Pazartesi , Kasım 18 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

Kullanıcı avatarı

Anne-Babalar Yardımlaşalım

#883064  gönderen DrGulsever
 16.05.2010 - 08:56:50
Burası hekim platformu. Ancak bizlerde herkes gibi insanlarız. Bir çok platformda insanlar değişik konularda yaşadıklarını paylaşıyorlar. Bizde paylaşımlarımızı sadece TUS ile bırakmayalım bana göre. Yaşamdan da paylaşımlar yapalım.

Bir baba olarak en büyük sıkıntılarımdan birisi kızım ile ilişkilerim. Yemek yemesi, uyuması (nadiren) çok sıkıntı oluyor. Sizlerinde bu tarz sıkıntılarını ve geliştirdiğiniz çözüm yöntemleri varsa burada paylaşalım lütfen.
Kullanıcı avatarı

Re: Anne-Babalar Yardımlaşalım

#883076  gönderen ogdrdemet
 16.05.2010 - 09:25:51
ayni sorunu benim yigenimle yasiyoruz biz de. ozellikle yemek konusunda. henuz 2.5 yasinda ama yemek yemekten nefret eder durumda. uzmanlar; asiri ilgiyi kesin, masada ona da yer ayirin , kendi yemeye calissin demislerdi. acikana kadar zorlamayin yemek yemek icin dediler. aclik olmadan yemegin lezzeti bizim icin olmadigi gibi onlar icinde ayni sanirim. :)
ama neticede hakikaten zor is ebeveyn olmak...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#883082  gönderen DrGulsever
 16.05.2010 - 09:37:23
Evet gerçekten. Yemek konusunda şu an yeme sıkıntımız yok çok şükür. Kızım 4 yaşında. Yemek konusunda sadece seçme sıkıntımız var o da sevdiği yemeklerin az olması nedeni ile.

4 yaşında böyleyse bundan sonra ne olacak çok korkuyom. Çookkkkk
Kullanıcı avatarı

#883104  gönderen ogdrdemet
 16.05.2010 - 10:08:05
yemek secmesi konusunda ugrasmak gerekiyor. bizim zamanimizda oyle bi hakkimiz yoktu ki, babam direk oylemi demekki ac degilsiniz kalkin sofradan derdi :D boyle yapalim demiyorum ama biraz daha disiplinli mi davranmak gerek acaba diye aklimdan gecmiyor degil. ben yigenime uzun uzun anlatiyorum, begnemedigi yemegin aslinda ne kadar faydali oldugu , ve bir cok cocugun bu yemegi bile bulamadigini vs vs, artik minik akliyla ne kadar anlarsa. konusmak gerek onlarla bikmadan , usanmadan konusmak. zaman zaman cok yorucu da olsa ....
Kullanıcı avatarı

#883124  gönderen DrGulsever
 16.05.2010 - 10:30:51
Konuşarak olmuyor. Bizim uyguladığımız taktik sofrada ne varsa onu yemek mecburiyetinde. Yoksa yemek yemek zorunda değil. İstersen gidebilirsin diyoruz. Bir süre sonra geliyor yiyor. Ama bu kez yemeğin içinden işte soğan, nane vs taneleri ayıklıyor. Sanırım bu da zamanla toparlayacak.
Kullanıcı avatarı

#883126  gönderen ogdrdemet
 16.05.2010 - 10:33:56
guzelmis sizin taktik de. bence de zamanla toparlar. bir de tek cocuksa eger bu mesele de zorluyor. kardes sart bence :)

#1168483  gönderen uhuteren
 05.02.2011 - 10:45:58
yemek konusunda aç bırakın fazlasıyla yerler.

benim kızım 10 yaşında oğlumda 4 anlaşamıyorlar arada kalıyorum ne yapabilirim
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#1275399  gönderen terliksi
 22.04.2011 - 12:49:27
yemek sorununu hala çözemedik de uykuyu şöyle çözmeye çalışıyoruz her akşam yatmadan önce uzun bir banyo yaptırıyoruz.. uzu derken 25 dk yı buluyor.. çıkarınca da hemen giydirip sütünü içiriyoruz.. ( tabi giydirme ve süt faslı yan lambayla aydınlatılmış loş bir ışıkta oluyor) ardından da biraz sakin bir müzikle ninni de olabilir sallıyoruz.. zaten birinci haftadan sonra o saatte uyumaya alışyor.. tab,, sirkadiyen ritmli hormonlar açısından kapkaranlık bir odada uyutmak çok iyi aynı zamanda uyku bütnülüğünün bozulmasına da izin vermiyor.. gündüzleri de 1 saatten fazla uyutmamak ve en az 1 saat dışarıda açık hava alması da çok önemli.. Allah bütün çocuklarımızı bize bağışlasın...
Kullanıcı avatarı

#1275504  gönderen mehmetefe
 22.04.2011 - 15:14:32
benim de oğlum var 4 yaşında. yemek ve uyku bizde de problem. ama kreşe başladıktan sonra biraz daha düzeldi. yorulduğu için erken yatıyor. gece halen 3-4 kez uyanıyor, tuvalete kaldırdığımdan 1-2 si de benim yüzümden. yalnız bu ara gece uyandığında yatırıp ben su içip geliyorum yada tuvaleti temizleyip geliyorum diyorum, 5 dk sonra döndüğümde uyumuş oluyor. belki bu denenebilir.
eskiden (1 ay öncesine kadar) arkadaş ortamızda yatardı. bu benim için çok büyük gelişme.
yemek konusunda da zorlamıyorum artık. öğününde ama az yiyiyor. yemekleri onun damak zevkine göre yapıyorum biraz. adam daha peynir, zeytinin tadını bilmiyor.
Kullanıcı avatarı

#1275505  gönderen bence_jones
 22.04.2011 - 15:17:40
DrGulsever yazdı:Evet gerçekten. Yemek konusunda şu an yeme sıkıntımız yok çok şükür. Kızım 4 yaşında. Yemek konusunda sadece seçme sıkıntımız var o da sevdiği yemeklerin az olması nedeni ile.

4 yaşında böyleyse bundan sonra ne olacak çok korkuyom. Çookkkkk
çok korkuyorum değil..çok korkuyoruz :D

-ateşimiz vaaarr
-boğazlarımız acıyorr
-öksürüyoruuzz :D
Kullanıcı avatarı

#1368244  gönderen drwera
 05.07.2011 - 15:55:14
DrGulsever yazdı:Burası hekim platformu. Ancak bizlerde herkes gibi insanlarız. Bir çok platformda insanlar değişik konularda yaşadıklarını paylaşıyorlar. Bizde paylaşımlarımızı sadece TUS ile bırakmayalım bana göre. Yaşamdan da paylaşımlar yapalım.

Bir baba olarak en büyük sıkıntılarımdan birisi kızım ile ilişkilerim. Yemek yemesi, uyuması (nadiren) çok sıkıntı oluyor. Sizlerinde bu tarz sıkıntılarını ve geliştirdiğiniz çözüm yöntemleri varsa burada paylaşalım lütfen.
yemek yemiyosa bir süre aç bırak bence. aklıma gelen bu çok zorlamak da iyi sonuçlar vermiyor ben bebekken obezmişim:)) şimdi bile yemekte ısrar edildiğinde tabağı ısrar eden kişinin kafasına fırlatasım geliyor... uyku sorununa ise bakıcınız varsa onu denetleyin. çünkü bakıcılar gündüz bebekleri çok uyutuyorlar gece anne ve babalar uğraşıyor sonra.... çocuk konusunda kısıtlı bilgilerimi paylaşıyorum:) anneler daha fazla yardımcı olabilir
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#1619630  gönderen DrGulsever
 26.02.2012 - 01:13:26
Bu sitenin Anne babaları nerdesiniz yaa. Başlığım ölmüş :D

Yaramazlık yapan çocukla nasıl başa çıkarsınız. O an önemli değil. SOnraki gelişimini de hesaba katarak soruyorum ....

Bir baba olarak zorlandığım noktalar var çünkü...
Kullanıcı avatarı

#1619727  gönderen dranil
 26.02.2012 - 11:03:56
Adaylar izlemeye devam ediyor...:))))