Pazar , Eylül 22 2019
Atamalarla ilgili bilgi paylasim platformu...
  • 1
  • 250
  • 251
  • 252
  • 253
  • 254
Kullanıcı avatarı
dr_konya yazdı:
29.07.2019 - 11:27:08
klatskin yazdı:
21.07.2019 - 23:47:26
Arkadaşlar ben de bir konu hakkında fikir almak istiyorum. Uzman hekim açıktan atama ile bir kadroya yerleştikten sonra üniversiteye doktor öğretim üyesi olarak kabul edilirse üniversiteye geçiş yapmak için belli bir süre devlette çalışmak zorunda gibi bir kural var mı? Açıktan atamadan sonra eş durumu ve sağlık mazereti hariç 1 yıl tayin istenemez diye yazıyordu bir yerde.Üniversiteye dr öğretim üyesi olarak geçiş için de bu şart var mı?
böyle bir şart yok..eğer üniversiteye yerleşme durumunz varsa ..hiç açıktan atamaya uğraşmaya gerek yok
Cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle ama universite kadrolari kesin olmuyor biliyorsunuz.Ben dhy ile karsa atandim.E :roll: sim ozeldeydi istifa etti.Aciktan atama da universitenin kadrosu da es zamanli acildi.Universite alir mi almaz mi bilmedigimiz icin riske atmamak adina hem aciktan atamaya basvurdu hem de universite kadrosuna. Aciktan atamada devlet hastanesi kadro acti esim de atandi.Universite de olur mu bilmiyoruz yanit bekliyoruz.Universiteden cok gec yanit gelirse bu donemde devletteki gorevine baslamasi gerekebilir. Diyelim ki eylulde basladi devlet hastanesine.Kasimda da universite gel basla derse o zaman sorun olur mu acaba devletten ayrilip uniye gecmesinde? Bunu istifa olarak mi kabul ederler?1 yil bekleme sarti falan var mi acaba? Daha onceden bir istifasi var cunku. Tesekkur ederim simdiden yanit verebilen olursa
Kullanıcı avatarı
ugly yazdı:
29.07.2019 - 23:25:54
Ben asistanlığa başladıktan kısa bir süre sonra eşim mecburi hizmet kurasında benimle aynı şehre atandı. eşimin mecburi hizmeti 1,5 yıl önce bitti. ben yeni uzman oldum. mecburi hizmet ataması için bekliyorum. ben mecburi hizmet kurasında atandıktan sonra eşim de aynı ya da sonraki atamada bir daha kuraya girmek zorunda mı? ben mecburi hizmetimi başka yerde tamamlasam ya da istifa edip hiç gitmesem. Bakanlık o mecburi hizmetini tamamlamış olsa da onu atayacak mı?
eşiniz mecburi hizmetinizin olduğu yere dilekçe ile eğer uygunsa gelebilir..herhangi bir kuraya girmesi gerekmez..5 yılı doldurmadığı için eşinizi c veya d grubu bir ile atanması yönünde bakanlık dönüş yapabilir ..en mantıklı olan bulunduğunuz ilin alt bölgelerinden size de c veya d grubu olan bir ile eşinizin gitmesi ..sizinde yanına gelmeniz
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
cumauz yazdı:
05.08.2019 - 13:10:59
Merhabalar.Ben ankarada ftr uzmanı olarak çalışmaktayım.dhy ile eş durumu yaptım.eşimde aynı branşta.Geçen hafta dhy sürem doldu.eşim eylül 12de uzmanlık sınavına girecek..şuanda ankara ftr açısından d grubu.Ben şuanda dilekçe ile burda kalmaya devam etmek için başvurup kalabilirmiyim? Kalabiliyorsam eşim sınavdan sonra eş durumuna başvurabilir mi? Yoksa eşimin de burda kalması için bir sonraki bölge hizmet gruplarını mı beklemeliyim? Nasıl bir yol izlemem gerekli? Yardımcı olan olursa çok sevinirim.teşekkürler

eğer ilk atama yeriniz ankara ise kalabilirsiniz.. dilekçe ile başvvurmanız yeterli..fakat eşinizinde yanınıza gelmesi için..onun içinde c veya d grubu olması gerekir ankaranın
Kullanıcı avatarı
drsvktbyrm yazdı:
08.08.2019 - 23:39:37
dr_konya hocam ben pratisyenisyenim. eşim farklı bir ilde asistanlığa başladı. eş tayinine başvurduk çkys'ye düştüm. ama il sağlık 2-3 ay tutarız istersek göndermeyiz diyormuş. başhekimlik bu ay ki nöbetlerini tut git diyor. bunun yönetmeliği var mı? en fazla ne kadar tutabilirler? süreç uzarsa hak kaybım olur mu?
cevapladım
Kullanıcı avatarı
klatskin yazdı:
15.08.2019 - 23:05:39
dr_konya yazdı:
29.07.2019 - 11:27:08
klatskin yazdı:
21.07.2019 - 23:47:26
Arkadaşlar ben de bir konu hakkında fikir almak istiyorum. Uzman hekim açıktan atama ile bir kadroya yerleştikten sonra üniversiteye doktor öğretim üyesi olarak kabul edilirse üniversiteye geçiş yapmak için belli bir süre devlette çalışmak zorunda gibi bir kural var mı? Açıktan atamadan sonra eş durumu ve sağlık mazereti hariç 1 yıl tayin istenemez diye yazıyordu bir yerde.Üniversiteye dr öğretim üyesi olarak geçiş için de bu şart var mı?
böyle bir şart yok..eğer üniversiteye yerleşme durumunz varsa ..hiç açıktan atamaya uğraşmaya gerek yok
Cevabiniz icin tesekkur ederim oncelikle ama universite kadrolari kesin olmuyor biliyorsunuz.Ben dhy ile karsa atandim.E :roll: sim ozeldeydi istifa etti.Aciktan atama da universitenin kadrosu da es zamanli acildi.Universite alir mi almaz mi bilmedigimiz icin riske atmamak adina hem aciktan atamaya basvurdu hem de universite kadrosuna. Aciktan atamada devlet hastanesi kadro acti esim de atandi.Universite de olur mu bilmiyoruz yanit bekliyoruz.Universiteden cok gec yanit gelirse bu donemde devletteki gorevine baslamasi gerekebilir. Diyelim ki eylulde basladi devlet hastanesine.Kasimda da universite gel basla derse o zaman sorun olur mu acaba devletten ayrilip uniye gecmesinde? Bunu istifa olarak mi kabul ederler?1 yil bekleme sarti falan var mi acaba? Daha onceden bir istifasi var cunku. Tesekkur ederim simdiden yanit verebilen olursa

bir sıkıntı olmaz ..normal prosedur ile geçiş yapabilirsiniz...bekleme süresi yok
dr_konya yazdı:
16.08.2019 - 09:27:54
ugly yazdı:
Ben asistanlığa başladıktan kısa bir süre sonra eşim mecburi hizmet kurasında benimle aynı şehre atandı. eşimin mecburi hizmeti 1,5 yıl önce bitti. ben yeni uzman oldum. mecburi hizmet ataması için bekliyorum. ben mecburi hizmet kurasında atandıktan sonra eşim de aynı ya da sonraki atamada bir daha kuraya girmek zorunda mı? ben mecburi hizmetimi başka yerde tamamlasam ya da istifa edip hiç gitmesem. Bakanlık o mecburi hizmetini tamamlamış olsa da onu atayacak mı?
eşiniz mecburi hizmetinizin olduğu yere dilekçe ile eğer uygunsa gelebilir..herhangi bir kuraya girmesi gerekmez..5 yılı doldurmadığı için eşinizi c veya d grubu bir ile atanması yönünde bakanlık dönüş yapabilir ..en mantıklı olan bulunduğunuz ilin alt bölgelerinden size de c veya d grubu olan bir ile eşinizin gitmesi ..sizinde yanına gelmeniz
eşim 5 yılını doldurdu. Bu durumda ben mecburi hizmetimi yapsam ya da istifa etsem bile onun atamaya girmesine gerek yok . o aynı yerinde kalabilir dimi
Merhaba, benim durumum da şöyle, eşim büyükşehir belediyesinde 7 senedir çakılı kadroda, ben de başka bir ilde devlet hastanesinde çalışıyorum, mecburi hizmetim 5 sene önce bitti.. burası büyükşehir değil... dolayısıyla onu benim bulunduğum ile atama imkanı yok... Bu durumda ben onun yanına ne kadar sürede gidebiliyorum, atamamda sıkıntı olur mu?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Arkadaşlar merhaba, eşimle farklı branşlarda uzman hekimiz,eşim açıktan atamayla İstanbul’a atandı.İstanbul eşim için 1C, benim için 1B grubu; benim şu an çalıştığım yer ise her ikimiz için de 2B grubu,eş durumunda bizi nerede birleştirirler? Cevaplayan olursa şimdiden teşekkür ederim
Dr Konya , bu açıktan atamada yerleştirildim , yaklaşık 5 yıl önce de devletten istifa ettim , atamaya esas evraklarda, diğer kamu kurum / kuruluşlarında görev yapmakta ilken görevden ayrılanların hizmet dökümü isteniyor , son çalıştığım il sağlık müdürlüğünden alacak mıyım yoksa bu belediye Hastanesi vb kurumları mı ilgilendiriyor ?
Kullanıcı avatarı
Herkese iyi günler... Ben 89 dhy'ye katılacağım. Eşim eş durumundan yanımda şu an. Mecburi hizmeti bitti. Ben 89la atandığım zaman ona nasıl bir yol izleyeceğiz? Eylüldeki kurum içi atamaya katılabilir mi? Katılsa bana göre c ya da d bölgesine mi gitmek zorunda. Şimdiden teşekkürler
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı
ugly yazdı:
18.08.2019 - 15:46:29
dr_konya yazdı:
16.08.2019 - 09:27:54
ugly yazdı:
eşim 5 yılını doldurdu. Bu durumda ben mecburi hizmetimi yapsam ya da istifa etsem bile onun atamaya girmesine gerek yok . o aynı yerinde kalabilir dimi
5 yılı geçirdiyse görevde...dilekçe ile bulunduğu ilde kalabilir
Kullanıcı avatarı
aysegul0213 yazdı:
21.08.2019 - 15:49:47
Merhaba, benim durumum da şöyle, eşim büyükşehir belediyesinde 7 senedir çakılı kadroda, ben de başka bir ilde devlet hastanesinde çalışıyorum, mecburi hizmetim 5 sene önce bitti.. burası büyükşehir değil... dolayısıyla onu benim bulunduğum ile atama imkanı yok... Bu durumda ben onun yanına ne kadar sürede gidebiliyorum, atamamda sıkıntı olur mu?
eşinizin çakılı kadro olduğuna dair yazi le dilekçe yazıp atamaya başvurabilirsiniz..süre sizin takip etmenize göre kısalabilir..ortalama 1 ay diyorum ben..ama eşiniz sadece büyükşehirlerde çalışabiliyorsa..red edilebilir..ikinize de uygun başka bir büyükşehir önerilebilir..eğer eşininzin bulunduğu yer size uygun değilse
Kullanıcı avatarı
Zongidr yazdı:
22.08.2019 - 23:27:21
Arkadaşlar merhaba, eşimle farklı branşlarda uzman hekimiz,eşim açıktan atamayla İstanbul’a atandı.İstanbul eşim için 1C, benim için 1B grubu; benim şu an çalıştığım yer ise her ikimiz için de 2B grubu,eş durumunda bizi nerede birleştirirler? Cevaplayan olursa şimdiden teşekkür ederim

ya ikinizeuygun bir yer önerilir yada PDC ye doluluk oranına bakılır
  • 1
  • 250
  • 251
  • 252
  • 253
  • 254