, kurum içi atamaya başvurabilir miiym yoksa son 2 yıldır aynı ilde çalışıyor olma şartı mı devreye girer?
Kullanıcı avatarı
drberrin yazdı:
23.12.2019 - 09:59:47
DHY bitmeden 6 ay kala eş durumu ile zorunlu hizmet yaptığım ilden farklı bir ile atandım, şimdi zorunlu hizmetim bitti, kurum içi atamaya başvurabilir miiym yoksa son 2 yıldır aynı ilde çalışıyor olma şartı mı devreye girer?
DHY sini tamamlayanlarda süre aranmaz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Şu anda mecburi hizmetimi yapmaktayım. 4924'lüyüm, mecburi hizmetimin bitmesine yaklaşık 3 ay kaldı. Bir eğitim araştırma hastanesine dr öğretim üyesi olarak kabul edildim. yazışmaların mecburi hizmet bittikten sonra başlanabileceği, bakanlıktan mecburi hizmet yükümlüsü göründüğüm ve sözleşmeli göründüğüm için muvafakat verilemeyeceği söylendi. sözleşmenin yazışmaların başlaması için engel olduğunu biliyorum ama devlet hizmet yükümlüsü iken yazışmanın başlamasına engel var mı? mecburi bittikten sonra direk dr öğretim üyesi olarak başlayamaz mıyım? beni mecburi hizmetim bittikten sonra en fazla ne kadar süre burada tutabilirler.
Merhabalar, asistanlık nedeniyle uzman eşim bulunduğum ile atandı branşının 1B bölgesine. 2019 yılında istifa ettim ve tekrar tusa girdim, şu an güvenlik soruşturması nedeniyle bekletiliyorum, AYM kararı ve meclis uzlaşmadığı için atamam en az 1-2 ayı daha bulacak gibi. İstifalı olduğum için eş durumu belgesi verememiş olduk, bu durumda ceza olarak 5. ve 6. Bölgelere atanacağı yazıyor ama bu durum ne zaman gerçekleşir, bakanlık eş durumu iptali nedeniyle en erken ne zaman atama yapabilir? Eşimin dhysi bitti, eş durumu öncesi kadrosu 3C bölgesinde oraya geri tayin isteyebilir mi bu sırada?
Dr konya hocam eşimle ben aynı branştanız.Eşim uzman oldu dhy kurası 3d olan bir yere çıktı.Ben eş durumundan şu anda 1b olan bir yerde mecburimi tamamladım ve eski görev yerim yok yani dhy de şu anda bulunduğum ile eş durumuyla gelmiştim 1) yeni yayınlanacak bölge hizmet gruplarına göre bulunduğum il 1c ya da 1d olursa burda kalabiliyorum ancak eşim yanıma gelebilir mi eş durumuyla..Aynı branş ikimiz için de c d olmuş olacak 2)Bulunduğum il c ya d olmazsa ve alt bölge ya da kurum içi yapmazsam ve mazeret belgesi veremeyecğim için beni nasıl bir süreç bekler? Bakanlığın dokunmama ihtimali var mıdır? Ya da mazeret belgesi veremeyince bana sormadan resen hemen atarlar mı?
Cevaplarsanız çok sevinirm çok teşekkürler🙏
Kullanıcı avatarı
gebelik sebebiyle doktor kontrolüne gittiğimiz günler idari izinli oluyormuşuz herhalde? bu tüm gün mü yoksa belirlenen saatler arası mı olur? bir de bu şekilde mazeret izinli olduğumuz günler zorunlu hizmetten sayılır mı, rapor - izin gibi sürenin sonuna mı eklenir acaba?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Busrab yazdı:
22.12.2019 - 16:16:49
Merhaba arkadaşlar, ben dhy ile 3 aydır hekimlik yapıyorum.Bulunduğum ilde Tsmden Aile hekimliğine geçtim.Eşim eş durumu ile yanıma gelmişti.Uzmanlık kazandı şimdi onun gideceği yere eş durumu yaparsam aile hekimi olarak mı giderim bulunduğu ile yoksa acile, tsm, 112 istasyonuna falan mı verilirim?
eski görev yerinize dönersiniz.oradan eş durumu yapılır.gıdeceginiz ilde sağlık müdürü belirler kadronuzun olacağı yeri..onun dışında mazeret olarak gittiğiniz için .ilk aile hekimiliği kurasında üst torbadan kuraya girersiniz
Kullanıcı avatarı
firsnur yazdı:
25.12.2019 - 20:39:43
Şu anda mecburi hizmetimi yapmaktayım. 4924'lüyüm, mecburi hizmetimin bitmesine yaklaşık 3 ay kaldı. Bir eğitim araştırma hastanesine dr öğretim üyesi olarak kabul edildim. yazışmaların mecburi hizmet bittikten sonra başlanabileceği, bakanlıktan mecburi hizmet yükümlüsü göründüğüm ve sözleşmeli göründüğüm için muvafakat verilemeyeceği söylendi. sözleşmenin yazışmaların başlaması için engel olduğunu biliyorum ama devlet hizmet yükümlüsü iken yazışmanın başlamasına engel var mı? mecburi bittikten sonra direk dr öğretim üyesi olarak başlayamaz mıyım? beni mecburi hizmetim bittikten sonra en fazla ne kadar süre burada tutabilirler.
bır sure sınırlaması yok malesef..karşılıklı anlasma ile süreyi belirleyebilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Dr_entschuldıgen yazdı:
27.12.2019 - 13:31:55
Eş durumu atamalarında C-D grubu illere bakılırken ilçe bazında da değerlendirme yapılıyor mu? Örneğin Şanlıurfa A grubu il, Isparta C grubu. Urfadan Ispartaya eş durumu istersek hangi ilçelerde çalıştığımıza bakılıyor mu?
ilçeye bakılmaz
  • 1
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 262