Salı , Eylül 17 2019
Mesleki konuda tum yazilari ve yorumlari buraya yazabilirsiniz...
Kullanıcı avatarı

Doktorlar olarak tekeliz

#4298448  gönderen hacıyatmaz1890
 17.08.2019 - 17:50:35
İnsan hayatındaki en önemli şey nedir? Cevap: sağlık. Cevap kesinlikle göreceli değil.

Başı ağrıyan insan isterse milyarder olsun baş ağrısına çözüm bulamadığı müddetçe paranın ona faydası olmaz.
Peki sağlık dağıtıcı kişiye ne denir? Cevap: doktor( müslüman arkadaşlar için şifayı veren Allahtır doktorlar aracıdır)

Hal böyleyken doktorlar neden bir araya gelip istediklerini yaptıramıyorlar? Doktorlar tek yumruk olmayı yani tekel olmayı becerirse sorun kalmaz.

Destek verenlerin bu başlığı beğenmesini bekliyorum biliyorum böyle düşünen tek kişi değilim.
En son hacıyatmaz1890 tarafından 17.08.2019 - 17:58:33 tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

Re: Doktorlar olarak tekeliz

#4298456  gönderen hayda
 17.08.2019 - 18:30:10
hacıyatmaz1890 yazdı:
İnsan hayatındaki en önemli şey nedir? Cevap: sağlık. Cevap kesinlikle göreceli değil.

Başı ağrıyan insan isterse milyarder olsun baş ağrısına çözüm bulamadığı müddetçe paranın ona faydası olmaz.
Peki sağlık dağıtıcı kişiye ne denir? Cevap: doktor( müslüman arkadaşlar için şifayı veren Allahtır doktorlar aracıdır)

Hal böyleyken doktorlar neden bir araya gelip istediklerini yaptıramıyorlar? Doktorlar tek yumruk olmayı yani tekel olmayı becerirse sorun kalmaz.

Destek verenlerin bu başlığı beğenmesini bekliyorum biliyorum böyle düşünen tek kişi değilim.
Hocam yorumlarını takdir ediyorum ama değmez fetönün en çok zarar verdiği mesleklerden biriyiz. Ösys, fakülte sınavları ,tus hatta birilerinin nasıl prof olup sağlık sektörünü çöktürdüğü bile belli değil. Soruları çaldıklarını kendileri itiraf ettiler ve herkesin bildiği gibi yakalananlar buzdağının görünen yüzü.bu adamlar daima iktidar el değiştirse bile iktidar yalakası olarak kalacaklar .hak etmediklerini korumak isteyecekler.Bir de dr olmayı istemeyip aile zoruyla dr olup cerraha çok para kazanıyor aile hekimine yatıyor diyen kendini zeki sanıp her şeye kendince yorum yapan tipler burda bile az değil gerçek hayatta gerisini sen düşün.
Motivasyon kırıcı yorumum için kusura bakma benim karşılaştığım gerçeklerle karşılaşmadan dediklerine ulaşırsın inş

#4298459  gönderen Wohe
 17.08.2019 - 18:43:31
Şöyleki yeri doldurulamaz bir meslek grubuyuz. Yani atıyorum su an öğretmenler , polisler , işçiler vs vs çoğu meslekte masaya yumruğunu vursan özlük haklarının iyileştirilmesini istesen greve gitsen falan devletin elinde her zaman senin yerine koyacak sırada binlerce hatta milyonlarca insan kozu olacak. Söz konusu hekim olunca işler değişiyor , devlet sokaktan binlerce kişiyi tutup da doktor olarak çalıştıramaz çünkü niteliği yüksek bir meslek. Neden böyle bir gücümüz varken özlük haklarımızın sayginligimizin yavas yavas gözler önünde erimesine sessiz kalınmış hayret ediyorum. Yıllarca hekimlik yapmış tecrübeli biri değilim ama biraz araştırmayla , hafiften de işin içine girince nereden nereye geldiğimizi görmek zor değil. Üzüldüğüm nokta bu konuların genelde mesleğe başladıktan sonra anlaşılması. Tıp fakültelerinde çok az öğrencinin bu konularla ilgili bilgisi var. Hocalarım ve ileride hoca olacak meslektaşlarım sadece mesleki bilgilerini ve tecrübelerini değil ayni zamanda mesleki bilinçlenmeyi de öğrencilerine aktarmalı. Bence en eksik olduğumuz konu bu. Daha bağlı olduğu kişiye bile uğradığı haksızlığı dile getirmesine müsade edilmeyen , dile getirirse başına daha kötülerinin geleceği korkusu aşılanan asistan hekimlerin uzman olduğunda devlete karşı örgütlenebilmesi çok zor.

#4298498  gönderen tobirama
 17.08.2019 - 20:33:40
hacıyatmaz1890 yazdı:

öff en tav olduğum şey de biz şöyleyiz biz böyleyiz başlıkları. kaçıncı kez açılıyor, kaçıncı kez söyleniyor. bir şey yapın hadi, aksiyon alın. yoksa vır vır vır başka bir şey değil. destek verenler geldi bu başlığa he aferin hadi bakalım.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4298566  gönderen hacıyatmaz1890
 17.08.2019 - 22:43:51
tobirama yazdı:
17.08.2019 - 20:33:40
hacıyatmaz1890 yazdı:

öff en tav olduğum şey de biz şöyleyiz biz böyleyiz başlıkları. kaçıncı kez açılıyor, kaçıncı kez söyleniyor. bir şey yapın hadi, aksiyon alın. yoksa vır vır vır başka bir şey değil. destek verenler geldi bu başlığa he aferin hadi bakalım.
Hayırdır bir şeye canınız mı sıkkın kızgın gibisiniz?
Amacım benim gibi düşünen insanlar olup olmadığını öğrenmek nesi yanlış ki bunun?