Perşembe , Ocak 23 2020
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 243
  • 244
  • 245
  • 246
  • 247
  • 263
iyi gunler
ben ve esim ikimizde uzmaniz. ayni gun ise basladik. zorunlu hizmetimizi tamamladik.esim annesi ile olan saglik atamasi ile ankaraya geldi.bende es durumundan ankaraya geldim. yandala hazirlaniyorum.eger ankarayi kazanirsam yandal mecburisinde tekrar ankaraya atanir miyim.esim kalici kadroya gecmis olur mu tesekkurler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
kutup yazdı:
02.05.2019 - 14:12:10
iyi gunler
ben ve esim ikimizde uzmaniz. ayni gun ise basladik. zorunlu hizmetimizi tamamladik.esim annesi ile olan saglik atamasi ile ankaraya geldi.bende es durumundan ankaraya geldim. yandala hazirlaniyorum.eger ankarayi kazanirsam yandal mecburisinde tekrar ankaraya atanir miyim.esim kalici kadroya gecmis olur mu tesekkurler
ücretsiz izinler, yıllık izinler ve raporlu haller dışında 5 yıl aynı ilde çalışan personel çakılı kadroya geçmiş oluyor. Ancak bildiğim kadarıyla yan dal uzmanları, uzman veya pratisyenlere tabi olarak atanamıyor statü gereği. eşiniz yukarıdaki şartları sağlayıp çakılı kadroya geçerse ona tabi olur musunuz bilemedim.
queenofspades yazdı:
02.05.2019 - 15:26:17
kutup yazdı:
02.05.2019 - 14:12:10
iyi gunler
ücretsiz izinler, yıllık izinler ve raporlu haller dışında 5 yıl aynı ilde çalışan personel çakılı kadroya geçmiş oluyor. Ancak bildiğim kadarıyla yan dal uzmanları, uzman veya pratisyenlere tabi olarak atanamıyor statü gereği. eşiniz yukarıdaki şartları sağlayıp çakılı kadroya geçerse ona tabi olur musunuz bilemedim.
Yandal uzmani olarak uzman olan eşinize tabi olamazsiniz. Eşiniz size tabi olur cakili kadro da olsa siz onun üstü oluyorsunuz. Ama sağlık mazeretini iyi bilmiyorum, eger esiniz sağlık mazeretiyle orada bulunuyorsa dogal olarak aile bütünlüğü için sizin de onun yaninda kalmasi gerekir diye mantık yürütüyorum. Kolayliklar dilerim
Kullanıcı avatarı
cevd06 yazdı:
30.04.2019 - 16:10:14
İsteğe Bağlı İller Arası Yer Değiştirme Suretiyle bir şehre atandıktan hemen sonra sağlık mazareti dolayısıyla tekrar tayin talep edebilir miyiz? Belli bir süre çalışma zorunluluğu yok değil mi?
Mazeret atamaları (eş, sağlık, engelli, boşanma vs) için hiçbir zaman belli süre çalışma zorunluluğu söz konusu değil
Kullanıcı avatarı
k_su yazdı:
30.04.2019 - 15:59:40
Merhabalar, eşim İstanbul da kamu da çalışıyor ancak İstanbul dışı hiçbir yerde bulunduğu birim yok yani genel müdürlük kadrosunda bu da İstanbul da sadece, eş durumu mazereti olarak kabul alır mı durumuz acaba?
birimden çok kadro önemli..istanbul dışında atanabilecek kadrosunun olmadığını yazılı şekilde ilgili kurumdan alıp başvurunuzu yapın
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Arkadaşlar benim eşim özel sektör çalışanı.es durumu sonrasi ocak ayında mazeret devamına dair istenen belgelerde sgk dökümü de isteniyor.es durumu yapıldıktan sonra eksik sigorta yatması iş değiştirmesi sorun yaratır mi ? Yoksa kesintisiz devam etmesi mi isteniyor?? Bakanlıktan kimseye ulaşamadım bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi? Şimdiden teşekkürler.
Kullanıcı avatarı
Merhabalar, ben yeni uzman oldum. Haziranda atamaya gireceğim, eşim şubat tusu ile uzmanlık kazandı belgeleri teslim ettik lakin başlamadı. Eğer atamalara kadar eşim başlangıç yapmamış olursa belgeleri teslim etmesi ile eş durumu yapamam değil mi? İkinci sorum ise diyelim ki eş durumu yapamadım ve herhangi bir yere atandım. Eşim asistanlığa başladığı anda eş durumu için başvurabilir miyim hemen ve bu süreç nasıl oluyor?
çok teşekkürler şimdiden
Kullanıcı avatarı
DrCihangir yazdı:
08.05.2019 - 16:44:58
Merhabalar, ben yeni uzman oldum. Haziranda atamaya gireceğim, eşim şubat tusu ile uzmanlık kazandı belgeleri teslim ettik lakin başlamadı. Eğer atamalara kadar eşim başlangıç yapmamış olursa belgeleri teslim etmesi ile eş durumu yapamam değil mi? İkinci sorum ise diyelim ki eş durumu yapamadım ve herhangi bir yere atandım. Eşim asistanlığa başladığı anda eş durumu için başvurabilir miyim hemen ve bu süreç nasıl oluyor?
çok teşekkürler şimdiden
Kullanıcı avatarı
DrCihangir yazdı:
09.05.2019 - 08:34:55
DrCihangir yazdı:
çok teşekkürler şimdiden
eşiniz başlayış yapmadıysa eş durumuna başvuramazsınız. atandığınız yerde eşiniz asistanlığa başladığı an personel işlerinden bir dilekçe ve eşinizin iş durumunu bildirir kurumundan alınmış belge ile başvuru yaparsınız. 10 günde geçen de var, 2 ayda geçen de.
Kullanıcı avatarı
queenofspades yazdı:
09.05.2019 - 09:11:23
DrCihangir yazdı:
DrCihangir yazdı:
çok teşekkürler şimdiden
eşiniz başlayış yapmadıysa eş durumuna başvuramazsınız. atandığınız yerde eşiniz asistanlığa başladığı an personel işlerinden bir dilekçe ve eşinizin iş durumunu bildirir kurumundan alınmış belge ile başvuru yaparsınız. 10 günde geçen de var, 2 ayda geçen de.
Çok teşekkürler hocam. Bu belgelerle sağlık bakanlığına mı gidip başvuruyorum direkt?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
dr_konya yazdı:
07.05.2019 - 12:56:07
k_su yazdı:
30.04.2019 - 15:59:40
Merhabalar, eşim İstanbul da kamu da çalışıyor ancak İstanbul dışı hiçbir yerde bulunduğu birim yok yani genel müdürlük kadrosunda bu da İstanbul da sadece, eş durumu mazereti olarak kabul alır mı durumuz acaba?
birimden çok kadro önemli..istanbul dışında atanabilecek kadrosunun olmadığını yazılı şekilde ilgili kurumdan alıp başvurunuzu yapın
Çok teşekkürler, belge ile şansımızı deneyeceğiz sanırım net bir şey yok değil mi?
Kullanıcı avatarı
DrCihangir yazdı:
09.05.2019 - 10:27:18
queenofspades yazdı:
DrCihangir yazdı:
Çok teşekkürler hocam. Bu belgelerle sağlık bakanlığına mı gidip başvuruyorum direkt?
çalıştığınız hastane il sağlık müdürlüğüne yolluyor. dilerseniz elden de il sağlığa verebilirsiniz, fark etmez. onların verdiği dosya numarası ile çalıştığınız ilin sağlık müdürlüğünü ara sıra arayarak ne durumda olduğu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Kullanıcı avatarı
queenofspades yazdı:
10.05.2019 - 09:00:33
DrCihangir yazdı:
09.05.2019 - 10:27:18
queenofspades yazdı:

çalıştığınız hastane il sağlık müdürlüğüne yolluyor. dilerseniz elden de il sağlığa verebilirsiniz, fark etmez. onların verdiği dosya numarası ile çalıştığınız ilin sağlık müdürlüğünü ara sıra arayarak ne durumda olduğu ile ilgili bilgi edinebilirsiniz.
Çok çok teşekkürler hocam
  • 1
  • 243
  • 244
  • 245
  • 246
  • 247
  • 263