Pazartesi , Ekim 21 2019
Mesleki konuda tum yazilari ve yorumlari buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2187690  gönderen drela64
 07.02.2013 - 10:58:47
dr göksel kalaycını vefatını ben tıp fakültesi 4.sınıf öğrencisiyken televizyondan izlemiş ve insanlara olan samimiyetim azalmıştı.dr ersinin vefatından sonra ise şunu anladım kendinden ödün vererek insanlara hizmet etmenin bi anlamı yok.yaptığınız işler için kimse en ufak övgüde bulunmaz ama yapamadığınız bir şey için işitmediğiniz hakaret darp kalmaz....
Kullanıcı avatarı

#2187692  gönderen Espoir
 07.02.2013 - 11:02:23
bellapais yazdı:eminim veterinerini tepipte öldüren bu kadar çok eşşek yoktur...
muhte$em bir yorum :idea:
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2187723  gönderen Ottomaniac
 07.02.2013 - 11:37:00
Sadece Tanrının bir lanet günü olsun tüm doktorlar o kadar şehitinin hatırı için bile olsa birleşerek çalışmasa eylem yapsa sesimizi duyururduk...ha sonuç?
sonuç kimin umurunda..
bu bile bize yeterdi..
ama imkansız işte!
Kullanıcı avatarı

Re:

#2187728  gönderen drbounlife
 07.02.2013 - 11:40:03
gecen 30 yılda aklımızda bunlar kalmıs, bakalım onumuzdekı bıkac yılda bunlara daha neler elenecek..allah tum meslektaslarımızı korusun, halkımıza hekımıne saygı duymayı, hekımlerı de İNSAN olarak gorebılmeyı nasıp etsın...
Kullanıcı avatarı

Re:

#2187740  gönderen eulat
 07.02.2013 - 11:56:14
eline sağlık mükemmel bir yazı..

Re:

#2188012  gönderen bitmezzz
 07.02.2013 - 15:00:36
güzel bir paylaşım beğendim +1
Kullanıcı avatarı

Re:

#2188015  gönderen drgkhn
 07.02.2013 - 15:02:01
Ottomaniac yazdı:Sadece Tanrının bir lanet günü olsun tüm doktorlar o kadar şehitinin hatırı için bile olsa birleşerek çalışmasa eylem yapsa sesimizi duyururduk...ha sonuç?
sonuç kimin umurunda..
bu bile bize yeterdi..
ama imkansız işte!
sayın meslektaşım ben de bu imkansız kısmına takılıp kalıyorum. neden böyleyiz kafamıza etseler sarığım oldu diye sevinecek miyiz?
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re:

#2188111  gönderen esesebru
 07.02.2013 - 18:05:29
enteresan işler bunlar, gün gelir devran dm-öner sayın bakanlar , başbakanlar..
bedduam olsun zulmedenlerin hepsi ileri geri konuşanların hepsi tıbbi komplikasyonlardan ölsünler....
Kullanıcı avatarı

Re:

#2188123  gönderen Mammoth
 07.02.2013 - 18:16:12
zihniyeti değiştirmekten kolay bir şey yok aslında. bizim halkımız böyle güç sahibi birinin karşısında süs köpeğine dönüşmeyi çok sever. çıkıp devlet büyükleri (padişah mı demeliyim?) sistematik bir şekilde doktorlara hakettikleri saygıyı gösterse, meyda aynı şekilde doktorlara ve tıbba saygıda kusur etmese, önüne gelen bizi hedef göstermese bu çok uzun sürmeden çözülür. adam bu bize yaptığını neden gidip de mesela bir ilçe belediye başkanı yardımcısına yapamıyor mesela. başına bir şey gelmesinden korkuyor. doktor gariban imajı çizdikçe padişahımız ve medya, demek ki bunca yıl doktor doktor dediklerinin çok da bir olayı yok diyor. cahil insan ne bilsin senin onca yıl neler çektiğini, tusa çalıştığını, gençliğini yıllarını harcadığını. senin aldığın 4 bin lirayı fazla gören, ama acun ya da dünyaya ne faydası olduğu belirsiz bir futbolcu milyon dolarları cebe indirdiğinde bunu ona hak gören bir halk bu. gücü olana tapan, güçsüz olanı ezip kendini güçlü hissetmeye çalışan vahşi hayvanlardan farkı yok.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2188130  gönderen drgkhn
 07.02.2013 - 18:21:11
Mammoth yazdı:zihniyeti değiştirmekten kolay bir şey yok aslında. bizim halkımız böyle güç sahibi birinin karşısında süs köpeğine dönüşmeyi çok sever. çıkıp devlet büyükleri (padişah mı demeliyim?) sistematik bir şekilde doktorlara hakettikleri saygıyı gösterse, meyda aynı şekilde doktorlara ve tıbba saygıda kusur etmese, önüne gelen bizi hedef göstermese bu çok uzun sürmeden çözülür. adam bu bize yaptığını neden gidip de mesela bir ilçe belediye başkanı yardımcısına yapamıyor mesela. başına bir şey gelmesinden korkuyor. doktor gariban imajı çizdikçe padişahımız ve medya, demek ki bunca yıl doktor doktor dediklerinin çok da bir olayı yok diyor. cahil insan ne bilsin senin onca yıl neler çektiğini, tusa çalıştığını, gençliğini yıllarını harcadığını. senin aldığın 4 bin lirayı fazla gören, ama acun ya da dünyaya ne faydası olduğu belirsiz bir futbolcu milyon dolarları cebe indirdiğinde bunu ona hak gören bir halk bu. gücü olana tapan, güçsüz olanı ezip kendini güçlü hissetmeye çalışan vahşi hayvanlardan farkı yok.
+1
Kullanıcı avatarı

Re:

#2188132  gönderen glutamin
 07.02.2013 - 18:22:53
türkiyede herşeyin başı medya.hergün bi hastayı çıkarıp konuşturuyolar.haber yapıyorlar.bugüne kadar bi doktoru çıkardıklarını görmedim.tabiki tekk başına medya değil ama medyanında büyük emeği var dr a şiddet konusunda.
Kullanıcı avatarı

Re:

#2188161  gönderen quaker
 07.02.2013 - 18:58:02
Mammoth yazdı:zihniyeti değiştirmekten kolay bir şey yok aslında. bizim halkımız böyle güç sahibi birinin karşısında süs köpeğine dönüşmeyi çok sever. çıkıp devlet büyükleri (padişah mı demeliyim?) sistematik bir şekilde doktorlara hakettikleri saygıyı gösterse, meyda aynı şekilde doktorlara ve tıbba saygıda kusur etmese, önüne gelen bizi hedef göstermese bu çok uzun sürmeden çözülür. adam bu bize yaptığını neden gidip de mesela bir ilçe belediye başkanı yardımcısına yapamıyor mesela. başına bir şey gelmesinden korkuyor. doktor gariban imajı çizdikçe padişahımız ve medya, demek ki bunca yıl doktor doktor dediklerinin çok da bir olayı yok diyor. cahil insan ne bilsin senin onca yıl neler çektiğini, tusa çalıştığını, gençliğini yıllarını harcadığını. senin aldığın 4 bin lirayı fazla gören, ama acun ya da dünyaya ne faydası olduğu belirsiz bir futbolcu milyon dolarları cebe indirdiğinde bunu ona hak gören bir halk bu. gücü olana tapan, güçsüz olanı ezip kendini güçlü hissetmeye çalışan vahşi hayvanlardan farkı yok.
+1000000000000000000000000000000000000000000
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

Re:

#2188325  gönderen dr_nlp
 07.02.2013 - 20:51:16
yazıklar olsun....
Kullanıcı avatarı

Re:

#2188761  gönderen Ottomaniac
 08.02.2013 - 00:29:47
drgkhn yazdı:
Ottomaniac yazdı:Sadece Tanrının bir lanet günü olsun tüm doktorlar o kadar şehitinin hatırı için bile olsa birleşerek çalışmasa eylem yapsa sesimizi duyururduk...ha sonuç?
sonuç kimin umurunda..
bu bile bize yeterdi..
ama imkansız işte!
sayın meslektaşım ben de bu imkansız kısmına takılıp kalıyorum. neden böyleyiz kafamıza etseler sarığım oldu diye sevinecek miyiz?
sevgili hocam: bir başhekim düşün bir kç saatlik önceden planlanmış hekim eylemi için uzmanları ve hatta acilcisi bile katılırken tutup kendi uzman polk.ni çalıştırıyorsa,ve bu insan normalde aynı süreleri keyfi olarak çalışmayabiliyorsa belli planları çıkarları için tüm hekim arkadaşlarını yüzüstü bırakıyor demektir.bunun gibi birçok hekim örneği varken
ben nasıl inanayım :(

Re:

#2188770  gönderen 1qa2ws3ed4rf
 08.02.2013 - 00:33:30
Ottomaniac yazdı:
drgkhn yazdı:
sonuç kimin umurunda..
bu bile bize yeterdi..
ama imkansız işte!
sevgili hocam: bir başhekim düşün bir kç saatlik önceden planlanmış hekim eylemi için uzmanları ve hatta acilcisi bile katılırken tutup kendi uzman polk.ni çalıştırıyorsa,ve bu insan normalde aynı süreleri keyfi olarak çalışmayabiliyorsa belli planları çıkarları için tüm hekim arkadaşlarını yüzüstü bırakıyor demektir.bunun gibi birçok hekim örneği varken
ben nasıl inanayım :(
+1