Perşembe , Kasım 14 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
Kullanıcı avatarı

Re: Boşanmak!

#4226079  gönderen kutsaclirapunzel
 10.02.2019 - 00:10:28
Haddini bil. Laçka olan sensin. Avatarına güvenip seni muhattap aldık diye cıvıma!!! Komediye çevirdin konuyu zaten
Kullanıcı avatarı

#4226083  gönderen DrKEF
 10.02.2019 - 00:11:57
drela64 yazdı:
10.02.2019 - 00:08:31
gülmek iyidir,gül.
evlenmek iyidir,evlen
gerektiğinde boşanmak da iyidir boşan....bukadar basit polemiğe girecek bişey yok bunda b,ireysel bakıyorum evet kabul de ettim zaten.napıyım çevremdeki boşanmış kadınları görüyorum ve ona istinaden yorum yazdım. mağdur olan xy görmedim :)
bak sizin için kolay boşanmak. boşan gitsin... nafaka yüzünden,hukuki mecrada kadınlara yapılan pozitif ayrımcılık yüzünden nice intihar edenler var...
görmek istemediğiniz için görmediniz. tek taraflı bakıyorsunuz olaylara,ben de kadın erkek eşitliğini savunuyorum burda.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4226086  gönderen kizarmisekmek
 10.02.2019 - 00:14:01
kadına şiddetin sebebi veya artması kadının ta kendisidir.
erkek dediğin masaya yumruğu vuracak erkek dediğin güçlü olacak sesini yükseltene pısırık gibi karşısında durmayacak
şiddete meyilli öfke kontrolü olmayan şehir eşkiyasına aşık olup çekici bulup sonra da şiddete uğradım mağdurum demek... başkasına böcek olan sana çiçek mi olacaktı.
seçimlerini mutluluğu için yapan kadınları ayrı tutuyorum
Kullanıcı avatarı

#4226089  gönderen DrKEF
 10.02.2019 - 00:15:08
kutsaclirapunzel yazdı:
10.02.2019 - 00:10:28
Haddini bil. Laçka olan sensin. Avatarına güvenip seni muhattap aldık diye cıvıma!!! Komediye çevirdin konuyu zaten
ben üslubumu korudum,korumaya çalıştım. haddimi de bildim,asıl hadsizliği siz yaptınız dalga geçerek. ben siz diye hitap ederken sizin sen diye hitap etmeniz,tanımadığınız kişiye karşı bir hadsizliktir.dalga geçmeniz laçkalıktır.
şu üsluba bak,sizle konuşmak bile utanç vericiydi,allah affetsin ne diyim.
avatarıma bakıp beni muttap almışlar hanımefendiler,üstün insanlar :)
komediye çeviren sizsiniz konuyu.

#4226091  gönderen drbuspiron
 10.02.2019 - 00:17:20
Son mesaja da acayip katılıyorum
Seviyorsa uğraşsın sevse kıskanırdi erkek dediğin tutacak kolundan götürecek diyenler yüzünden bir nesil sevgiyi magandalik sanıyor ama maalesef her şiddet yaşayan bu durumda değil

#4226094  gönderen drbuspiron
 10.02.2019 - 00:20:24
Bir de nedir su nafaka ya onurlu ve kendine yetebilen bir kadınla evlenirseniz boşanma nedeni de aşağılayıcı bir neden değilse çocuk yoksa almaz nafaka falan çocuğunuz varsa ya da aldattysanz bı zahmet paranzdan olun bari
Kullanıcı avatarı

#4226096  gönderen kizarmisekmek
 10.02.2019 - 00:20:44
nafaka mağduru erkeklere de acımıyorum. olum her yere çıkıntılıp yapıp evin reisi benim ben bakarım benim param yeter paranla kızı etkilemeye çalışıp kadın dediğin çalışmaz cocuğuma baksın dersen bir birey olabilmiş kadını değil sana parazit birini sırf güzel diye seçersen eşitliği değil ataerkilliği savunursan boşansan aldatılsan iftiraya da uğrasan kandırılsan da o altınları da yaparsın öbür boyu maaşının üçte birini de nafaka diye verirsin. çocuğunu da haftada bir görürsün
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#4226099  gönderen DrKEF
 10.02.2019 - 00:24:15
kizarmisekmek yazdı:
nafaka mağduru erkeklere de acımıyorum. olum her yere çıkıntılıp yapıp evin reisi benim ben bakarım benim param yeter paranla kızı etkilemeye çalışıp kadın dediğin çalışmaz cocuğuma baksın dersen bir birey olabilmiş kadını değil sana parazit birini sırf güzel diye seçersen eşitliği değil ataerkilliği savunursan boşansan aldatılsan iftiraya da uğrasan kandırılsan da o altınları da yaparsın öbür boyu maaşının üçte birini de nafaka diye verirsin. çocuğunu da haftada bir görürsün
nafaka mağduriyeti sadece bahsettiğin kesimde olmuyor. sen iyi de davransan üstüne aldatılsan da veyahut durumun kötü olsa da çoğu zaman nafaka veriyorsun. mağdur kavramı da burdan geliyor. diğer türlü bahsettiğin kişiler zaten nafaka mağduru olamazlar.yani mağdur olamazlar.
Kullanıcı avatarı

#4226101  gönderen drela64
 10.02.2019 - 00:25:19
DrKEF yazdı:
drela64 yazdı:
gülmek iyidir,gül.
evlenmek iyidir,evlen
gerektiğinde boşanmak da iyidir boşan....bukadar basit polemiğe girecek bişey yok bunda b,ireysel bakıyorum evet kabul de ettim zaten.napıyım çevremdeki boşanmış kadınları görüyorum ve ona istinaden yorum yazdım. mağdur olan xy görmedim :)
bak sizin için kolay boşanmak. boşan gitsin... nafaka yüzünden,hukuki mecrada kadınlara yapılan pozitif ayrımcılık yüzünden nice intihar edenler var...
görmek istemediğiniz için görmediniz. tek taraflı bakıyorsunuz olaylara,ben de kadın erkek eşitliğini savunuyorum burda.
boşanma kararı almak kolay değil konuşup anlaşarak bu kararı alabilen çiftleri gerçekten tebrik ediyorum medeni olmak budur...sudan sebeplerle boşanılmaz .şiddet varsa(fiziki,psikolojik,cinsel)geçimsizlik varsa,aşırı uyumsuzluk veya aldatma varsa düşman olmadan orta yol bulunarak ayrılmalı.tek taraflı bakıyor olabilirim. şimdi neden gençler evlenmekten korkuyor sizce?
Kullanıcı avatarı

#4226107  gönderen kizarmisekmek
 10.02.2019 - 00:29:56
DrKEF yazdı:
10.02.2019 - 00:24:15
kizarmisekmek yazdı:
nafaka mağduriyeti sadece bahsettiğin kesimde olmuyor. sen iyi de davransan üstüne aldatılsan da veyahut durumun kötü olsa da çoğu zaman nafaka veriyorsun. mağdur kavramı da burdan geliyor. diğer türlü bahsettiğin kişiler zaten nafaka mağduru olamazlar.yani mağdur olamazlar.
evt aldatan kadına nafaka bağlanmış asgari ücret çalışan erkek asgari ücret çalışan karısına nafaka veriyor. kanunlar kadına pozitif ayrımcılık yapıyor.
ama erkekler maddi çıkar için evlenen veya parayı seven düğünü dümbeleği herşeyi erkek yapar ben birşeye karışmam diyen şu kadar altın isterim evlendikten sonra keyfi çalışmam diyen kadına hayır diyebilse ve bunları görebilse toplum büyük oranda değişir. bunları isteyen kadınlar ilkokul ortaokul mezunları değil üni mezunu kadınlar.
Kullanıcı avatarı

#4226108  gönderen drela64
 10.02.2019 - 00:30:17
buarada siz evli misiniz değilseniz evlenmeyi düşünüyor musunuz drkef? cevap vermek istemezseniz önemli değil....
Kullanıcı avatarı

#4226109  gönderen DrKEF
 10.02.2019 - 00:32:01
drela64 yazdı:
DrKEF yazdı:
drela64 yazdı:
gülmek iyidir,gül.
evlenmek iyidir,evlen
boşanma kararı almak kolay değil konuşup anlaşarak bu kararı alabilen çiftleri gerçekten tebrik ediyorum medeni olmak budur...sudan sebeplerle boşanılmaz .şiddet varsa(fiziki,psikolojik,cinsel)geçimsizlik varsa,aşırı uyumsuzluk veya aldatma varsa düşman olmadan orta yol bulunarak ayrılmalı.tek taraflı bakıyor olabilirim. şimdi neden gençler evlenmekten korkuyor sizce?
boşanacaklarını biliyorlar .
kadınların çoğunun gösteriş merakından dolayı birsürü maliyete düğün yapıp borç altına girmekten çekiniyorlar.
şuan boşanmaların birçok nedeni ekonomik geçimsizlikten kaynaklanıyor.özellikle genç çiftlerden bahsediyorum.
erkekler kadınların isteklerini karşılayabilecek güçte değiller. prenses olarak yetiştirilen,egosu tavan yapmış,elimi sallasam ellisi kafasında olan hanımkızımızı tatmin etmek kolay olmayacaktır.

boşanmak kolay artık,en ufak bir şeyde direkt boşanalım. zorlukla mücadele etmeye alışık değil bünyeler çünkü. aslında bu iki taraf için de geçerli,bireyler eskisi kadar sağlam duramıyorlar,mücadele edemiyorlar.onlara küçüklükten itibaren çok değer verildi,dünyanın merkezinde onların olduğu beyinlerine aşılandı,herkes kendini çok değerli görüyor. canım oğlum canım kızım...
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#4226127  gönderen kolinmolin
 10.02.2019 - 00:56:49
drela64 yazdı:
DrKEF yazdı:
drela64 yazdı:
gülmek iyidir,gül.
evlenmek iyidir,evlen
Evet kesinlikle buna katılıyorum.Birbirine aşık olup sudan sebeplerle boşanmak isteyenleri görünce.... Madem sonu hüsransa neden olsun ki, ağrısız başıma dert mi alayım diyorsun..Biriyle tanıştın ama düğün hazırlıklarında mevzu kapanıyor bazen birtakım saçmalıklar yüzünden. Bir de aile faktörü var. Özellikle annesiyle eşi arasında denge kuramayan kadın/erkek evliliğe aday bile olmamalı. Mesleğe, mali duruma bakanlardan da hayır gelmez. Şu düğün hazırlıklarında kendini belli etmiştir bence aday. Düğün salonunda bile vazgeçenler duydum. Zararın neresinden dönülse kârdır.
Kullanıcı avatarı

#4226256  gönderen drkrdnz
 10.02.2019 - 10:36:02
Drkef bey bence doğru yoldasınız, evlenmeyin. Şaşkaza evlenseniz bile çocuk yapmayın bence.
Kullanıcı avatarı

#4226263  gönderen DrKEF
 10.02.2019 - 11:08:37
drkrdnz yazdı:
10.02.2019 - 10:36:02
Drkef bey bence doğru yoldasınız, evlenmeyin. Şaşkaza evlenseniz bile çocuk yapmayın bence.
nasıl iğrençleşiyorsunuz ama :D konuya tesadüfen bakmasam görmeyeceğim bile ne yazdığınızı.
muhattap olmayın kardeşim,sanane benim evlenip evlenmeyeceğimden. haddine değil benim üzerime yorum yapmak,haddini bil.
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8