Salı , Mayıs 26 2020
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 269
  • 270
  • 271
  • 272
  • 273
Ayrılışlar serbest olunca eş durumu dilekçesi verdim sormak istediğim;16 ocak itibariyle tayin olduğumuz yerde il sağlık emrine verilmediğimizi direk bakanlık tarafından bir hastaneye atandığımızı öğrendim. Bu bilgi doğru mudur? İstanbul içi istediği yere atayabilir mi?
draysuce yazdı:
21.05.2020 - 05:27:36
Ayrılışlar serbest olunca eş durumu dilekçesi verdim sormak istediğim;16 ocak itibariyle tayin olduğumuz yerde il sağlık emrine verilmediğimizi direk bakanlık tarafından bir hastaneye atandığımızı öğrendim. Bu bilgi doğru mudur? İstanbul içi istediği yere atayabilir mi?
Bizzat tanıdığım iki kişinin ataması son dönemde sosyalleştirme bölgesi olarak yapıldı. Yani il sağlık müdürlüğü emrine yine Hocam
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
cnutre yazdı:[quote=draysuce post_id=4401670 time=<a href="tel:1590028056" data-original-title="" title="">1590028056</a> user_id=78954]
Bizzat tanıdığım iki kişinin ataması son dönemde sosyalleştirme bölgesi olarak yapıldı. Yani il sağlık müdürlüğü emrine yine Hocam[/quote]
Umarım dediğiniz gibidir. Bugün istanbul il sağlık müdürlüğünü aradım ben bir şey demeden covid nedeniyle atamalar durmadan hemen önce sağlık bakanlığı atamaları yapıyordu ama şimdi ne olur bilmiyorum dedi görevli:( zira evim düzenim istanbul dışı sayılacak bir bölgede:( bana yakın çok hastane alternatifi yok
Eşim özel sektörde çalışıyor ve birkaç ay çalışamadıktan sonra aynı ilde başka bir işyerinde çalışmaya devam etti, benim anlamadığım nokta şu ki bu forumdaki cevaplarda da dahil olmak üzere kimi yerlerde 1440 gün deniyor kimi yerlerde ise 1140 gün (bu başlıkta bazı cevaplarda da dahil olacak şekilde) diyor(https://www.medimagazin.com.tr/hekim/sa ... 85324.html)
Hangisi doğru bilen biri aydınlatabilirse çok sevinirim.
“720 gün prim ödeme süresi eşi stratejik personel olanlara iki kat uygulanır” diyor yönetmelikte. Dolayısıyla 1440 gün prim ödenmesi gerekiyor.

(Kişisel fikrim bunun uzun bir süre olduğu, en azından Dhy ile sınırlı olsa, dhysini bitirdiği gün, özel sektörde çalışan eşi de bu süre boyunca primleri yattıysa eşimin yanına atanabilse)
En son cnutre tarafından 23.05.2020 - 06:32:15 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
draysuce yazdı:
21.05.2020 - 17:53:11
cnutre yazdı:[quote=draysuce post_id=4401670 time=<a href="tel:1590028056" data-original-title="" title="">1590028056</a> user_id=78954]
Bizzat tanıdığım iki kişinin ataması son dönemde sosyalleştirme bölgesi olarak yapıldı. Yani il sağlık müdürlüğü emrine yine Hocam
Umarım dediğiniz gibidir. Bugün istanbul il sağlık müdürlüğünü aradım ben bir şey demeden covid nedeniyle atamalar durmadan hemen önce sağlık bakanlığı atamaları yapıyordu ama şimdi ne olur bilmiyorum dedi görevli:( zira evim düzenim istanbul dışı sayılacak bir bölgede:( bana yakın çok hastane alternatifi yok
[/quote]

Atama ve yerdeğiştirme yönetmenliğinin son halinde “il emrine verilir” ibaresi yok. Sanki artık il emrine verilmiyormuş anlamı çıkıyor.
Ancak atama ve yerdeğiştirme yönetmeliğindeki son değişiklikler resmî gazetede yayınlandı ve değişiklikler arasında bu konu yok. Resmî gazetede olmayan birşey değişmiş sayılamaz.
Dediğim gibi son dönemde çok yakın bizzat tanıdığım iki kişi il emrine atandı. Sağlık müdürlüğüyle görüştü. Aksi olup ataması direk bakanlıkça yapılan henüz duymadım( duyan var da bilgilendirirse seviniriz)

Bu da ilgili resmî gazete 👇
https://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/ ... 0116-2.htm
Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için :) tam atamalar durmadan 1 hafta önce atanan bir meslektaşımıza gerçi bakanlıktan torpil araya sokarak direk gitmek istediği hastanenin adı çıkmış ama dün ataması yapılan başka arkadaşım il emrine verilmiş. Umarım eski sistemdir. Size bilgilendirme yaparım benim durumumu
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
  • 1
  • 269
  • 270
  • 271
  • 272
  • 273