Çarşamba , Ağustos 5 2020
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 257
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 275
Merhaba, öncelikle katkılarınız için teşekkür ediyorum.
Ben ve eşim aile hekimi asistanıyız. 1. Bölge a grubu bir ildeyiz. Eşim benden 1 sene önce mezun oluyor. O benim asistanlığımı gerekçe göstererek benim yanıma eş durumu yaptıktan sonra, aile hekimi olarak çalışırsa, sözleşme imzalayacağı için, ben de mezun olunca onun yanına eş durumu yapabilir miyim? (onun zorunlusu henüz bitmemiş oluyor) .
Drzekai yazdı:
13.11.2019 - 15:19:40
Ben ve eşim aile hekimi asistanıyız. 1. Bölge a grubu bir ildeyiz. Eşim benden 1 sene önce mezun oluyor. O benim asistanlığımı gerekçe göstererek benim yanıma eş durumu yaptıktan sonra, aile hekimi olarak çalışırsa, sözleşme imzalayacağı için, ben de mezun olunca onun yanına eş durumu yapabilir miyim? (onun zorunlusu henüz bitmemiş oluyor) .
Cevap veriyorum kesinlikle hayir. İstanbul'da aynisi basima geldi. Ben sözleşmeli aile hekimi iken esimin asistanlik suresinin bitmesine iki ay kala ismim kuraya düştü. Yok yaa sözleşmeliyim atamam yapilamaz derken ilk tebligatta ismim çıktı ve gittim. Yani esiniz bitirmeden sizin atamaniz yapilir esiniz sonraki kuraya girer. Sehrin aile hekimliği uzm grubuna gore c veya d olmasina bakilarak bir yerde birleştirsiniz.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Selamlar, eşim anestezi ben plastik asistanıyım, eş kıdemiz. Plastiğin zoeunlu kadroları nispeten c ve d grubunda anesteziye göre daha iyi iller içerdiği için önce anestezist eşim bana c veya d olacak bi ile atansın, ben eş durumu yapayım diye düşündük. Sizce mantıklı mı? Eş kıdemler nasıl bir yol izlemeli?

İkinci sorum da, ikimiz de a veya b grubu illere düşsek eş durumu nasıl yapılabilir?
Merhabalar ben uzmanım eşim asistan,ben mecburi hizmete eşim asistan olduğu için onun yanına geldim fakat eşimin asistanlığı bitince benim de mecburi hizmetim bitecek bu durumda eşimin mecburi hizmet kurası benim kadromun olduğu şehire mi çıkar yoksa eşimi farklı şehire atarlar ve ben mi onun yanına giderim?
Manert yazdı:
16.11.2019 - 09:13:05
Selamlar, eşim anestezi ben plastik asistanıyım, eş kıdemiz. Plastiğin zoeunlu kadroları nispeten c ve d grubunda anesteziye göre daha iyi iller içerdiği için önce anestezist eşim bana c veya d olacak bi ile atansın, ben eş durumu yapayım diye düşündük. Sizce mantıklı mı? Eş kıdemler nasıl bir yol izlemeli?

İkinci sorum da, ikimiz de a veya b grubu illere düşsek eş durumu nasıl yapılabilir?
Hocam bolge hizmet gruplari cok degisken, a iken c olan b iken d olan.. Onu ayarlamak o kadar zor ki. Elbette once hanginiz atanirsaniz, o zamanki bolge hizmet grubuna uygun ve en makul guzel ile atanmaya uğraşsın. Ama bir sonraki kura icin bile garantisi yok. Bizzat tecrübe edilmistir.
Ikiniz icin de a veya b olan iki ayri ile atanirsaniz, bakanlik görüşüp bosluk açısından en uygun il hangisiyse o ilde birlestiriyor. Örneğin biriniz x biriniz y de siniz, bakanlik üçüncü bir sehir olmadan ikisinden birine koyuyor sizleri. Kolay gelsin en hayirli kura olmasini dilerim
mhalil yazdı:
17.11.2019 - 10:40:00
Merhabalar ben uzmanım eşim asistan,ben mecburi hizmete eşim asistan olduğu için onun yanına geldim fakat eşimin asistanlığı bitince benim de mecburi hizmetim bitecek bu durumda eşimin mecburi hizmet kurası benim kadromun olduğu şehire mi çıkar yoksa eşimi farklı şehire atarlar ve ben mi onun yanına giderim?
Siz es durumu mazereti ile o ilde olduğunuz için, esiniz bitirince sizin yaniniza gelemez. Muhtemelen o dhy kurasina girer. Sorunuzun tam cevabını bilmesem de eşiniz sizin yaniniza es durumu mazereti yapamaz bunu kesin olarak söyleyebilirim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
xyzylz yazdı:
17.11.2019 - 13:34:23
Manert yazdı:

Hocam bolge hizmet gruplari cok degisken, a iken c olan b iken d olan.. Onu ayarlamak o kadar zor ki. Elbette once hanginiz atanirsaniz, o zamanki bolge hizmet grubuna uygun ve en makul guzel ile atanmaya uğraşsın. Ama bir sonraki kura icin bile garantisi yok. Bizzat tecrübe edilmistir.
Ikiniz icin de a veya b olan iki ayri ile atanirsaniz, bakanlik görüşüp bosluk açısından en uygun il hangisiyse o ilde birlestiriyor. Örneğin biriniz x biriniz y de siniz, bakanlik üçüncü bir sehir olmadan ikisinden birine koyuyor sizleri. Kolay gelsin en hayirli kura olmasini dilerim
Peki sizce aynı kuraya girmek mi yoksa birimizin önce girip diğerinin ona eşdurumu yapması mk makul?
Manert yazdı:
17.11.2019 - 14:34:33
xyzylz yazdı:
17.11.2019 - 13:34:23
Manert yazdı:

Peki sizce aynı kuraya girmek mi yoksa birimizin önce girip diğerinin ona eşdurumu yapması mk makul?
Bence bir farkı yok hocam. Kura şans işi, bazen 'keşke bu kuraya girseydim/iyi ki buna girmemisim' gibi düşünebiliyor insan. Tamamen şans işi. Ama muhakkak bulusturulursunuz iki ilden birisinde. Bol şanslar dilerim ikinize de, branşlariniz zor. İnşallah çalışma kosullari iyi olan yere atanirsiniz
Kullanıcı avatarı
tunaçelk yazdı:
12.11.2019 - 11:11:59
Merhaba,
Eşim özel sektörde. Prim süresi kesintili olduğu için eş durumu emsal karar vs işleri olmadı. Ben şimdi eşimden ayrı mecburideyim. Benim sorum şu; 1.5 yıl sonra mecburi bitince ve eşimin prim süresi kesintisiz 4 yıl olduğunda eş durumu yapabilir miyim?
yapabilirsiniz
Kullanıcı avatarı
Drzekai yazdı:
13.11.2019 - 15:19:40
yapma ihitimaliniz düşük
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
Manert yazdı:

mantıklı
bakanlık eş durumu için ikinize de uygun bir il tercih etmenizi isteyebilir
dr_konya yazdı:
07.11.2019 - 12:30:32
drsmg yazdı:
26.10.2019 - 00:30:32
Arkadaşlar merhaba. Benim bir sorum olacak, ben mecburi hizmetini bitirmiş bir uzman hekimim. Ocak ayında iller arası atamaya girmeyi düşünüyorum. Eşim de uzman hekim olarak şuanki açıktan atama kurasına başvuracak. Eğer ben iller arası atamada yerleşirsem, eşim de açıktan atama sonrası yerleşirse, eşim benim yanıma eş durumu ile gelebilir mi? C, D grubuna dikkat etmemiz getekir mi? Açıktan atama ile yerleştiği için belli bir süre eş durumu yapamaması gibi bir durum söz konusu mu? Çok fazla şey sordum özür dilerim ama aslında bu konular bizim için o kadar hayati ki aslında...Bilgileriniz için şimdiden çok teşekkürler...

kurum içi ile yerleştiğiniz için 1 yıl süre ile atandığı yerden bölge gruba bakılmaksızın yanınıza gelir
Bu belirttiğiniz 1 yıl ibaresi halen geçerli midir? atama nakil yönetmeliğinin en altında böyle bir madde var

(4) Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunun 13/4/2017 tarihli ve YD İtiraz No:2017/321 sayılı kararı ile Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşları Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği’nin 20 nci maddesinin birinci fıkrasının (c) bendinin ikinci cümlesinde yer alan ‘’eşinin atanma tarihinden itibaren bir yıl içerisinde’’ ibaresinin yürütülmesinin durdurulmasına karar verilmiştir.
  • 1
  • 257
  • 258
  • 259
  • 260
  • 261
  • 275