Cuma , Aralık 13 2019
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 239
  • 240
  • 241
  • 242
  • 243
  • 261

Eş durumu

 #4226663  gönderen Zabazuba
 10.02.2019 - 21:44:37
Merhabalar uzman diş hekimiyim eşim akademik personel. Araştırma görevlisi. Eşimin bulunduğu ilde kadro açıldığı taktirde beni direk oraya verme ihtimalleri nedir ? Yada Türkiye nin herhangi bir yerine tayin olduğumda eş durumundan gelme sürem ne olur ?
dr_konya yazdı:
20.12.2018 - 15:08:15
sbu yazdı:
14.12.2018 - 14:16:17
Fifizir yazdı:
03.05.2018 - 14:29:38
Es durumu atamalarinda aselsan, roketsan gibi kurumlarin statusunde 696 sayili khk ile cumhurbaskanligina baglandiktan sonra bir degisiklik var midir? Bu sirketler es durumu kuralarinda ozel sirket olarak mi ele alinirlar, dolayisiyla 5.fikra uyarinca 3 sene sigorta priminin eksiksiz yatmis olmasi sarti aranir mi? Esi bu kurumlarda calisan ve aile birligi mazeretinden faydalanan var midir?
Herkese merhaba,

Üstteki arkadaş ile aynı durumdayım, ona cevap gelmemiş sanırım göremedim. Bende TSK güçlendirme vakfına bağlı bir savunma sanayi kuruluşunda çalışmaktayım. Henüz 1 senelik personelim yani 1440 günü doldurmuş olma gibi bir durumda değilim. Nişanlım asistanlığını önümüzdeki yaz bitirecek ve bitirip, atanmadan önce evlenmeyi düşünüyoruz. Evlendikten sonra doğrudan nişanlımı Ankara'da tutabiliyor muyum? Son zamanlardaki DHY eş atama sonuçlarında kabul edilmiş görünüyor ancak bilgisi olan varsa teyit etmek istedim.

Teşekkürler.

şuan için kabul ediliyor ..
merhaba, 9 şubatta yapılan değişiklikten sonra da kabul edilecek mi acaba?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
"Madde 2
C bendi
Yer değişikliği talebinde bulunan personelin eşinin görev yaptığı yerin kendi unvan ve bransinda C veya D hizmet grubunda olması halinde eşinin görev yaptığı yere ataması yapılır. Aksi halde ilgili kurumla koordinasyon sağlanır.
Atama talebinde bulunan personelin bulunduğu yerde eşinin görev yaptığı kurumun teşkilatının bulunmaması, kadro veya mevzuat açısından aile birliği mazeretine dayalı atanma imkanının olmaması halinde aile birliği sağlanır;
Ancak bu bendin 1.cumlesi stratejik personel için uygulanmaz."
Bu maddede ki son cümle kafamizi karıştırıyo. "Birinci cümle stratejik personel için uygulanmaz" derken neyi açıklamak istemişler net bir bilginiz var mı acaba? Eşim Ankara'da bir kurumda mühendis fakat onun kurumu benim bulunduğum ilde yok. Bu durumda aile birliği nasıl sağlanır bilginiz var mı acaba. Şimdiden cvplariniz için çok teşekkürler.
Kullanıcı avatarı

Re: Eş durumu

 #4231113  gönderen queenofspades
 18.02.2019 - 13:10:37
Zabazuba yazdı:
10.02.2019 - 21:44:37
Merhabalar uzman diş hekimiyim eşim akademik personel. Araştırma görevlisi. Eşimin bulunduğu ilde kadro açıldığı taktirde beni direk oraya verme ihtimalleri nedir ? Yada Türkiye nin herhangi bir yerine tayin olduğumda eş durumundan gelme sürem ne olur ?
doğrudan eş durumu başvurusu yapacaksınız. eş mazereti için o ilde kadronun önceden açılmış olmasına gerek yok. eğer başka ile tayin olduysanız da evraklarınızı verdikten sonra süre değişken olmakla birlikte yine dönersiniz. ben 1 ayda dönmüştüm, ama 1 haftada dönen tanıdıklarım da var.
Kullanıcı avatarı
dt.kdr yazdı:
18.02.2019 - 01:27:01
"Madde 2
C bendi
Yer değişikliği talebinde bulunan personelin eşinin görev yaptığı yerin kendi unvan ve bransinda C veya D hizmet grubunda olması halinde eşinin görev yaptığı yere ataması yapılır. Aksi halde ilgili kurumla koordinasyon sağlanır.
Atama talebinde bulunan personelin bulunduğu yerde eşinin görev yaptığı kurumun teşkilatının bulunmaması, kadro veya mevzuat açısından aile birliği mazeretine dayalı atanma imkanının olmaması halinde aile birliği sağlanır;
Ancak bu bendin 1.cumlesi stratejik personel için uygulanmaz."
Bu maddede ki son cümle kafamizi karıştırıyo. "Birinci cümle stratejik personel için uygulanmaz" derken neyi açıklamak istemişler net bir bilginiz var mı acaba? Eşim Ankara'da bir kurumda mühendis fakat onun kurumu benim bulunduğum ilde yok. Bu durumda aile birliği nasıl sağlanır bilginiz var mı acaba. Şimdiden cvplariniz için çok teşekkürler.
eşiniz yeterli gün şartını sağlıyor ve siz de zorunlu hizmetinizi tamamladıysanız atamanız yapılır
Kullanıcı avatarı
Merhaba, dhy de eş durumu ile önce eşimin asistanliginı yaptığı yere, sonrasinda eşimin asistanligi bitince genel kura ile farklı bir ile atandım ve eşim de yanıma atandı. Sürem doldu ve öğretim üyesi kadrosuna başvurdum. Eşimin bana tabi olarak yanıma gelmesi için nasıl bir süreç izleyecegiz? Hemen sonraki atamaya mi katılacak yoksa evrak tamamlayıp bakanlığa mi gönderecek? Bu evraklar nelerdir, süreç nasil ve ne hızla ilerliyor tahminen? Bilen veya deneyimi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. İyi günler.
Kullanıcı avatarı
Merhaba, dhy de eş durumu ile önce eşimin asistanliginı yaptığı yere, sonrasinda eşimin asistanligi bitince genel kura ile farklı bir ile atandım ve eşim de yanıma atandı. Sürem doldu ve öğretim üyesi kadrosuna başvurdum. Eşimin bana tabi olarak yanıma gelmesi için nasıl bir süreç izleyecegiz? Hemen sonraki atamaya mi katılacak yoksa evrak tamamlayıp bakanlığa mi gönderecek? Bu evraklar nelerdir, süreç nasil ve ne hızla ilerliyor tahminen? Bilen veya deneyimi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. İyi günler.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Merhabalar
Ben dhy mi daha önce tamamlamistim istifa ettim 4924ten.su an bir osgbde isyeri hekimiyim.simdi aciktan atamaya basvuracagim.esim pediatride asistan ben farklı bir ilde tsmye gitsem eşimin yanına atama isteyebiliyormuyum ne kadar sürede gerçekleşiyor.teşekkür ederim.
Eşimin asistanlık süresi temmuzda doluyor gözüküyor ancak haziranda bir bebek bekliyoruz inşallah. benim asistanlığım da temmuzda bitiyor. Eşimin alacağı gebelik izni veya uzun bir ücretsiz izin ile atamam eş durumundan şu an yaşadığımız şehre yapılabilir mi? şu an için eşimin bitirmesine 6 aydan kısa süre kaldığı için yapılamayacağı söyleniyor.
Merhaba arkadaşlar ben diş hekimiyim eşim doktor.atanırsam yanına eş durumu yapacağım.ama sorum şu adsm’ye atanırsam eş durumu yaptığımda yine bir adsm’ye mi verirler beni?yoksa nerde ihtiyaç varsa oraya mı,mesela devlet hastanesine de verebilirler mi?
Arkadaşlar selam kamuda sözleşmeli uzman hekimlerle ilgili bir sorum olacaktı, 4924 ten kadrolu görevine dönmeden ve 2019 sözleşme yenilemeden sistemden çıkan, açıkta olan biri (31-12-18 tarihinde ayrılmış olan ) eğer kura sonucu atanırsa atamaya esas belgelerde bahsi geçen son kurumundan aldığı hizmet onay cetvelini göndermesi yeterli mi yoksa ilişik kesme belgesi de göndermesi ayrıca gerekir mi ? Şimdiden teşekkürler...
Kullanıcı avatarı
D10QLOT yazdı:
19.02.2019 - 17:48:05
Merhaba, dhy de eş durumu ile önce eşimin asistanliginı yaptığı yere, sonrasinda eşimin asistanligi bitince genel kura ile farklı bir ile atandım ve eşim de yanıma atandı. Sürem doldu ve öğretim üyesi kadrosuna başvurdum. Eşimin bana tabi olarak yanıma gelmesi için nasıl bir süreç izleyecegiz? Hemen sonraki atamaya mi katılacak yoksa evrak tamamlayıp bakanlığa mi gönderecek? Bu evraklar nelerdir, süreç nasil ve ne hızla ilerliyor tahminen? Bilen veya deneyimi olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum. İyi günler.
öğretim üyesi kadronuz geldikten sonra başvurabilirsiniz, mazeret bildirir tayin istek formunu doldurup sizin akademik ünvanınızı gösterir belgeyle birlikte bulunduğu ilin il sağlık müdürlüğüne teslim edecek.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
isck yazdı:
20.02.2019 - 18:46:13
Merhabalar
Ben dhy mi daha önce tamamlamistim istifa ettim 4924ten.su an bir osgbde isyeri hekimiyim.simdi aciktan atamaya basvuracagim.esim pediatride asistan ben farklı bir ilde tsmye gitsem eşimin yanına atama isteyebiliyormuyum ne kadar sürede gerçekleşiyor.teşekkür ederim.
eşinizin asistanlığının bitimine 6 aydan fazla zaman varsa isteyebilirsiniz. süre değişken; 10 günde gelen de var, 2 ayda gelen de...
Kullanıcı avatarı
queenofspades yazdı:
17.01.2019 - 10:20:21
merhabalar, eş durumundan bir il merkezinde pdc'si olmayan bir yerde çalışmaktayım. zorunlum bittikten sonra aynı il içerisinde tayin isteyebilir miyim? boyle bir durumda hizmet puanı mı gecerli olacak, yoksa halen eş durumu mazeretim devam ettiği için mümkün mü?
il içi atamalarda il sağlık müdürü yetkilidir
Selamlar. Uzman Hekim olarak Asil memur iken istifa etmiştim. Şimdi açıktan atamaya başvurdum. Eğer atanırsam aday memur olarak mı yoksa asil memur olarak mı başlayacağım? Başladığım ilk yıl yıllık izin hakkım olacak mı ? Doğrusunu bilip cevap yazan olursa çok memnun olurum. şimdiden teşekkürler.
  • 1
  • 239
  • 240
  • 241
  • 242
  • 243
  • 261