Perşembe , Kasım 14 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

Kullanıcı avatarı

#1872353  gönderen drironman
 29.07.2012 - 13:49:31
drcatkeeper yazdı:Dermandan asistanlığının 4.senesinde istifa eden var.
kadın doğum filan olur da ömür boyu yapılmaz filan diye düşünüp istifa eder.
ama dermanın neyinden istifa edilir ki acaba?

Re:

#1872355  gönderen dr_rocco
 29.07.2012 - 13:50:34
drlegolaspolat yazdı:dermadan 4. senede istifamı allahım beni göğe çek
:D :D
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1872361  gönderen drcatkeeper
 29.07.2012 - 13:52:48
Hocalar korkunçmuş... Üstelik arkadaş daha sonra tekrar sınava girip genel cerrahi kazanmış vede mutluymuş....
Kullanıcı avatarı

#1872364  gönderen drcatkeeper
 29.07.2012 - 13:54:42
Özetle bölüm elbette önemli... Ama ortam huzursuzsa, hoca psikopatsa, derma olur sana NŞ....
Kullanıcı avatarı

#1872369  gönderen drironman
 29.07.2012 - 13:59:23
drcatkeeper yazdı:Hocalar korkunçmuş... Üstelik arkadaş daha sonra tekrar sınava girip genel cerrahi kazanmış vede mutluymuş....
son sene mi kötü olduğunu anlamış?
Kullanıcı avatarı

#1872372  gönderen drcatkeeper
 29.07.2012 - 14:03:00
O derece bunaltmışlar.....
Kullanıcı avatarı

#1872375  gönderen drcatkeeper
 29.07.2012 - 14:05:41
Çocuk psikiyatrisinden istifa edip sonra göz kazanan var...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1872398  gönderen drcatkeeper
 29.07.2012 - 14:20:11
Nooldu???? Bir Allak bullak olma durumları... Bir suskunluk.... Ne sanmıştınız?..Bölümün adına bakıp atlamak sonra yatış.... Gerçekler öyle değil arkadaşlar...iyi araştırmak lazım...
Kullanıcı avatarı

Re:

#1872399  gönderen arazay
 29.07.2012 - 14:20:42
sblrdnz yazdı:ben de ftryi bırakanlardanım.neden aynı şey mesleki tatminsizlik. tusa girdim. göz kazandım. ftr aslında rahat bi yer. orasını zaten kimsenin tartışacağı bi şey değil. şu an için döneri de iyi. ama yaşlı hastaların beklemediğiniz anda özellikle acil dahili hastalığı çıkabiliyo, veya svo hastaları- onların komplikasyonları ayrıca çok. üniversiteden gördüğünüz azcık dahiliye ve nöroloji bilgileriyle hastalara yaklaşımda zorlanıyosun. bide tabi rahat bölümde hastanın komplikasyonu sıkıyo insanı. ama bırakmamın nedeni kendimi ftr alanında kendimi geliştireceğimi düşünmemem. çünkü hastalıkların hepsi kronik. kanserin tedavisi bulunur ama gonartrozun tedavisi bulunmaz diye düşünüyorum:) hastalar zaten hiç bir branşta memnun diil. ama senin tedavinin sonuç verdiğini görmen hastanın elinde. ağrısı azaldı mı azalmadı mı. görüntüleme diil, laboratuar değil. bir de osteoartrit olsun svo rehabilitasyonu olsun herşeyde konservatifsin.
Hocam hangi goz desiniz bı de memnun musunuz su an?

#1872461  gönderen sblrdnz
 29.07.2012 - 15:19:49
Daha yeni kazandim. 1ay icersinde baslicam insallah. Togepy adli arkadas spinal enjeksiyondan, usgden bahsetmis. Hakli. Birzamanlar ben de ftrde kendimi bu gibi yerlerde gelistirip o sekilde mutlu olurum dedim. Ama biraz hastanemin kotu egitim seklinden diil bukadar sey yapmak omuz, diz enjeksiyonu bile ne ogrettiler ne de yaptirdilar. Hastalarin bazilari igneyi sevseler de cogunun istedigi sey fizik tedavi gormek. Ne kadar uzun sure sicak verirsen tedavide okadar iyisin. Bu malpraktis durumundan ftrciler de nasibini almis. Enjeksiyon yapmiyolar. Yeterki hasta sikayet etmesin. Nsai bile artik daha cok cekiniyoruz. Yakinda ftr polikliniklerinde sadece parasetamol yazilmaya baslanabilir

#1872463  gönderen sblrdnz
 29.07.2012 - 15:24:00
Bir de spinal kord enjeksiyonu veya bunun gibi invaziv islerde ftrciler cekiniyor. Cunku olusabilcek komplikasyona mudahale kisimlari zayif. Oyuzden anestezitlere yonlerdiriyolar veya hastaya fizik tedavi verip kontrole cagiriyolar. Manipulasyon cidden iyi sonuclar verebilen bir yontem. Ama onu da fizyoterapistler fr yapabiliyo.
Kullanıcı avatarı

#1872490  gönderen drkpoyraz
 29.07.2012 - 15:43:10
sblrdnz yazdı:Daha yeni kazandim. 1ay icersinde baslicam insallah. Togepy adli arkadas spinal enjeksiyondan, usgden bahsetmis. Hakli. Birzamanlar ben de ftrde kendimi bu gibi yerlerde gelistirip o sekilde mutlu olurum dedim. Ama biraz hastanemin kotu egitim seklinden diil bukadar sey yapmak omuz, diz enjeksiyonu bile ne ogrettiler ne de yaptirdilar. Hastalarin bazilari igneyi sevseler de cogunun istedigi sey fizik tedavi gormek. Ne kadar uzun sure sicak verirsen tedavide okadar iyisin. Bu malpraktis durumundan ftrciler de nasibini almis. Enjeksiyon yapmiyolar. Yeterki hasta sikayet etmesin. Nsai bile artik daha cok cekiniyoruz. Yakinda ftr polikliniklerinde sadece parasetamol yazilmaya baslanabilir
Safi contramal e dönmesin de olay
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1872512  gönderen zeitgeist2012
 29.07.2012 - 16:13:01
Yaklaşık 3 yılllık bi FTR asistanı olarak kendi yaşadıklarımdan biraz bahsedeyim dedim.
FTR'ye çok isteyerek girmedim açıkçası. Daha çok preklinik bi bölüm istiyodum ama çevremin etkisiyle kendimi FTR'de buldum. İlk 6 ay hatta 1 yıl her gün istifa etmeyi düşünerek geçti. En dibe vurduğum dönemde Dahiliye rotasyonum başladı ve klinikten uzaklaşarak düşünme fırsatı buldum. O dönem asistan affı da çıkmıştı ve açıkçası istifa ettiğim bölüm olan Radyasyon onkolojisine dönmeyi ciddi ciddi kafaya koymuştum. Sonuçta bunu yapamadım ve anladım ki o bölümden ayrılma olasılığım oldukça oraya alışamayacaktım. Bu af olayını da kapattıktan sonra "Ne olursa olsun bu asistanlığı bitireceğim" dedim ve bu benim dönüm noktam oldu. Kafandan istifa düşüncelerini çıkarınca bölüme zorla da olsa ısınmak zorunda kalıyorsun. Biraz da ders çalışmaya başlayıp kendimi daha yeterli hissettikçe, FTR'ye aşkla bağlı olmasam da mantık evliliği yapmış olmanın kabullenmişliğini hissetmeye başladım :D
Evet, gerçekten mesleki tatmini çok az olan bir bölüm; ama cerrahiler ve belki kardiyoloji dışında mesleki tatmini olan bir bölüm olduğunu sanmıyorum. Nörolojide, Dahiliyede iyileşen hastaların oranı nedir ki? Semptomatik tedavi yapıyorsun sonuçta...Rehabilitasyon alanında mesleki tatmini sınırlı da olsa bazı hastalarda yaşayabiliyorsun. Örneğin bırakın ayağa kalkmayı, oturamayan bir hastamız ilk kez ayağa kalktığında onunla beraber ağlayarak yaşadığımız o anı hiç unutamam. Ama böyle durumlar sık yaşanmıyor tabi. Klasik kas-iskelet sistemi hastalıklarına gelirsek; evet, hastaların çoğunu kalıcı olarak tedavi edemiyoruz ama ağrısını geçirdiğinizde hastanın size minnetlerini sunması bile bir nevi mesleki tatmin zannımca. Poliklinikte eklem içi enjeksiyon sonrası ağrısı tamamen geçen bir hastam bütün ailesini toplayıp muayeneye getirmişti mesela. Böyle anları yaşamak da mümkün.
Evet, FTR tıbbın çöplüğü gibi, buna katılıyorum. Ama bu biraz da diğer branşlardan olan arkadaşların bilgisizliğinden veya umursamazlığından, hastayı başından savmak için bize göndermesinden kaynaklanıyor. Karın ağrısı için bile bize "şutlanan" hastalar oluyor kimi zaman. Ama bunun suçunu branşın kendisinde bulmamak, aramızda iletişim varsa bu arkadaşları hangi hastaların FTR'lik olduğu konusunda bilgilendirmek lazım belki de. Yine de gereksiz pek çok hastanız olacaktır poliklinikte ve polikliniğiniz de genelde yoğun olacaktır. "Her yerim ağrıyor" diyen fibromiyaljik hastalarla uğraşmak tabi ki çok zor ve yıpratıcı oluyor ama dedim ya, bir kez kendini alışmaya zorlayınca bunlara da katlanmayı yavaş yavaş öğreniyorsun sanırım. Ve kendini "uzmanlık daha iyi olacak" diye avutuyorsun. Umarım hayal kırıklığına uğramam.
Uuzn lafın kısası, FTR'ye kimsenin çok isteyerek girdiğini düşünmüyorum ama kendinizi sevmeye zorlamak ve ilk 6 ay istifa etmemek yapılabilecek en mantıklı şey bence. Ha baktınız olmuyor, buhranlar içindesiniz, gerçekten size daha uygun bir bölüme girmek için uğraşabilirsiniz.
Umarım faydalı olabilmişimdir.
Kullanıcı avatarı

Re:

#1872532  gönderen dranestezi26
 29.07.2012 - 16:34:28
Bu ftr nin rotasyonlarinda çok bunaltiyorlar mı,ortopedi var,noroloji var,var oğlu var.oralarda sıkıntı oluyor mü.bı de romatoloji hastaları var,yatalak hastalar var,bunlar bunaltiyor mü insanı,hep yaşlı hasta nöbetlerinde arrestler,diabetik komalar,hipertansif krizler felan çok oluyor mü.yani rahat diyorsunuz ama nasıl rahat
Kullanıcı avatarı

#1872534  gönderen drkpoyraz
 29.07.2012 - 16:37:30
zeitgeist2012 yazdı:Yaklaşık 3 yılllık bi FTR asistanı olarak kendi yaşadıklarımdan biraz bahsedeyim dedim.
FTR'ye çok isteyerek girmedim açıkçası. Daha çok preklinik bi bölüm istiyodum ama çevremin etkisiyle kendimi FTR'de buldum. İlk 6 ay hatta 1 yıl her gün istifa etmeyi düşünerek geçti. En dibe vurduğum dönemde Dahiliye rotasyonum başladı ve klinikten uzaklaşarak düşünme fırsatı buldum. O dönem asistan affı da çıkmıştı ve açıkçası istifa ettiğim bölüm olan Radyasyon onkolojisine dönmeyi ciddi ciddi kafaya koymuştum. Sonuçta bunu yapamadım ve anladım ki o bölümden ayrılma olasılığım oldukça oraya alışamayacaktım. Bu af olayını da kapattıktan sonra "Ne olursa olsun bu asistanlığı bitireceğim" dedim ve bu benim dönüm noktam oldu. Kafandan istifa düşüncelerini çıkarınca bölüme zorla da olsa ısınmak zorunda kalıyorsun. Biraz da ders çalışmaya başlayıp kendimi daha yeterli hissettikçe, FTR'ye aşkla bağlı olmasam da mantık evliliği yapmış olmanın kabullenmişliğini hissetmeye başladım :D
Evet, gerçekten mesleki tatmini çok az olan bir bölüm; ama cerrahiler ve belki kardiyoloji dışında mesleki tatmini olan bir bölüm olduğunu sanmıyorum. Nörolojide, Dahiliyede iyileşen hastaların oranı nedir ki? Semptomatik tedavi yapıyorsun sonuçta...Rehabilitasyon alanında mesleki tatmini sınırlı da olsa bazı hastalarda yaşayabiliyorsun. Örneğin bırakın ayağa kalkmayı, oturamayan bir hastamız ilk kez ayağa kalktığında onunla beraber ağlayarak yaşadığımız o anı hiç unutamam. Ama böyle durumlar sık yaşanmıyor tabi. Klasik kas-iskelet sistemi hastalıklarına gelirsek; evet, hastaların çoğunu kalıcı olarak tedavi edemiyoruz ama ağrısını geçirdiğinizde hastanın size minnetlerini sunması bile bir nevi mesleki tatmin zannımca. Poliklinikte eklem içi enjeksiyon sonrası ağrısı tamamen geçen bir hastam bütün ailesini toplayıp muayeneye getirmişti mesela. Böyle anları yaşamak da mümkün.
Evet, FTR tıbbın çöplüğü gibi, buna katılıyorum. Ama bu biraz da diğer branşlardan olan arkadaşların bilgisizliğinden veya umursamazlığından, hastayı başından savmak için bize göndermesinden kaynaklanıyor. Karın ağrısı için bile bize "şutlanan" hastalar oluyor kimi zaman. Ama bunun suçunu branşın kendisinde bulmamak, aramızda iletişim varsa bu arkadaşları hangi hastaların FTR'lik olduğu konusunda bilgilendirmek lazım belki de. Yine de gereksiz pek çok hastanız olacaktır poliklinikte ve polikliniğiniz de genelde yoğun olacaktır. "Her yerim ağrıyor" diyen fibromiyaljik hastalarla uğraşmak tabi ki çok zor ve yıpratıcı oluyor ama dedim ya, bir kez kendini alışmaya zorlayınca bunlara da katlanmayı yavaş yavaş öğreniyorsun sanırım. Ve kendini "uzmanlık daha iyi olacak" diye avutuyorsun. Umarım hayal kırıklığına uğramam.
Uuzn lafın kısası, FTR'ye kimsenin çok isteyerek girdiğini düşünmüyorum ama kendinizi sevmeye zorlamak ve ilk 6 ay istifa etmemek yapılabilecek en mantıklı şey bence. Ha baktınız olmuyor, buhranlar içindesiniz, gerçekten size daha uygun bir bölüme girmek için uğraşabilirsiniz.
Umarım faydalı olabilmişimdir.

Çapadan biri istifa etmiş yoksa o siz misiniz :D