Pazartesi , Kasım 18 2019
Günlük Yaşadığımız hayatımızdan inciler...

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9

hayatmızda çay olmasaydı?

#290774  gönderen backardi
 30.08.2007 - 13:23:54
ozellıkle bızım ulkemızde cay cok onemlı bır fıgur. eger cay olmasaydı neler eksık olurdu. turkıyede ınsanlar nasıl vakıt gecırıdı. cay olmasaydı:

- devlet daıreleı cokerdı : dsı karayolları orman cevre muhendıslıgı vs onları gectım saglık ocakları devlet hastanelerı napardı dusnudunuz mu hastanede sabah vızıtten once cay demlendımı dıe kontrol edılıyor ıdarı buroya gdıorsun zorla cay ıcıorsun bshkm yaredmclgna gdıp cay ıcmeden cıkazmsın mesaı bynca cay demlenır vs.

- bır tanıdıgın yanına gıdersın cay ıcmeden bırkaırmı ımkansız su cayı ıcte ole kalkalım bı cay sole abımıze raplıklerı olmadan olurmu.

- cıkoltanın bıskuvının bır anlamı olurmuydu cay olmasaydı tek baısna ne anlam ıfade ederdı.

- kajvelerde o kadar kafa yoran mılyonlarca turk ınsanı cay olmasa sabah 09 da gelıp akşam 22 de cıktıkları kahvede neyle oyalanırlardı.

- okey oynamanın kagıt oynamanın tavla oynamanın bır zevkı olurmuydu

- yemek yedıkten sonra doydugunu psıkoljık olarak ustune cay ıcmeden nasıl anlardın nasıl tatmın olurdun

- kısaca ozel veya devlet tum bırımler cokerdı gıbı gelıyor bana ulkemızde ozellıkle
Kullanıcı avatarı

#290779  gönderen Dr_Eusebio
 30.08.2007 - 13:26:59
çay olmazsa inanın gerçekten bişeyler eksik bişeyler tatsız olurdu onur ağabeyin dediği gibi
çay molası kavramı kalkar otobüsler paso yol giderdi,bi çayını içmeye geleyim lafı olmaz kişiler daha az görüşür olurdu.en zengin ortamda da en fakirinde de ne içersin çay mı başka bişey mi cümlesi çayın ehemmiyetini ortaya koysa gerek
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009

#290782  gönderen rizelidr
 30.08.2007 - 13:28:11
çay olmasaydı ne b.. yerdik bilmiyorum :)
Kullanıcı avatarı

#290785  gönderen hevidarr
 30.08.2007 - 13:30:24
rizelidr yazdı:çay olmasaydı ne b.. yerdik bilmiyorum :)
hehe,rize çayı imeyin ağabey ,yaşasın kaçak çay :lol: :lol:

#290791  gönderen rizelidr
 30.08.2007 - 13:33:09
hevidarr yazdı:
bak bir banlanma endikasyonudur :)
Kullanıcı avatarı

#290792  gönderen Dr_Eusebio
 30.08.2007 - 13:34:11
hevidarr yazdı:
ıstıkan çayını tavsiye ederim.ahmed fattah ve oğulları üretici firma :D :D :D

#290793  gönderen backardi
 30.08.2007 - 13:34:17
ne olcak turkıyede ınsaların bırbıryle konuscakaları bır bahane kalmazdı vs ozellıkle ıled-rde devlet hastanelrı ve saglık ocagında calısacak arkadas lar daha ıı anlıcak cayın nasıl bır demırbaş oldugnu.
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#290794  gönderen drwera
 30.08.2007 - 13:34:28
Çay önemli tabikii ama bence devlet daireleri çökmezdii..Çünkü eskisi kadar fazla çay tüketilmiyor kanımca.Neden derseniz;
Valla artık çay dışında herşeyi tüketiyoruz iş yerinde..

Bir gün gazetede selülite kahve iyi gelio dio embesilin biri araştırmadan biz kahve içioz..

Ertsei gün çay kanserojen diolar... aman çay yapmayın die talimatlar verioz :lol:

Yok yeşilçay metabolizmayı hızlandırıyo..
Kuşburnu kanı temizlio ayagıyla bütün sağlıkçılarda bunu dikkate alıp ona yönelio.

Bu sabah fox tvde bir sabah programında dr olmayan bi sürü zati muheterem çıkmış bitkisel tedavilerle ilgili yorum yapıyordu..Hatta aralarında bi zamanlar Ayşegül Tecimerin sevgilisi olan herifte vardı..Dr edası ile önerilerde bulunuyordu..Sabah sabah ne **** bi muhabbet yaa..Bide kimsin nesin kaç araştırmayla kanıtladında çıkıp ahkam kesion yaniii...
Kullanıcı avatarı

#290796  gönderen Dr_Eusebio
 30.08.2007 - 13:37:16
drwera yazdı:Çay önemli tabikii ama bence devlet daireleri çökmezdii..Çünkü eskisi kadar fazla çay tüketilmiyor kanımca.Neden derseniz;
Valla artık çay dışında herşeyi tüketiyoruz iş yerinde..

Bir gün gazetede selülite kahve iyi gelio dio embesilin biri araştırmadan biz kahve içioz..

Ertsei gün çay kanserojen diolar... aman çay yapmayın die talimatlar verioz :lol:

Yok yeşilçay metabolizmayı hızlandırıyo..
Kuşburnu kanı temizlio ayagıyla bütün sağlıkçılarda bunu dikkate alıp ona yönelio.

Bu sabah fox tvde bir sabah programında dr olmayan bi sürü zati muheterem çıkmış bitkisel tedavilerle ilgili yorum yapıyordu..Hatta aralarında bi zamanlar Ayşegül Tecimerin sevgilisi olan herifte vardı..Dr edası ile önerilerde bulunuyordu..Sabah sabah ne **** bi muahnnet yaa..Bide kimsin nesin kaç araştırmayla kanıtladında çıkıp ahkam kesion yaniii...
kardeşim çay çaydır yok yeşil çay yok adaçayı oldum olası kıl olurum bunlara.çay dediğin sert plastikten beyaz-mavi ya da kırmızı-beyaz diplikte ince belli bardakta(kız beli bardak da denir) ve de enufak darbeyle bükülebilecek kadar sağlam(!)çay kaşığıyla içilen çaydır

ayrıca drwera imzanızdaki lavuk töreye aykırıdır sizi eşarpla boğar fırat nehrine atarız :D

#290801  gönderen backardi
 30.08.2007 - 13:40:41
kahvaltıda fıncan cay oglende cam bardaklaa cay 5 te fıncanla cay aksam yemekten sora ıse kupayla cay ıcılır dıorum ben . tarz acısından
Kullanıcı avatarı

#290805  gönderen dr-beyza
 30.08.2007 - 13:44:05
backardi yazdı:kahvaltıda fıncan cay oglende cam bardaklaa cay 5 te fıncanla cay aksam yemekten sora ıse kupayla cay ıcılır dıorum ben . tarz acısından
tamamen katılıyorum
Kullanıcı avatarı

#290806  gönderen Dr_Eusebio
 30.08.2007 - 13:44:28
bu kronoloji doğrudur.onaylıyorum :D :D
öğlen cam bardak olmazsa olmaz
bi de hastane kantinlerindeki plastik bardak figürü mevcut
# gönderen Drtus Reklam
13.10.2009
Kullanıcı avatarı

#290811  gönderen hevidarr
 30.08.2007 - 13:47:55
rizelidr yazdı:
hevidarr yazdı: hehe,rize çayı imeyin ağabey ,yaşasın kaçak çay :lol: :lol:
bak bir banlanma endikasyonudur :)
abi senin de 12 saat önce sölediklerin yarım gün sonrasını tutumuyo,söz verdin beni bu gün banlamayacağına :lol:
hem bu gün resmi tatil :lol: :lol:

#290812  gönderen rizelidr
 30.08.2007 - 13:49:57
sadece endikasyon olduğunu hatırlattım :)

#290813  gönderen backardi
 30.08.2007 - 13:52:42
plastık bardagı taşıma sıkntıları soz konusu ozellıkle benım gıbı ılk 3 yıl egıtım gordugun bına spor akademı ogremncılerıyle aynı kantınde oluyorsa elınde plastık 2 yada 3 cay dolu bardagı tasırken gecen voleybolcu hentbolcu spor akademıs ogrencısı bayanlar vs olunca elınde yanma olabılıyor. en zevklıs ıse kupayla cay dıorum yanında cıkolatayla.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 9